HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Most - Vrchlabí 4:5p

Vrchlabí to v Mostě nevzdalo a nakonec vyhrálo!

15.11.2008
Jakub Mezlík, David Schlegel
Hokejisté Vrchlabí dokázali otočit ve svůj prospěch nepříznivě se vyvíjející zápas v Mostě a brankou Davida Galvase sedm vteřin před koncem prodloužení v přesilové hře pět proti třem nakonec na severu Čech zvítězili. Ještě osm minut před koncem přitom domácí vedli o dvě branky. Není bez zajímavosti, že přestože v utkání padlo celkem devět branek, až do 27. minuty bylo skóre na mosteckém zimním stadionu bezbrankové. O góly Vrchlabí se zasloužili kromě Galvase Konečný, Pajič, Gengel a Rusnák.
23.kolo, sobota 15.11.2008, 17:30
Most
4:5p
Horčička - Vobořil, Stříteský, Charousek, Hlubuček, Grof, Černý, Nosek, Lomička - Havlůj, Machulda, Mach - Šinkovič, Budínský, Jan Bauer - Nekvinda, Vrtek, Salač - Böhm, Nedrda, Urban
Ševčík - Bendík, Chaloupka, Chatrnúch, Wagenhoffer, Galvas, Vála, Jaroměřský - Nouza, Pajič, Beck - Fiedler, Krupka, Gengel - Konečný, Kříž, Látal - Gajovský, Horčička, Rusnák
Třetiny: 0:0, 3:2, 1:2 - 0:1  Branky a nahrávky: 28. Vrtek (Gróf), 31. Šinkovič (J. Bauer, Černý), 38. J. Bauer (Černý, Gróf), 45. Budínský (Šinkovič, Hlubuček) - 27. Konečný (Kříž), 33. Pajič (Bendík, Beck), 53. Gengel (Chatrnúch), 56. Rusnák (Gajovský, Kříž), 65. Galvas (Vála, Beck). Rozhodčí: Hrubý - Žídek, Podrazil. Vyloučení: 9:10, navíc Vrtek - Nouza 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0 . Diváci: 620. Střely na branku: 29:47.

Úvodní dvacetiminutovka sice nabídla několik dobrých příležitostí na obou stranách, branku však nepřinesla. Největší domácí šanci nezužitkoval po úniku Machulda, na Horčičkovi ztroskotali v dobrých střeleckých pozicích Kříž i Nouza. Oba svoje dorážky napálili pouze do mosteckého gólmana.

Zatímco první třetina byla na branky chudá, druhá se nesla v úplně opačném duchu. Když se ve 27. minutě hosté ujali vedení zásluhou Rastislava Konečného, který si vyjel zpoza branky a přesně zakončil, začaly v Mostě brankové hody.

Domácím se totiž povedlo bleskově vyrovnat. Vrchlabští zachybovali v obraně a pouhou minutu a osm sekund od jejich gólu se rozsvítilo červené světlo i na druhé straně. Z mezikruží se trefil Vladislav Vrtek - 1:1. A za necelé tři minuty už Most vedl. Černý vypálil od modré, kotouč se odrazil od mantinelu přímo před branku, kde stál dobře postavený Julius Šinkovič a v pohodě zakončil - 2:1.

Ani domácím však vedení příliš dlouho nevydrželo. Na začátku 33. minuty zakončil dobrou vrchlabskou kombinaci Rok Pajič - 2:2. Druhá třetina uzavřela svůj brankový účet dvě minuty před sirénou, kdy znovu strhl vedení na mosteckou stranu Jan Bauer. Domácí hokejista předvedl krásnou individuální akci a přesné zakončení - 3:2.

Ve 45. minutě se poprvé jeden z týmů dočkal dvoubrankového vedení. Mostečtí využili zkrácenou přesilovku zásluhou Víta Budínského, který z první poslal puk za Ševčíka - 4:2. Hosté se však nevzdávali a v polovině 53. minuty zápas zdramatizovali. Chatrnúchovu střelu od modré tečoval Ladislav Gengel a kotouč skončil až za Horčičkou - 4:3.

Vrchlabí poté vyvinulo tlak a brzy se dočkalo i vyrovnání. Scénář byl stejný jako u předchozího gólu, tentokrát od modré nahazoval Gajovský a před mosteckým gólmanem jej tečoval Štefan Rusnák - 4:4. Za nerozhodného stavu utkání dospělo do prodloužení.

V pětiminutovém nastavení získal druhý bod pro hosty David Galvas, který využil dvojnásobnou přesilovou hru sedm sekund před koncem prodloužení přesnou střelou od modré - 4:5.