HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kobra - Vrchlabí 2:4

Vrchlabí porazilo Kobru a z Prahy si odváží všechny body

30.09.2017
Alan Šrámek
To, že utkání na horkém pražském ledě nebude procházka růžovou zahradou bylo jasné již před zápasem. Kobra Praha také začala utkání lépe a brzy se dostala do vedení. Stadion plnil výborně taktické pokyny a do konce třetiny skóre otočil po brankách Pšurného a Šťastného. Ve druhé třetině se v hlavním městě čekalo marně na další branku. Ta přišla až v závěrečné třetině, když poslal Vrchlabí do dvoubrankového vedení Maďar. Kobra utkání ještě zdramatizovala, ovšem tečku za utkáním udělal dvě a půl minuty před koncem Tomáš Tržický.
6.kolo, sobota 30.9.2017, 18:00
Kobra
2:4
Mouček (Bílek) – Semrád, Ryzák, Vokurka, Šteiner, Verbík J., Verbík R., Vacek – Kellner, Jedlička, Slanina (A), Novák, Hlinka, Čurda, Matějček Martin, Antončík (C), Tuma, Jindra
Jelínek (Abrahám) – Abraham, Havránek, Jirků (A), Matějček Martin, Pojkar, Tržický, Chleborád – Maďar, Filip (C), Šťastný, Oppelt, Šimoníček, Bláha, Miškovský, Urban, Pšurný, Krsek, Kerekanič, Mach
Třetiny: 1:2, 0:0, 1:2  Branky a nahrávky: 5. Novák (Semrád), 58. Kellner (Slanina, Jedlička) – 8. Pšurný (Urban), 17. Šťastný (Filip, Maďar), 53. Maďar (Filip), 58. Tržický (Urban). Rozhodčí: Knapík – Štětina, Šimánek. Vyloučení: 6 + Antončík OK : 6 + Bláha 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0 . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4

Hostující HC Stadion začal utkání aktivněji. Ve 2. minutě musel po ráně Havránka zasahovat domácí Moučka. Na druhé straně se dostal do zakončení Antončík jeho střela od modré mířila mimo. 5. minuta přinesla první branku v utkání. Semrád přihrál exvrchlabskému Dominiku Novákovi , který nenápadnou střelou z úhlu dostal o Jelínkova záda puk do branky – 1:0. V 7. minutě se pokoušel dnešní oslavenec v hostujícím dresu Tomáš Bláha vyrovnat, jeho střela z otočky však brankou neskončila. Minutu poté se hosté přeci jen dočkali vyrovnání. Urban našel na mezikruží Michala Pšurného a ten střelou zápěstím nedal Moučkovi šanci – 1:1. Ve 13. minutě se snažil poslat domácí zpět do vedení Novák, se střelou a následnou dorážkou si na Jelínka nepřišel. V 15. minutě ujel hostující obraně dva na jednoho Jedlička a Antončík, první jmenovaný se snažil zakončit sám, ale hostujícího gólmana nepřekvapil. 17. minuta přinesla branku v domácí síti. Filip přihrávkou od mantinelu našel nehlídaného Tomáše Šťastného , který udělal lehkou kličku Moučkovi a poslal puk za jeho záda a využil tak přesilovou hru – 1:2. V 19. minutě se mohli hosté dostal do dvoubrankového vedení. Šťastného střelu Moučka vyrazil pouze před Abraháma, jeho dorážku Moučka parádním zákrokem vyrazil.

Hosté začali prostřední část opět aktivněji. Ve 22. minutě vyzkoušel pozornost Moučky hostující Šimoníček, jeho střelu domácí strážce svatyně pokryl. Minutu poté měl obrovskou šanci ve vlastním oslabení hostující Urban, ovšem v dobré pozici branku nevstřelil. Ve 27. minutě zůstal po střetu s Antončikem ležet na ledové ploše hostující Pojkar. Nebylo to nic vážného, vstal sám a odjel na střídačku, ale hostující fanoušci se dožadovali vyloučení, rozhodčí je nevyslyšel. Ve 31. minutě se jako štírek prosmýkl kolem levého mantinelu domácí Novák, ve vysoké rychlosti však nezakončil pro domácí ideálně. 33. minuta přinesla domácí šanci v přesilové hře. Antončík však prázdnou branku netrefil, zabránil mu v tom neposedný puk. Dvacet vteřin poté zápas pro domácího útočníka Antončíka skončil. Za vražení na hrazení inkasoval 2+10, ale s verdiktem nebyl spokojen, tak mu sudí k tomu přibalil osobní trest do konce utkání. Ve 36. minutě po střele Miškovského musel Moučka puk zalehnout zády. Na druhé straně po střele Tumy, Jelínek vytlačil puk betonem na tyčku. Ve 39. minutě se hostující Bláha chytal za hlavu. Odražený puk se dostal právě k němu, zívala na něj prázdná branka, ovšem trefil pouze přesouvajícího Moučku.

Závěrečnou část začali aktivněji hráči domácí Kobry. V úvodní minutě třetiny se dostal do šance domácí exvrchlabský Čurda, žádná z jeho dvou střel brankou neskončila. Na druhé straně dokázal proti třem střelám Moučka čarovat. Ve 48. minutě zůstal ležet na ledové ploše domácí Semrád, za pomoci Matějčka a zdravotníka se dostává zpět na brusle. 53. minuta přinesla hostům kýžené dvoubrankové vedení. Filip adresoval přihrávku Patriku Maďarovi , který puk uklidil přesně do růžku Moučkovy svatyně – 1:3. V 55. minutě se dostal před Jelínka Jakub Verbík, strážce hostující branky zůstal nepřekonán. V 58. minutě se domácí přeci jen dočkali snížení na rozdíl jediné branky. Slanina nabil metr před modrou Davidu Kellnerovi , který prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:3. Na druhé straně si vzali hráči HC Stadionu zpět dvoubrankové vedení. Urban našel Tomáše Tržického a ten věděl co s pukem – 2:4.

Petr Hlaváč, trenér HC Stadion Vrchlabí

Dnes výborný výsledek, nejlepší kotel co jsem za dlouhou dobu venku viděl, to se pak hraje...Díky. My jsme v první třetině hráli výborně, ve druhé třetině jsme ubránili dlouhé přesilovky 5 na 3 a to rozhodlo zápas. Ve třetí třetině nás domácí zatlačili, ale my to zodpovědně odbránili. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli. Dnes to zapijeme, to je důležité a od pondělí už se budeme soustředit na sobotu. Těšíme se na vyprodaný stadion a skvělý hokejový večer.