HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Opočno 11:4

Vrchlabí porazilo Opočno rozdílem sedmi branek

14.11.2012
Raina Jarošová
Středeční zápas přinesl mnoho gólů a také mnoho vyloučení. Z boje nakonec vítězně vyšel HC Stadion, který HC Opočnu vstřelil jedenáct branek. Opočno odjíždělo z Vrchlabí zase bez bodů.
12.kolo, středa 14.11.2012, 18:00
11:4
Opočno
Effemberk, Biegl - Hlaváč, Pulec, Hamerský, Bušek (41. Kadavý) Provazník,Zázvorka, Mádle - Lepka, Svoboda R., Svoboda M. (41. Krsek), Jakubec, Bláha, Fořt, Oppelt, Jirků, Blažej, Marek.
Dostál, Šnajdr - Černík, Jedlička, Mlateček M., Mlateček O., Rail, Slezák, Škrabal, Vedral, Žid, Židík, Bartoň, Zajíček.
Třetiny: 4:3, 2:1, 5:0

Branky a nahrávky: 2. Hlaváč (Fořt), 7. Lepka (Svoboda M.), 19. Fořt (Oppelt, Svoboda R.), 20. Svoboda M. (Lepka, Pulec), 28. Bláha (Svoboda M.), 30. Pulec (Bláha, Lepka), 44. Bláha (Pulec, Lepka), 46. Lepka (Bláha), 49. Svoboda R. (Fořt, Hamerský), 55. Pulec (Fořt) 60. Lepka (Bláha) - 3. Rail (Škrabal), 14. Slezák (Černík, Vedral), 17. Černík (Škrabal), 36. Zajíček (Černík, Rail). Rozhodčí: Veselý - Karous, ?. Vyloučení: 15:16 + Mlateček (OPO) 5 minut + do konce utkání. Využití: 4:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 415. Průběh utkání: 4:3, 6:4, 11:4.

První třetina začala opatrně na obou stranách. Přesto se jako první dočkali gólu domácí hráči, už ve druhé minutě skóroval Hlaváč po přihrávce Fořta. Těsný náskok 1:0 si však dlouho neudrželo, protože o minutu později už bylo vyrovnáno. Stalo se to po ráně hostujícího Raila, na kterou byl domácí brankář krátký. Domácí hráči po tomto gólu hodně tlačili, další branku si v 7. minutě zapsal Lepka. I na to ale dokázali hráči Opočna odpovědět, na 2:2 vyrovnával Slezák. O pár minut později se domácí nedokázali ubránit a Opočno se dostalo do vedení 3:2. Radost jim však dlouho nevydržela, během dvou minut vytahoval hostující brankář dva puky ze své branky, které mu tam zůstaly po ranách Svobody M. a Ladislava Pulce, a po první třetině „nahoru dolů“ se šlo do šatny za stavu 4:3.

Ve druhé třetině už k vidění tolik šancí nebylo. Tomu odpovídá i počet gólů, hokejistům se podařilo vstřelit pouze tři góly. V této třetině jsme měli možnost vidět trestné střílení, kterým potrestal hráče z Opočna za hákování. Domácí Martin Svoboda ale ke své smůle neproměnil. Fanoušci se gólů dočkali až v půlce zápase, kdy se v šanci ocitl Pulec, který se nemýlil a náskok domácího týmu na 5:3. Na rozdíl tří gólů o dvě minuty později zvyšoval Pulec. Na pátý gól domácích zareagoval v předposlední minutě opočenský Zajiček a prostřelil domácího Effemberka. Na konci druhé třetiny Vrchlabí do svých šaten odcházelo za stavu 6:4.

Třetina třetina byla plná všeho, jenom ne hokeje. Častá vyloučení a zdržování hráčů stála za tím, že se stadion otřásal pod tíhou pískotu a bučení. Nicméně z této třetiny vyšel lépe domácí HC Stadion. Postupně se trefili Bláha, Lepka, poté se v 49. minutě po parádní přihrávce Fořta do odkryté branky trefil Svoboda R.. Následovaly branky v režii domácího mužstva – desátý gól se podařilo vstřelit Pulcovi . Poté následovala obrovská šance domácích, protože za sekání byl vyloučen hostující hráč Škrabal. Vrchlabí tak mělo možnost využít druhou šanci, kterou jím nabídl samostatný nájezd. Bohužel ani Richard Svoboda neproměnil svoji šanci a třetina pokračovala za stavu 10:4. Až v poslední minutě potvrdil vysokou výhru Lepka gólem na 11:4. Nutno dodat, že hattrick si za středeční zápas připsal útočník Martin Lepka.

Moc se omlouvám divákům za dnešní představení. V příštím zápase to bude rozhodně lepší. Víc se k tomu nechci vyjadřovat.