HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Nymburk 6:3

Vrchlabí lehce zvítězilo nad druholigovým Nymburkem

28.08.2008
Patrik Huber
Domácí Vrchlabí šetřilo některé hráče ze základní sestavy a na místo nich do dnešního utkání nastoupilo hned několik hráčů, kteří nastupují za HC Trutnov. Za hostující celek nastoupili hráči, kteří dříve v krkonošském klubu působili. Byli jimi Vondrlík a Kaulfus. Oba proti svému bývalému klubu týmu vsítili branku. I bez několika hráčů základní sestavy zvládli Vrchlabští utkání s přehledem a po třetinách 1:1, 4:1 a 1:1 zvítězili rozdílem tří branek, 6:3. Další utkání sehraje Vrchlabí opět na domácím ledě a to již tento pátek, kdy přijede nováček z Chrudimi.
přát, čtvrtek 28.8.2008, 18:00
6:3
Nymburk
Štůrala (Ševčík) - Wagenhoffer, Matějíček, Chaloupka, Rejzek, Hornyš, Bendík, Jaroměřský - Tomáš, Fiedler, Rusnák, Plodek, Jidřich, Mikšovský, Nakládkal, Knebl, Divíšek, Andres, Kornilovs, Havlíček, Mikolášek.
Jágr - Kříž, Iterský, Kaulfus, Vlach, Topič, Maršík, Sem - Vondrlík, Nýč, Fišer, Kadeřábek, Kratzer, Martinec, Dulovec, Škaloud.
Třetiny: 1:1, 4:1, 1:1  Branky a nahrávky: 16. Rusnák (Knebl), 21. Plodek (Rusnák), 27. Kornilovs, 32. Rusnák (Plodek), 35. Mikolášek (Hornyš), 48. Chaloupka (Fiedler, Rusnák) - 16. Vondrlík (Nýč), 36. Kaulfus (Škaloud), 55. Kadeřábek (Kříž) . Rozhodčí: . Vyloučení: 7:6 . Využití: 1:2 . V oslabení: 1:0 . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3 .

Vrchlabí vstoupilo do utkání mnohem aktivněji než jeho druholigový soupeř z Nymburku. První šance přišla v 5. minutě, měli ji domácí. Dostal se do ní Jindřich, který byl volný a dostal přihrávku, ovšem jeho střela jen těsně minula branku, kterou hájil hostující brankář Jágr. Vrchlabští byli i nadále aktivní a v 9. minutě přišla další gólová šance. Chaloupka s Plodkem unikli hostující obraně a řítili se nikým neatakování sami na Jágra, první zmiňovaný se rozhodl vystřelit, což však nebyla dobrá volba, jeho střela letěla nad branku. První branka přišla v čase 15:23, když se tvrdou střelou střelou z voleje prosadil Štefan Rusnák - 1:0. Vedení však horalům vydrželo pouhých 33 vteřin. Bývalý vrchlabský hráč Jan Vondrlík si dobře najel do volného prostoru, kam také dostal přihrávku a střelou nad beton překonal Štůralu, který nestihl zareagovat vyrovnal - 1:1.

Krkonoští hokejisté začali druhou dvacetiminutovku opravdu skvostně, když už po 36 vteřinách hry šli do vedení. Úspěšným střelcem byl Milan Plodek, jenž se dostal do samostatného úniku, který zakončil bezchybně do pravého růžku branky - 2:1. Po vstřelené brance Nymburští dostali domácí hráče pod mírný tlak, ovšem ti se z toho vymanili a založili rychlý brejk, který chladnokrevně proměnil Dmitrijs Kornilovs, jenž se dostal do samostatného úniku. Vrchlabští hokejisté tak v čase 26:03 odskočili soupeři již o dvě branky - 3:1. Další branka přišla v čase 31:43 a opět do sítě hostů. Štefan Rusnák si najel pro přihrávku až za obranu Nymburku a uháněl sám na Jágra, kterého blafákem překonal a vsítil tak svojí dnešní druhou branku - 4:1. Necelé tři minuty na to přidali domácí další branku, když přesnou ranou ve dvojnásobné přesilové hře poslal Vrchlabí do čtyřbrankového vedení Adam Mikolášek - 5:1. V polovině utkání nahradil v domácí kleci Štůralu Ševčík. Nový muž ve vrchlabské brance se ještě ani nezahřál a už musel lovit puk ze sítě, poté co další bývalý vrchlabský hráč Tomáš Kaulfus ranou od modré využil přesilovou hru hostujícího mužstva - 5:2. Z druhé části stojí za zmínku ještě akce Kratzera, jenž nejprve při troše smůly trefil brankovou konstrukci a poté se ještě snažil zasunout zpoza branky za Ševčíka, ten však svůj beton přitiskl k tyčce včas.

Začátek třetiny opět patřil domácímu Vrchlabí. Krkonoští se v čase 47:35 dostali již do pohodleného vedení, když tvrdá rána Petra Chaloupky od modré skončila v síti - 6:2. Domácí hokejisté byli lepší jak v počtu nastřílených gólů, tak i v počtu brankových šancí. Další měl na hokejce Knebl, když střelou zápěstím vyslal na hostující branku přesný pokus, který ovšem pokryl pohotový Jágr lapačkou. Nymburští v čase 54:25 snížili zásluhou Jana Kadeřábka, jenž využil přesilovku - 6:3. To ovšem bylo od hostujících hráčů vše. Dokonce se už nic zajímavého nestalo, a tak si Vrchlabí připsalo další vítězství v přípravě na nadcházející sezonu.