HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jičín 3:6

Vrchlabí s Jičínem zvítězit nedokázalo

25.11.2012
V 15. kole do Vrchlabí přijel Jičín. Domácí nejprve prohrávali 0:2, poté skóre otočili na 3:2. Poslední třetinu ale na ledě excelovali hostující hokejisté, kteří v ní dokázali vsítit čtyři branky, a tak si z Elektromont arény odváží tři body za výhru 3:6.
15.kolo, neděle 25.11.2012, 17:00
3:6
Jičín
Biegl, Effemberk - Hlaváč, Pulec, Hamerský, Bušek, Provazník, Zázvorka, Mádle, Lepka, Svoboda R., Svoboda M., Jakubec, Bláha, Fořt, Oppelt, Jirku, Blažej
Pivrnec - Kaulfus, Najman, Drak, Houser, Starý, Novotný, Buchar, Abel, Dušička, Tondr, Klaban, Weiss, Hladík, Hloušek, Kysela, Nový, Haken, Hloušek
Třetiny: 1:2, 2:0, 0:4  Branky a nahrávky:16. Kovář (Hlaváč), 26. Svoboda m. (Pulec, Mádle), 32. Bláha (Marek), 8. Weiss (Haken, Tondr), 10. Weiss, 41. Najman (Kaulfus), 42. Starý (Haken), 46. Tondr (Hloušek, Nový), 49. Abel (Novotný). Rozhodčí: Martinek, Hidvéghy, Karlík. Vyloučení: 7:8. Využití:2:1 . V oslabení:0:0 . Diváci:725. Průběh utkání: 1:2, 3:2, 3:6.

Domácí do první třetiny nastoupili aktivně. Hlavně mezi 4. a 7. minutou měli nespočet šancí. Ale Provazník, Hlaváč, Jirků, Bláha, Pulec a následně ani Oppelt hostujícího gólmana Pivrnce překonat nedokázali. Ovšem tlak domácích přibrzdil faul Fořta. A tak platilo známé pořekadlo: Nedáš-dostaneš! To když se v přesilovce trefil Michal KLABAN. A Elektromont aréno, div se, neboť za chvíli vedl Jičín již 0:2, když se z nenápadné akce bekhendovou střelou prosadil Petr WEISS. Hra se poté mírně vyrovnala. A v 16. minutě mohlo naplno propuknout nadšení domácích fanoušků. Střelou tahem zpoza kruhu mířil přesně Lukáš KOVÁŘ. V závěru třetiny byl opět lepší tým Stadionu, který svoji snahu ale nevyjádřil brankově, a tak stav zůstal - 1:2.

Po šesti minutách ve druhé části zápasu se mohli domácí hráči radovat z vyrovnání. Zasloužil se o to Martin SVOBODA, který do prázdné brány dorazil Mádleho střelu. V dalších minutách se hráči obou mužstev ve střílení na soupeřova gólmana střídali. Ujala se ale až střela Tomáše BLÁHY ze 32. minuty, když nejprve uháněl na Pivrnce v bráně Jičína Marek, který byl faulován, ale v pádu ještě dokázal postrčit kotouč zmiňovanému Bláhovi a ten prostřelil mezi betony Pivrnce. A tak Stadion otočil z 0:2 na 3:2. O dvě minuty později ujížděl na Biegla Starý, domácí gólman mu ale touš dokázal vypíchnout. Podobně se stalo ve 37. minutě zápasu. Novotný se krásnou stahovačkou uvolnil, ovšem domácí svatyni netrefil. O pár sekund později mohl přidat čtvrtý gól domácího mužstva Ondřej Hamerský, ten kličkoval z vlastního obranného pásma až před Pivrnce, ovšem jeho projektil zamířil pouze do tyče. Ve druhé dvacetiminutovce byli povětšinou lepší domácí hokejisté a dokázali otočit utkání ve svůj prospěch.

Po 40 odehraných sekundách v poslední části bylo vyrovnáno! NAJMAN dorazil do sítě Kaulfusovu ránu. A hostující družina dokonce ve Vrchlabí znovu vedla, neboť o dalších 46 sekund vstřelila další branku. Jejím exekutorem byl STARÝ. O čtyři minuty později to bylo už o dvě branky. TONDR prostřelil Biegla. Domácí makali seč mohli, ovšem umírali na neproměňování šancí. A situace se ještě zhoršila. Šestý zářez do domácí branky přidal ABEL. A po tomto gólu domácí tým vyměnil gólmana. Místo Biegla přišel Lukáš Effemberk. Stadion se sice snažil vytvořit tlak na Jičín a alespoň zdramatizovat utkání, to se mu ale nepovedlo, a když Effemberk pochytal všechny střely hostů, po konci zápasu na světelné tabuli svítilo 3:6. Jičín ve Vrchlabí zvítězil stejným poměrem, jakým předtím na jičínském ZS vyhráli vrchlabští hokejisté.

Utkání navštívilo úžasných 725 diváků. Nejlepší vyhlášení hráči: Tomáš Jirků (Vrchlabí) a gólman Pivrnec (Jičín). V dalším kole Vrchlabí zajíždí do Nové Paky, následně doma hraje derby s Trutnovem.