HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Klášterec - Vrchlabí 6:3

Vrchlabí nechalo body v Klášterci

12.10.2016
Klášterec se na svém domácím ledě nenechal zaskočit a hned v úvodu první třetiny se dostal do vedení. Diváci viděli v každé části zápasu tři branky, v každé třetině skóroval vždy jen jeden tým. Klášterec vyhrál první třetinu, ve druhé části zápasu se hostům z Vrchlabí podařilo vyrovnat. Domácí tým však v poslední třetině opět odskočil a vrchlabským hráčům se již nepodařilo výsledek zvrátit.
7.kolo, středa 12.10.2016, 18:00
Klášterec
6:3
Kaššák (Kutnar) – Žižka, Páleník, Cestr, Běhula, Zicho, Sklenička, Zdeněk, Deveri, Hrdlička, Mála, Vrtek, Tupý, Strunz, Macháček, Dejmek, Charousek, Diviš
Jelínek (Abrahám) – Klement, Hejda, Jirků, Matějček, Kadavý, Jandejsek, Tržický, Procházka, Filip, Šťastný, Novák, Miškovský, Svoboda, Čurda, Šimoníček, Maďar, Opelt, Urban, Bláha
Třetiny: 3:0, 0:3, 3:0  Branky a nahrávky:1. Deveri, 4. Hrdlička (Mála, Tupý), 16. Tupý (Strunz), 41. Hrdlička (Vrtek, Běhula), 53. Mála (Hrdlička, Vrtek), 59. Zdeněk – 23. Čurda, 30. Štastný (Filip), 31. Štastny (Filip, Čurda) . Rozhodčí: Hucl, Rubáš, Tvrdík . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání:1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 3:2, 3:3, 4:3, 5:3, 6:3 .

Domácí Klášterec začal utkání výborně. Již v jednadvacáté vteřině se do úniku dostal domácí Danko Deveri byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. K puku se postavil faulovaný Danko Deveri a kličkou do bekhendu poslal puk mezi Jelínkovy betony – 1:0. Ve 4. minutě se dostali domácí do dvoubrankového vedení. Po čtyřiadvaceti vteřinách dokázal využít přesilovou hru po ose Mála -Tupý Lukáš Hrdlička – 2:0. Minutu na to mohl hostující Stadion snížit. Ve vlastním oslabení ujel Patrik Maďar, ale tváří tvář Kaššákovi neuspěl. V 7. minutě se dostali hosté z Krkonoš znovu do slibné šance. Svoboda dostal přihrávku za domácí obranu a sám před Kaššákem nedokázal uspět. V 11. minutě to od modré čáry vyzkoušel dělovkou hostující Bláha, ale trefil pouze hokejku protihráče. V 16. minutě přidali domácí již třetí branku. Strunz poslal přihrávku na brankoviště, kde byl za svojí aktivitu odměněn Jiří Tupý a poslal puk za záda bezmocného Jelínka – 3:0.

Prostřední část začal znovu lépe domácí Klášterec. Ve 23. minutě se podařilo hostujícímu Stadionu snížit. Ke střele se před domácím gólmanem dostal Martin Čurda a jeho střela si našla cestičku až do sítě – 3:1. Ve 25. minutě se ke střele dostal klášterský Sklenička, ale jeho pokus skončil pouze v lapačce Jelínka. V téže minutě měli domácí výhodu dvojnásobné přesilové hry. Tu však nedokázali využít. Ve 27. minutě dostali tentokrát hosté výhodu přesilové hry, ale dopadli stejně jako před nimi domácí. Ve 30. minutě se přeci jen hostující Stadion dočkal a snížil na rozdíl jediné branky. Nabídnutou přesilovou hru využil bleskurychle Tomáš Šťastný, který si sjel na nahrávku zpoza branky od kapitána Filipa a dělovkou překonal domácího brankáře – 3:2. V té samé minutě dostali hosté nabídku dvojnásobné přesilové hry. Minutu na to se hostující Stadion dočkal využití a zároveň vyrovnání skóre. Po přihrávkách Čurdy a Filipa se dostal k puku Tomáš Šťastný , který poslal puk před domácí branku a jeden z domácích si jí nešťastně srazil do své branky – 3:3. Ve 35. minutě se sám před Jelínkem objevil domácí Macháček, ale jeho zakončení se nesetkalo s úspěchem.

I poslední část utkání vyšla lépe domácím. V úvodní minutě se znovu dostal Klášterec do vedení. Po přihrávkách Vrtka a Běhuly se podruhé v utkání trefil Lukáš Hrdlička – 4:3. Minutu poté se mohli radovat znovu domácí, ale jejich střelu zastavila horní tyč Jelínkovy svatyně. Ve 44. minutě se dostal ke střele hostující Svoboda, ale s jeho pokusem neměl Kaššák sebemenší potíže. Ve 49. minutě mohl jít Klášterec znovu do dvoubrankového vedení. Zdeněk ujel hostujícím hráčům a byl sám před Jelínkem, ale jeho střela se do branky nevešla. V 51. minutě zkoušel překonat Kaššáka v domácí brance Urban, ale jeho střelu si našel domácí gólman v náručí. V 53. minutě se domácí přece jen dočkali dnes již podruhé dvoubrankového vedení. Vrtek přihrál Hrdličkovi, který našel u levé tyčky Františka Málu a ten k radosti domácích fans zasouvá puk za Jelínka a využívá tak přesilovou hru – 5:3. V 56. minutě dostal hostující Stadion možnost snížit skóre, ale nabídnutá přesilová hra i přes odvolání brankáře gól nepřinesla. V předposlední minutě domácí přidali další branku. Do prázdné branky pečetil domácí vítězství Jakub Zdeněk – 6:3.

Petr Hlaváč: Zápas se mi nehodnotí dobře. Opět jsme venku selhali. Chceme začít ze zabezpečené obrany a za tři minuty prohráváme 2:0, poté nedáme asi tři samostatné nájezdy a dostaneme třetí gól. Vrátíme se do zápasu po výborné druhé třetině, kdy soupeře prakticky k ničemu nepustíme a můžeme zápas i otočit, když přijde zkrat ve 33.vteřině třetí třetiny a opět prohráváme. Z toho šoku už jsme se bohužel nevzpmatovali a utkání po zásluze prohráli. Doufám, že si hráči uvědomí, že si z nás nikdo na zadek nesedne a v sobotu předvedou výkon, za který je budete moci odměnit potleskem ve stoje. Ještě jednou se za včerejšek omlouváme a těšíme se na sobotu.