HC Stadion Vrchlabí – Za dalším utkáním do Havlíčkova Brodu

Za dalším utkáním do Havlíčkova Brodu

01.10.2009
Jan Hanuš

Po dvou prohrách v řadě vyráží parta hlavního trenéra Jeřábka k dalšímu utkání do havlíčkobrodské Kotliny. Rebelové v minulém kole poprvé v sezóně prohráli v Havířově, tudíž ani jeden tým nebude chtít opět prohrát a fanoušci se můžou těšit na kvalitní hokej. Zápas začíná 3.10. v 17:00

Letošní Havlíčkův Brod

S havlíčkobrodskými Rebely se naše mužstvo střetávalo ještě ve druhé lize, ovšem Rebel postoupil v sezóně 2005/06 do první ligy kam se o rok později probojovalo i naše mužstvo a tak můžou vzájemné duely pokračovat.

Před letošní sezónou moc změn v kádru Rebelů nenastalo, z klubu vlastně odešel pouze Vladislav Kubeš, který se stal hráčem Vrchlabí a v polovině září odešel posílit Kutnou Horu útočník Radim Křišťan. Posily v Kotlině se rekrutují převážně ze spolupráce s extraligovou Slavií, ať se jedná o brankáře Roberta Slipčenka či Dominika Furcha. Obranné řady pomáhají vyztužit Jaroslav Hertl a Branislav Horváth, útok se posílil z pražské Slavie Jan Česnek a Daniel Vrdlovec. V šestém kole se nečekaně objevil v dresu Havlíčkova Brodu slávistický útočník Tomáš Micka a hned si připsal dva kanadské body za gól a asistenci. Jediný kdo nepřišel z Prahy je Lukáš Havel který se v Kotlině objevil ze slovenského Martina.

V přípravě sehrál Rebel několik utkání se střídavými výsledky. V první, utkání nestačil na moskevský Spartak a z ledu odešel poražen 2:5. Ani druhé přípravné utkání, s pražskou Slavií, neskončilo vítězně, Havlíčkův Brod nevstřelil ani branku a naopak šestkrát sám inkasoval. Rebel v přípravě prohrál i druhé utkání se Slavií 6:3 a venku na Třebíč nestačil dokonce 6:0 V Chrudimi skončilo utkání naprosto nehokejovým výsledkem 0:0, další remízu 1:1 viděli fanoušci v zápase s Jihlavou a s druholigovým Prostějovem 3:3. Srdce fanoušků Rebelu potěšila domácí výhra nad Třebíčí 5:3, s Chrudimí 8:5 a víceméně povinná výhra ve druholigovém Žďáru nad Sázavou.

Jakkoliv byla příprava havlíčkobrodských Rebelů jako na houpačce, soutěží zatím procházejí jak nůž máslem, první prohra přišla až v šestém kole na ledě Havířova. Pěti zápasová série výher zajišťuje klubu z Vysočiny třetí místo za vedoucím severočeským duem, Chomutov, Ústí nad Labem.

HC Havířov Panthers – HC Rebel Havlíčkův Brod 3:1

Podle dosavadního průběhu soutěže si jel Rebel do Havířova pro tři body, ovšem ani několik přesilovek nestačilo na změnu stavu v první třetině

První branka padla už po 12 vteřinách druhé části a byl to hostující brankář Suchan, který lovil ze své sítě puk po střele Filipa Smejkala. Jako v první části, tak v té druhé nepomohlo ani několik přesilových her na obou stranách ke změně skóre a tak hráči odcházeli do kabin za stvu 1:0 pro domácí Havířov.

Změna stavu na začátku třetí části nebyla tak rychlá jako ve druhé třetině, na gól si 930 diváků počkalo do 43. minuty kdy na 2:0 zvyšoval Adam Červenka. Kontaktní branku Rebelů vstřelil v 55. minutě Jakub Šulc. Zvrátit nepříznivý stav se pokusil Havlíčkův Brod v závěru utkání hrou bez brankáře, která se ovšem vymstila a 21 vteřin před koncem stanovil konečný stav utkání 3:1 střelou do prázdné branky Tomáš Bursík.

Zimní stadion Kotlina Havlíčkův Brod
3.10. 17:00
HC Rebel Havlíčkův Brod 7. kolo HC Vrchlabí
6. 13 b. Umístění 8. 9 b.
3 – 2 – 0 – 1 Celková bilance 3 – 0 – 0 – 3
Miroslav Holec 6 g.+ 1 as. Nejproduktivnější hráč Jan Čaloun 3 g.+ 1 as.
Miroslav Holec 6 g. Nejlepší střelec Jan Čaloun 3 g.
Michael Vyhlídal 6 as. Nejvíce asistencí Lukáš Chmelíř 3 as.

6. kolo HC Havířov Panters - HC Rebel Havlíčkův Brod 3:1

HC Vrchlabí: Ševčík - Chatrnúch, Pácal, Bendík, Chaloupka, Chmelíř, Vála, Matějíček - Tvrdek, Filip, Beck - Kubeš, Hubáček, Mikšovský - Andres, Čaloun, Gengel - Urban, Zíma, Rusnák - Konečný

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan (Linhart) - Vyhlídal, Šulc, Jebavý, Jelínek, Soldán, Pavlík - Borovanský, Holec, Vrdlovec, Smith, Třetina, Stromko, Knotek, Němec, Dušátko, Svoboda, Česnek

Jako hlavní arbitr přijede do Kotliny pan Tomáš Zubzanda z Karlových Varů, na čarách mu budou asistovat pánové Petr Mašek z Duchcova a Roman Hynčica z Děčína.