HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Havlíčkův Brod - Vrchlabí 0:4

Vrchlabí příváží z Kotliny tři body

03.10.2009
Michal Milfeit, Patrik Huber
Na utkání 7. kola I. ligy cestovali Vrchlabští do Havlíčkova Brodu. Mužstvo z Krkonoš bylo po celý souboj aktivnější. Po druhé třetině vedla Jeřábkova družina 2:0, a když na začátku třetí části ztrojnásobil vedení Kamil Tvrdek, nebylo již o čem pochybovat. Uplynula minuta od Tvrdkovi trefy a další zářez na pažbě udělal Bendík, ten definitivně utnul naděje Brodských na zvrat. Konečný výsledek byl tedy 4:0 z pohledu Vrchlabských. Lví podíl na výhře Vrchlabí má také Radovan Biegl, který nastoupil vůbec poprvé v mistrovském utkání od svého letního přestupu.
7.kolo, sobota 3.10.2009, 17:00
Havlíčkův Brod
0:4
Suchan (Linhart) - Vyhlídal, Šulc, Jebavý, Pavlík, A. Jelínek, Soldán, Špelda, Horváth - Endál, Borovanský, Holec, Smith, Knotek, Třetina, Stromko, Dušátko, Svoboda, Vojtěch Němec, Česnek, Vrdlovec.
Biegl (Ševčík) - Matějíček, Pácal, Bendík, Chaloupka, Chmelíř, Vála, Chatrnúch - Tvrdek, Filip, Beck, Kubeš, Hubáček, Mikšovský, Urban, Čaloun, Gengel, Konečný, Zíma, Rusnák, Potůček.
Třetiny: 0:1, 0:1, 0:2  Branky a nahrávky: 17. Matějíček (Tvrdek, Beck), 37. Čaloun (Vála, Chmelíř), 41. Tvrdek (Matějíček, Beck), 41. Bendík (Mikšovský) . Rozhodčí: Zubzanda - Mašek, Hynčica . Vyloučení: 10:9 . Využití: 0:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 1100 . Průběh utkání: 0:4 .
Oba týmy vstoupily do utkání velmi aktivně. V nebezpečné palebné pozici se ocitl hostující Kubeš, ale brodská obrana ho dokázala včas odzbrojit. O chvíli později se do obrovské šance dostal Třetina, který dostal přihrávku mezi kruhy a sám před Bieglem neuspěl. V dalších pěti minutách se hrál velmi pohledný hokej a byla k vidění spousta nevyužitých šancí.

V 11. minutě se Endál zbavil dotírajícího protihráče a vystřelil těsně vedle levé tyčky Bieglovy brány. O 2 minuty později si hostující celek zahrál přesilovou hru, když na trestnou lavici usedl obránce Jan Pavlík. Početní výhoda se vrchlabskému týmu vůbec nepovedla.

Přesilovku si ovšem zahráli i domácí, kterou přerušil dvouminutový trest Vojtěcha Němce. V čase 16:47 se po rychlé kombinaci Vrchlabí přesně trefil Jiří Matějíček a využil tak druhou přesilovku hostujícího celku – 0:1. Rebelové se hned pokoušeli o rychlé vyrovnání, ale jejich snaha ztroskotala na brankáři Bieglovi.

Hned v úvodu druhé dvacetiminutovky se do situace 2 na 1 dostali domácí Knotek se Svobodou, ale prvně jmenovaný střílel nepřesně. Neuběhla ani minuta a domácí mohli vyrovnat v přesilové hře, když se za hákování provinil hostující Tvrdek. Rebelové i tuto početní výhodu nedokázali proměnit a proto byl stav stále 0:1.

V dalších minutách měli domácí k dispozici několik přesilových her, ve kterých bylo velké množství šancí, ale přes výborné zákroky vrchlabského brankáře se domácím vyrovnat nepodařilo. Ve 35. minutě se v mezikruží ocitl hostující Tvrdek a těsně minul levou tyčku Suchanovy brány.

Poté dostali příležitost hosté v přesilovce 5 na 3, kterou v čase 36:23 využil překvapivou střelou z kruhu Jan Čaloun – 0:2. Minutu nato byl ve velké příležitosti hostující Chaloupka, jehož střela těsně prolétla těsně vedle pravé tyčky brány domácích. Rychlý protiútok nedokázal využít Knotek, když vystřelil těsně vedle Bieglovy brány a proto si domácí odnášeli do poslední třetiny nepříznivý výsledek 0:2.

Nástup do závěrečného dějství jako by Havlíčkobrodští znovu zaspali. Už ve 41. minutě navýšil vedení po nepochopitelném vyražení lehké střely Jiřího Matějíčka Suchana překonal Kamil Tvrdek – 0:3. Tlak hostů pokračoval i nadále a o 16 sekund později se opět prosadil hostující celek, když už čtvrtý gól po přihrávce Adama Mikšovského zaznamenal vrchlabský Jan Bendík – 0:4.

Po čtvrtém gólu došlo k výměně domácích brankářů. Místo Jaroslava Suchana se do brány postavil Tomáš Linhart. V 45. minutě měli hosté další přesilovku, tu ale proměnit nedokázali. O 2 minuty později v čase 46:29 pálil zblízka Tomáš Svoboda, kterého výtečně vychytal brankář Biegl.

Po přerušení se před bránou strhla menší potyčka, ze které si oba aktéři odnesli dvouminutový trest a další dvě minuty obdržel domácí Jan Knotek za sekání. Početní výhoda hostů skončila bez gólu díky výborným zákrokům domácího Linharta. V 52. minutě dobře pálil od modré Aleš Jelínek, ale Biegl jeho ránu pohotově vyrazil.

Po přerušení hry se za bránou uskutečnila další potyčka, ze které si vrchlabský Matějíček a brodský Šulc odnesli 2 minuty. Další minuty patřili opět Vrchlabí, které mohlo opět zvýšit svůj náskok v přesilové hře, ale domácím se oslabení podařilo ubránit. I v posledních minutách hosté stále útočili, další gól se jim však zaznamenat nepodařilo a proto Rebelové z Havlíčkova Brodu prohráli na domácím ledě poměrně vysoko – 0:4.

Vladimír Jeřábek (HC Vrchlabí): Od předchozích soupeřů Havlíčkova Brodu jsme věděli, že Rebelové velmi dobře bruslí. K utkání jsme přistoupili zodpovědně. Soupeř jednu naší chybu v 1. třetině nepotrestal. Za klíčový okamžik bych označil ubráněné soupeřovy přesilovky. Chtěl bych všechny hráče za předvedený výkon pochválit.

Petr Novák (HC Rebel Havlíčkův Brod): Bohužel jsme nevyužili na rozdíl od soupeře přesilovku 5 na 3, neměli jsme ani potřebné štěstí v koncovce. Soupeř nám na začátku závěrečné třetiny odskočil na rozdíl tří branek a věděli jsme, že stav utkání budeme už velice těžko otáčet. Myslím si, že základním kamenem vrchlabského vítězství byl výborně chytající brankář Biegl.