HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Sokolov - Vrchlabí 2:0

Vrchlabí odjíždí s prázdnou, dva góly si připsal Kverka

19.02.2022
Bohužel, venkovní zápas se Sokolovem nedopadl pro vrchlabské hráče dobře. Už v první minutě inkasovali první branku, ztrátu už HC Stadion nezvládl dohnat. Ve třetí třetině navíc přišel další gól a ani výhoda jednoho hráče v poli branku do sokolovské sítě nepřinesla. Oba góly Baníku vstřelil Kverka.
47.kolo, sobota 19.2.2022, 17:00
Sokolov
2:0
A. Beran (Cichoň) – J. Pohl, A. Rulík, J. Novák, Kadeřávek, Vodička, Klejna, Seemann – Jurčík (A), Kverka (A), D. Přibyl – Vracovský, Hašek, Tomi – T. Jandus, Vrhel, M. Sloboda – V. Bílek, T. Rohan (C), Prošek.
J. Soukup (O. Štěpánek) – Linhart (C), Lytvynov, Kajínek, T. Kynčl, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Koffer, T. Kaut (A), T. Zeman – M. Machač, P. Urban (A), Mrňa – Matýs, Chrtek, Kusý – Pochobradský, D. Chalupa, F. Moník.
Třetiny: 1:0, 0:0, 1:0  Branky a nahrávky: 1. Kverka (D. Přibyl, J. Pohl), 53. Kverka (D. Přibyl). Rozhodčí: Svoboda, Valenta – Beneš, Tvrdík. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 697. Průběh utkání: 1:0, 2:0.

Sokolov byl jako první u puku, a hned po půl minutě hry se mu podařilo vstřelit branku. V čase 00:30 se trefil Jaromír KVERKA, který využil chaosu u vrchlabské branky. Hosté se pomalu dostávali do tempa, ale nakonec se vyrovnání přiblížil ve třetí minutě jeden z vrchlabských hráčů – bohužel trefil pouze tyčku. Poté ujel Pochobradský, ale dojel ho obránce a Beranovu branku tak neohrozil. Následovalo vyloučení na straně HC Stadionu. V 6. minutě Soukup znovu před brankou musel hlídat situaci, puk nakonec zůstal před čarou. Také Vrchlabí si ale zahrálo přesilovou hru. Sokolov se ale dobře bránit a v podstatě hosty nepustil do žádné velké akce. Vrchlabí se pak dostalo do útočného pásma, ale na Berana nic nevymyslelo. Ve 13. minutě se Vrchlabí dočkalo další přesilové hry. Ani tentokrát se mu nepodařilo vstřelit gól. V 16. minutě pak ohrozil Soukupa Přibyl, který ještě přihrával Rulíkovi. Ten ale přestřelil. Bohužel, HC Stadion se nemohl dostat až k Beranovi, navíc byl v poslední minutě třetiny vyloučen Moník. Netrvalo dlouho a síly na ledě se vyrovnaly, protože na trestnou šel domácí Jurčík. Do sirény už ale diváci žádnou akci neviděli.

Hra ve čtyřech žádnou branku nepřinesla, vidět nebyla ani žádná výraznější akce. Soukup pak zasahoval betonem proti střele Pohla. Klidné tempo hry pak vystřídalo vyloučení na hostující straně ve 25. minutě. Pohl dostal přihrávku, ale Soukup nakonec puk zalehl. Další vyloučení přišlo na domácí straně, a to za nesportovní chování. V 31. minutě to byl Chrtek, který se dostal až před Berana, ten ale předvedl skvělý zákrok. Vrchlabí mělo sice více ze hry, ale branka bohužel nepadla. Ve 35. minutě byl vyloučen vrchlabský Linhart, Soukup sice byl několikrát atakován, ale naštěstí přesilovou hru Baník nevyužil. Ve 39. minutě už to mohlo být o dvě branky, ale Soukupa zachránila konstrukce branky. Poté byl vyloučen Matýs, hráči dnes měli problémy s disciplínou a jejich nevhodná slova byla často trestána vyloučením.

Soukupa pak ohrozil jen Kverka, který si na něj sám najížděl. Ve 42. minutě pak byl vyloučen Kadeřávek a HC Stadion dostal možnost srovnat skóre. Beran ale zasahovat nemusel, navíc se Kverka dostal až ke střele. Sokolov se stále držel u puku, ale Soukupa nijak zvlášť neohrozil. Naopak, na druhou stranu se v 46. minutě dostal Chrtek, který málem potrestal chybu Pohla. Bohužel puk vůbec nešel na branku. Poté se hra uklidnila a kotouč se hrál hlavě ve středním pásmu. Poté se několikrát oba týmy dostali do kontaktu, ale rozhodčí nevylučovali. HC Stadion se pak snažil vymyslet kličku, kterou by se dostali až před Berana, ale domácí obrana fungovala skvěle. V 52. minutě mohl střílet Pochobradský, ale Beran puk zalehl. Na druhé straně ale gól již padl. V čase 52:42 se trefil Jaromír KVERKA, pro kterého to bylo druhá branka v zápase. Vrchlabí se tak dostalo pod tlak, čas utíkal velmi rychle. Sokolov neměl problém bránit své pásmu a hosty k ničemu nepustit. Soukup v 55. minutě vyrazil puk před sebe. V 56. minutě už mohlo být rozhodnuto, protože se do přečíslení dostal Kverka s Jurčíkem. Puk ale padl přímo na Soukupův beton. O chvíli později si hosté vzali oddechový čas a snažili se něco ještě vymyslet. Od času 57:03 tak HC Stadion zkusil hru bez brankáře. Vrchlabí se dostalo do útočného pásma a Beran měl co dělat, aby pokryl všechny jeho pokusy. Také domácí si pak vzali oddechový čas, následně byl vyloučen Jurčík a Baník tak musel odolat přesilovce 6 na 4. Ještě necelou minutu před koncem třetiny byl vyloučen hostující Pochobradský a vypadalo to, že Vrchlabí už na gól nedosáhne. To se o pár vteřin později potvrdilo a Vrchlabí odjelo bez bodu.

Tomáš Jirků (HC Stadion Vrchlabí):
Věděli jsme, že bude důležitý vstup do utkání, ale i přesto jsme bohužel inkasovali hned v prvním střídání. Rychle jsme se z toho oklepali a dostávali soupeře pod tlak, bohužel jsme nedokázali proměnit jasné příležitosti. Ve druhé třetině jsme se vlastní nedisciplinovaností připravili o stoupající tlak a o možnost vyrovnat. Ve třetí třetině jsme se snažili o dorovnání, ale štěstí už se k nám nepřiklonilo a navíc jsme dostali z brejkové situace druhý gól.