HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kobra 5:4sn

Vrchlabí po otočce bere výhru v nájezdech

03.09.2024
HC Stadionu Vrchlabí se podařilo zvítězit nad Kobrou Praha, i v domácím prostředí. Domácí tým dotahoval dvoubrankové manko, což se mu nakonec zásluhou Moníka podařilo a tak se nakonec zápas dostal do samostatných nájezdů, ve kterých byl úspěšnější krkonošský mančaft, který ještě v přípravě nezažil hořkost porážky.
příp., úterý 3.9.2024, 18:00
5:4sn
Kobra
Červinka (Tichý) – J. Kynčl, Z. Fiala – Srnský, Bendík (A) – Gurjevskij, T. Kynčl – Kerekanič – Turek, Kozák, Tatar – M. Poul, Kastner (C), T. Bláha (A) – Moník, R. Šlaicher, D. Chalupa – A. Jirků, Rulc, M. Mach Trenér: Ondřej Poul
Hosnedl (Ondrík) – Straka, Kučera, Brotánek, Dudáček, Hron, Sýkora, Do. Šteiner – Šťastný (C), Míšek, Davídek, Nedvěd, T. Urban, Da. Šteiner, Bříška, Houška, Vlček, Theimer, Petrák Trenér: Miloslav Šeba
Třetiny: 1:2, 0:1, 3:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 12. M.Poul (T. Kynčl), 47. M. Mach (Srnský), 59. Kastner (D. Chalupa), 60. Moník (Turek, Kastner), rozh. náj. T. Bláha – 11. Theimer (Houška, Da. Šteiner), 17. Da. Šteiner (Šťastný, Hron), 25. Davídek (Da. Šteiner, Houška), 54. Davídek (Petrák, T. Urban). Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Pluháček. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 307. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 4:4, 5:4.

Hned v úvodu utkání mohl skórovat Vlček, ale ani nadvakrát se mu to nepovedlo. Od modré pak nahazoval Gurjevskij, ale Hosnedl byl připravený. Další pokus z jeho hokejky přišel ve 4. minutě. V 5. minutě byl vyloučen hostující Theimer. Domácí toho mnoho nepředvedli, hosté již byli v plném počtu na ledě, když se dostal k puku Bendík. Rulc byl volný před brankářem, ještě poslal přihrávku na Jirků. V 10. minutě byl vyloučen vrchlabský Rulc. Toho hosté využili a v čase 10:36 otevřel skóre utkání Ota THEIMER, který tak odčinil svůj trest. Dostal přesnou přihrávku a trefil se mezi betony Červinky. Netrvalo ale dlouho a také domácí se dočkali. V čase 11:03 vstřelil branku Matěj POUL. Ve 13. minutě se Tatar dostal až do brankoviště soupeře, ale Hosnedl si své místo pokryl. Chalupa se pak pokusil o gól, trefil ale jen lapačku brankáře. V čase 16:36 znovu vedla Kobra Praha, a to zásluhou Davida ŠTEINERA. HC Stadion mohl srovnat, ale Hosnedl byl připravený zakročit. V 18. minutě přišlo vyloučení hostujícího hráče, ale ani tentokrát se domácím nepodařilo vstřelit branku. Blízko byl Turek a posléze Mach, který gól dokonce vstřelil, ale nebyl mu uznán po písknutí rozhodčího.

V úvodu druhé části byl vyloučen hostující Hron. Kynčl sice vystřelil, ale branku nezasáhl, stejně jako druhým pokusem o chvilku později. Ve 25. minutě byl vyloučen vrchlabský Srnský, a znovu Kobra Praha využila přesilovou hru. V čase 24:44 to byl Milan DAVÍDEK, který dostal svůj tým do vedení díky přesné střele do horního rohu. Červinka proti němu neměl šanci. Ve 26. minutě přišlo vyloučení na straně Kobry. Domácí se ale k ničemu nedostali. V polovině zápasu byl vyloučen další hostující hráč, tentokrát jich bylo na ledě moc. Fiala poslal střelu od modré čáry, Hosnedl puk vyrazil. Ani následná dorážka nepadla na úrodnou půdu. Ve 34. minutě přišlo vyloučení Hrona z Prahy, Vlček se dostal společně se Šťastným do přečíslení, ale gól z toho nebyl. Další vyloučení přišlo ze strany Vrchlabí, ale do konce utkání branka nepadla. Ještě v posledních vteřinách se Moník pokoušel překonat Hosnedla, ale nebyl úspěšný.

Třetí třetina už nezačala tolika akcemi. Ve 42. minutě střílel Tatar, ale Hosnedl sklapl betony včas. Machovo nahození nikdo před brankářem nevyužil. Vrchlabí pak snížilo v čase 46:49 zásluhou Marka MACHA, který prostřelil gólmana. Hosté se dostali do útočné třetiny a zamkli tam domácí, ale gól z toho byl až za dlouhé dvě minuty. To se v čase 53:53 trefil Milan DAVÍDEK, pro kterého to byl druhý gól v utkání. Neměl moc práce s tím, aby dostal puk do branky. Zápas ale ještě nekončil, v 58. minutě chtěl skórovat Rucl, ale Hosnedl si pohlídal prostor u tyče. Oddechový čas pak byl jistotou pro vrchlabský tým. Červinka zůstal na střídačce, a Vrchlabí se povedlo snížit na 3:4 v čase 58:45 díky Lukášovi KASTNEROVI. Netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno – v čase 59:37 překonal Hosnedla Filip MONÍK. Prodloužení o vítězi nerozhodlo, a nakonec byli v samostatných nájezdech úspěšnější vrchlabští hráči. První se trefil Tomáš BLÁHA, po něm ještě domácí Moník.