HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Havlíčkův Brod 5:2

Vrchlabí opět zvítězilo!

22.09.2007
Jakub Gabriel, Petr Novotný
V sobotním utkání s Havlíčkovým Brodem zvítězili domácí hlavně díky důrazu před bránou a skvěle pracující obraně. Falta zachytal opět na jedničku a Rebelové se v našem útočném pásmu prosazovali opravdu jen minimálně. V dresu Rebelů se představil vchlabský rodák Jiří Jebavý hrající s číslem 16, který hned v první třetině hrubě srazil k zemi před bránou stojícího Tvrdka vysokou holí a byl za to vyloučen na 5 minut + do konce utkání. Hosté měli smůlu, nedařila se jim koncovka. Návštěva nebyla největší, ale pomalu se zvedá díky snižujícím se teplotám.
5.kolo, sobota 22.9.2007, 18:00
5:2
Havlíčkův Brod
Falta - Matějíček, Vála, J. Nakládal, Chaloupka, Rýgl, Holub, Vyskočil, Hrach - Tvrdek, Pajič, Brynecký - Kříž, Horčička, Plodek - Valko, Rapač, Jech - Přeučil, Vantuch, O. Nakládal.
Neruda - Borůvka, Jebavý, Jelínek, Krpálek, Pavlík, Staněk, Šulc, Vyhlídal - Čermák, Dušátko, Hodek - Holec, Kreuzer, Kubeš - Malát, Němec, Ondráček - Sklenář, Třetina, Varga
Třetiny: 1:0, 2:1, 2:1  Branky a nahrávky: 12. Rapač (Vantuch, Rýgl), 24. Pajič (Vála, Tvrdek), 39. Plodek (O.Nakládal, Chaloupka), 45. Branky a nahrávky: 12. Rapač (Vantuch, Rýgl), 24. Pajič (Vála, Tvrdek), 39. Plodek (O.Nakládal, Chaloupka), 45. Přeučil, 50. Brynecký (Tvrdek, Pajič) - 33. Vyhlídal (Kubeš, Hodek), 60. Kreuzer. Rozhodčí: Jebavý - Špringl, Bejček. Vyloučení: 8:8, navíc Šolc (HBR) 10 minut, Přeučil (VRC) 10 minut, Jebavý (HBR) 5 minut + do konce utkání. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1922. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2.
Minutu a půl po startu utkání se nechal vyloučit Jech, domácí ale oslabení zvládní a navíc si vytvořili šanci. V 8. minutě se dostal k šanci Plodek, Nerudu však nepřekonal. Hosté si vybojovali po faulu vantucha přesilovku, ale o minutu později byl vyloučen Vyhlídal, a tak jejich početní výhoda skončila. To Vrchlabští svoji minutu ve výhodě dokázali využít nejleším možným způsobem, ve 12. minutě skóroval Richard Rapač a dostal domácí do vedení 1:0. od 14. minuty měli domácí po vyloučení Jebavého pětiminutovou přesilovku, ale ani po několika šancích se jim nepodařilo využít ji. zbytek třetiny, dvě minuty, už si žádný z týmů nevytvořil velkou šanci. V první třetině byli domácí aktivnější a rychlejší, svědčil o tom i výsledek.

Hned od začátku další třetiny se vrchlabští hokejisté dostávali do velkých šancí, postupně neproměnil Hořčička s Jechem. ve 24. minutě se už domácím podařilo prosadit, druhou branku vstřelil slovinský Rok Pajič po nahrávce Tvrdka. dalších pár minut si hráči z Vrchlabí vytvářeli tlak a šance, ale potom Valko zahákoval a hosté přesilovou hru využili. Od modré se trefil Michael Vyhlídal. Minutu po gólu byl vyloučen hostující Němec, ale Vrchlabští se neprosadili. Zbývalo 61 sekund do konce druhé třetiny a Vrchlabí se opět prosadilo. Milan Plodek byl úspěšný před Nerudou a zvýšil vedení na 3:1.

Na tříbrankové vedení domácích se nemuselo ve třetím dějství dlouho čekat, ve 45. minutě prostřelil Nerudu Petr Přeučil. O 5 minut později, kdy se hostující Kubeš už dostal z trestné lavice, Vrchlabské poslal do vedení 5:1 Daniel Brynecký. v čase 52:15 po vyloučení střelce jediné branky Rebelů, Vyhlídala, měli domácí možnost využít početní výhodu, ale nepovedlo se. Vrchlabští se ale v posledních minutách nechali vyloučit dvakrát za sebou, a tak hokejisté z Brodu dokázali využít přesilovku 5 na 3 a upravili skóre na konečných 5:2.