HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Chotěboř - Vrchlabí 3:5

Vrchlabí si z Chotěboře veze důležité vítězství

23.03.2013
Raina Jarošová
První zápas baráže o druhou ligu přinesl zajímavé okamžiky. Po první třetině se HC Stadion dostal do dvougólového vedení, po druhé už to však bylo jinak. Lvi se nevzdali a v jednu chvíli dokonce vedli. Poslední třetinu ale opět vyhráli vrchlabští a odvážejí si z Chotěboře vítězství 3:5.
Baráž 1, sobota 23.3.2013, 17:00
HC Chotěboř
3:5
Zvolánek, Nožka – Fibikar, Sobotka, Koželuh, Brychta, Heřmanský, Novotný, Krejčí – Hemský, Hospodka, Fila, Blažek, Varga, Dolinský, Kesner, Svoboda, Havelka
Biegl, Effemberk – Hlaváč, Zázvorka, Hamerský, Pulec, Bušek, Jakubec, Jirků, Fořt, Oppelt, Bláha, Svoboda, Marek, Svoboda, Lepka
Třetiny: 0:2, 3:1, 0:2  Branky a nahrávky: 21. Hospodka (Heřmanský), 27. Fibikar (Dolinský), 31. Koželuh (Hemský) – 5. Lepka (Svoboda R.), 8. Bláha (Pulec), 34. Pulec, 45. Jakubec (Jirků), 47. Bláha (Oppelt). Rozhodčí:Held, Chocholouš, Musil. Vyloučení: 6:9. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci:500. Průběh utkání: 0:2, 3:3, 3:5.
Chotěbořští lvi sehráli v sobotu svůj první zápas o záchranu druhé ligy, proti nim nastoupili "kluci z Vrchlabí", kteří díky svým fanouškům sehráli utkání v domácím prostředí. Do první třetiny nastoupili domácí opatrně a jejich hra nepřinesla viditelnou převahu druholigového týmu. Byli to hosté, kteří otevřeli skóre zápasu a celou první třetinu tahali za delší konec provazu. Již 5. minuta přinesla radost na hostující střídačku, kdy Lepka přesně zpracoval přihrávku z nájezdu R. Svobody a hosté vedli. V 8. minutě po šermířském souboji na brankové čáře byl úspěšný Bláha, když jeho doklepnutí puku posunulo hosty do dvoubrankového vedení. Hosté převzali zápas na své hokejky a domácí se už do větší příležitosti nedostali.

Druhá třetina začala lépe pro domácí, kteří si vytvořili obrovský tlak a byli to hosté, kdo nestíhal. Domácí navíc hned v úvodu využili přesilovku a Hospodka snížil na 1:2. Ve 27. minutě se nezorientovali hosté v obranném pásmu a Dolinského přihrávku s přehledem uklidil do Bieglovy svatyně Fibikar. Lvi se po vyrovnávací brance našli a v 31. minutě šli do vedení, když se Koželuhovi podařilo využít další přesilovou hru. Vedení domácích se ale hostům nelíbilo a hra se opět otočila a přitvrdila. R. Svoboda odjel po faulu z ledu v doprovodu zdravotníka a do další hry již nezasáhl. Po tlačenici a pošťuchované před domácí branou nařídil hlavní rozhodčí po zákroku na Pulce trestné střílení hostí. Pulec ve 34. minutě vyrovnal. A od tohoto gólu už domácí na horaly recept nenašli. Zvolánek v domácí brance sice čaroval, ale vývoj utkání se mu již zvrátit nepodařilo. Za zmínku stojí jeho zákrok před závěrečnou sirénou, kdy unikajícímu útočníkovi vypíchl puk přímo z hokejky.

Třetí třetina začala aktivně na obou stranách a oba brankáři měli plné lapačky práce, hra se přesouvala z pásma do pásma a o golové šance nebyla nouze ani na jedné straně. Ve 45. minutě ukázkově zakončil za Zvolánkova záda Jakubec, vytěžil tak důležitou branku z tlaku hostů. A hosté ve své útočné hře pokračovali až do 47. minuty, kdy Bláha dorazil Oppeltovu střelu a hosté se opět dostali do dvoubrankového vedení. Domácí si vzali oddechový čas. Pak pokračoval ostrý hokej, domácí se více prosazovali před Bieglovou bránou, ten se ovšem nedal rozhodit a tým podržel, hosté se také vraceli před domácí svatyni, ale Zvolánek už další pochybení nepřipustil. Na konci třetiny zkusili domácí power-play, hosté se sice dostali před prázdnou bránu, ale ač se snažili sebevíc, přes změť domácích hokejek puk za brankovou čáru neprotlačili. I tak si ale z chotěbořského ledu odvážejí první vítězství z boje o II. ligu.

Odvetný zápas se odehraje ve středu 27.3.2013 ve vrchlabské DD Elektromont aréně od 18,00 hodin.

Ivan Houda: Máme za sebou dlouhou sezonu, kvalifikaci jsme odehráli zhruba se 13 hráči, takže musím před týmem smeknout, jak se chlapi drží a bojují, je to dlouhé, síly ubývají. Po sobotním zápase jsme spokojení. Počítal jsem a avizoval jsem, že Chotěboř se neodevzdá a i tým jsem připravoval na to, že zápas bude těžký. Po první třetině jsme je podcenili a hned se to ukázalo na výsledku, po vyrovnání z trestného střílení jsme se zase zvedli, ale byl to boj do poslední vteřiny a bude i ve středu. Naším cílem je ve středu sezonu ukončit, nechceme se už do Chotěboře vracet, ale je jasné, že lev bude kousat a řvát ze všech sil. Je to bruslařsky zdatné mužstvo a my jsme se o jeho síle přesvědčili. Každopádně půjdeme za vítězstvím na domácím ledě.