HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kladno 4:2

Vrchlabí porazilo kladenské Rytíře

03.02.2021
Vendula Sahánková
Dnešní zápas se rozjížděl pozvolně, oba celky se vzájemně oťukávaly. Ale první velkou šanci využil vrchlabský David Chalupa na začátku čtvrté minuty, kdy prostřelil Košarišťana. Další gól následoval v 33. minutě, kdy skóre srovnal Nicolas Hlava, ale domácí se ozvali ve 40. minutě a do vedení je poslal Michal Pochobradský. Dvoubrankové vedení zajistil ve 43. minutě Matouš Kratochvil. O sedm minut později opět kladenští snížili skóre na 3:2. Minutu před koncem zápasu poslali kladenští Košarišťana na střídačku a v power-play se do prázdné branky trefil Patrik Urban a vrchlabští tak vyhráli 4:2.
17.kolo, středa 3.2.2021, 14:20
4:2
Kladno
Kantor (Soukup) – Linhart (A), Oliva, Kajínek, Niko, Jirků (C), Hrádek, J. Moník – Heřman, Urban, Pochobradský – M. Kratochvil, Matýs, Machač – Chalupa, Hozák, Zeman – F. Moník, Chrtek, Mrňa
Košarišťan (Brízgala) – Frye, Mikliš, Kehar (A), Snuggerud, S. Zacharčuk, Suchánek, Zajíc – Hlava, Plekanec (C), Melka – Guman, Marosz, Bílek – Jágr, Filip, Machala – Račuk (A), Machač, Kubík
Třetiny: 1:0, 1:1, 2:1  Branky a nahrávky: 4. Chalupa (Hozák, Zeman), 40. Pochobradský (Chalupa, Heřman), 43. M. Kratochvil (Machač), 60. Urban – 33. Hlava (Plekanec, Jágr), 50. Kubík (Hlava, Plekanec). Rozhodčí: Souček, Wagner – Hnát, Dědek. Vyloučení: 7:6, navíc Kajínek (Vrchlabí) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Úvodní buly vyšlo lépe pro Rytíře. A hned přišla jejich první velká šance, kdy Plekanec našel na brankovišti Melku, toho ale na předn tyčce vychytal Kantor. Následovalo první vyloučení pro kladenské, kdy na trestnou lavici zamířil Ondřej Mikliš za nedovolené bránění. Domácí se ihned pouštějí s pukem do útočné třetiny, kde Niko z levého kruhu trefuje Košarišťana, který se ale dobře postavil. V polovině třetí minuty se pokusil Tomáš Plekanec vystřelit z ostrého úhlu, ale Kantor si celou situaci pohlídal a puk do branky nezapadl. Na začátku čtvrté minuty přišlo otevření dnešního skóre – David CHALUPA ujel sám proti Koširašťanovi, nechal ho se rozhýbat a poslal puk přesně mezi betony. Domácí nenechávali hostům moc šancí, sasmi se do větších šancí nepouštěli. Na začátku osmé minuty se pokusil o odvetnou akci Suchánek, ač měl dobrou pozici v mezikruží, tak se mu vrchlabského brankáře propálit nepodařilo a ten si tak připsal výborný zákrok. Vzápětí se proti Kantorovi pustil Jaromír Jágr, ale jeho pokus z levé strany vrchlabský gólman vyrazil betony za branku. V polovině třetiny ujel Urban s Pochobradským dva na jednoho, ale ke smůle domácího celku to nezakončili za záda kladenského brankáře. Ani další šanci Pochobraský nedal a těsně minul branku. Druhá přesilová hra pro domácí přišla v polovině třinácté minuty, kdy na trestnou lavici zajel Ondřej Machala za podrážení. Hosté se pokusili o akci proti Kantorovi, ale ten se nenechal střelou Hlavy z mezikruží rozhodit. Vzápětí se snažil Linhartův pokus ztečovat Pochobradský, ale kladenský brankář si celou situaci pohlídal a puk našel v náručí. Ani v druhé přesilové hře se domácím úplně nedařilo. Na konec první třetiny si přesilovou hru vyzkoušeli i kladenští – a to když na trestnou lavici zamířil Ondřej Chrtek za sekání. Ale do konce hry se jim nepodařilo poslat puk za Kantorova záda.

I v druhé třetině si první buly vzalo Kladno. Plenkance z levého kruhu domácí zablokovali. Chvíli po návratu Tomáše Chrtka z trestné lavice byla hra opět prerušena. Na ledě zůstal ležet Frye, který se za pomoci rozhodčího dostal na nohy a v předklonu odjel na střídačku. Hra dále pokračovala a obě strany se snažily, co to šlo. Jágrův pokus o střelu vyrazil Kantor do rohu. Puk doslova létal ze strany na stranu, oba brankáři byli neustále zaměstnaní. Na začátku dvacáté deváté minuty přišlo současné vyloučení, kdy za vrchlabské zamířil na trestnou lavici Martin Heřman za hrubost a zvýšený trest 5 min + do konce utkání za vražení na hrazení David Kajínek, jehož trest odpykal Filip Moník. A za kladenské byl vyloučen Ondřej Mikliš za hrubost. Takřka ihned z rozehrávky se pokusil Kantora prostřelit Jaromír Jágr, ale nepodařilo se mu to. Další velkou šanci měl Kubík, ale i toho vrchlabský brankář vychytal. A následovalo další vyloučení kladenských – tentokrát Zachary Frye za podrážení. O další akci se pokusil Marosz, ale byl skvěle ubráněn Jakubem Moníkem a proto se mu zakončení z pravé strany nepovedlo dokončit. A ve třicáté třetí minutě přišlo srovnání stavu. Kladenští využili přesilové hry, když Jágr našel na levé straně Plekance, který se sice pokusil Kantora překonat, ale nepodařilo se mu to. Ale nepovedenou střelu dorazil připravený Nicolas HLAVA, který puk poslal do odkryté sítě. Několik vteřin po návratu hráčů z trestné lavice se opět pískalo vyloučení. Nejprve pro kladenské, kteří museli na dvě minuty oželet Stěpana Zacharčuka pro sekání, ale po půl minutě i pro domácí, kteří přišli na dvě minuty o Patrika Urbana za podrážení. Domácí se pak pokusili o další útok, ale Heřman nedal přesnou přihrávku a ani dělovka Linharta nesměřovala do branky, ale pouze do náručí Košarišťana. V polovině třicáté deváté minuty zamířil na trestnou lavici Jaromír Jágr za příliš mnoho hráčů na ledě. A necelou minutu před koncem třetiny si domácí vzali zpět vedení zápasu – Chalupa z levé strany našel na druhé tyči zcela volného Michala POCHOBRASKÉHO, který jedním švihem překonal přesouvajícího se Košařišťana. Bílek se ihned snažil vyrovnat, ale Kantor si jeho zakončení mezi betony pohlídal. A 16 vteřin před koncem přišlo ještě vyloučení pro domácí a to pro Davida Chalupu za držení.

Až v poslední třetině si první buly vzali domácí. Puk ovšem po chvíli skončil na hokejce kladenského Frye, ten ale trefil pouze chumel hráčů clonících před vrchlabským brankářem. Dalšípokus proti Kantorovi učinil Suchánek, ale trefil od modré pouze betony domácího brankáře. A ve čtyřicáté třetí minutě přišlo další zvýšení rozdílu! Chybu Kladna v rozehrávce využil přesnou střelou na zadní tyč z pravého kruhu Matouš KRATOCHVIL a dostal tak vrchlabské do dvoubrankového vedení. Vzápětí zazvonila tyčka za Kantorem, ten ale zůstal v klidu. V dalším pokusu vychytal Jaromíra Jágra v brankovišti. Na začátku čtyřicáté páté minuty přišlo další vyloučení pro domácí – na trestnou lavici zamířil Tomáš Linhart za hákování. Hosté nepřesně zkombinovali a přišli tak o puk v útočném pásmu. Vzápětí ujel Urban proti kladenskému brankáři a jeho bekhendové zakončení zastavilo o rameno Košařišťana. Jágr znovu vyjel proti Kantorovi a tomu zazvonila tyčka za zády, ale puk zůstal mimo branku. Necelých jedenáct minut před koncem zápasu přišlo další vyloučení – za domácí šel na trestnou lavici Jan Oliva za hákování. A kladenští po chvíli přesilové hry toho využili – Plekanec za brankou našel Hlavu, který poslal puk před branku na zcela volného Adama KUBÍKA a ten přesně trefil horní růžek branky. Bývalý hráč HC Stadionu Machala minul při zcela vyložené šanci na prázdnou branku. V další akci se proti Kantorovi pustil Plekanec, ale vrchlabský gólman vyrazil betonem. A na dorážku se již nestihl dostat Jágr. Rameno Kantora trefil při další akci Snuggerud od modré a puk odletěl do ochranné sítě. Plekanec z otočky trefil tyč, Jágr při vybruslení z rohu vypálil, ale Kantor zakročil betony. Necelých pět minut před koncem bylo pískáno další vyloučení pro domácí tým a to pro Michala Machače za nedovolené bránění. Linhart vyhodil puk do bezpečí, domácí celek se osvobodil. Kladenský Suchánek se pokusil vypálit na Kantora, ten zasáhl vyrážečkou. Po návratu Machače na led začali kladenští další útok od vlastního brankáře, ale puk nakonec skončil mezi střídačkami. Minutu před koncem hosté poslali Košarišťana na střídačku a hrálo se tak power-play. Šest vteřin po tomto rozhodnutí rozhodl o konečném výsledku utkání Patrik URBAN, když trefil prázdnou branku. Domácí již nepustili kladenské do svého obranného pásma a utkání tak skončilo vítězstvím krkonošského celku.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí):
Myslím si, že to nemá cenu moc hodnotit. Věřím tomu, že si všichni naši příznivci udělali čas a podívali se na to sami v televizi.
Musím poděkovat mužstvu za velkou bojovnost proti takhle silnému soupeři. Získat tři body je, z mého pohledu, taková odměna za tu práci, kterou do teď kluci předváděli. Hrozně jim to přeju a jsem rád, že se jim to povedlo.

Jiří Burger (Rytíři Kladno):
Pro nás je to samozřejmě velké zklamání. Prohráli jsme.
O zápase jsme měli úplně jiné představy. Měli jsme velice špatný vstup, scházel nám pohyb a nasazení, v tom nás soupeř předčil. Ve druhé třetině jsme se trochu zlepšili, nějaké šance jsme si vytvořili, ale pořád to bylo málo. Čekali jsme z naší strany daleko víc - mnohem větší důraz při zakončení a v soubojích.
Jak jsem jsem říkal na začátku, je to velké zklamání.