HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Děčín 6:2

Vrchlabí doma porazilo Děčín a prodlužuje vítěznou šňůru

13.12.2023
Další, už pátý vítězný zápas v řadě má za sebou HC Stadion Vrchlabí. Tentokrát si doma poradil s Mědvědy z Děčína, a v tabulce upevňuje 6. místo. O vítězství domácích rozhodla prostřední část, ve které dokázali horalové vstřelit hned tři branky.
23.kolo, středa 13.12.2023, 18:00
HC Stadion Vrchlabí
6:2
HC Děčín
Vacek (Červinka) – Abraham, D. Sýkora, Kaštánek, Bendík (A), Hladík, Kynčl, P. Fiala – Chrtek, Kastner, Šlaicher – Krsek, P. Urban (C), D. Chalupa – Moník, Matějček, T. Bláha (A) – Jirků, Kozák, Cerman. Trenér: David Chalupa
M. Petrásek (31. Skokan) – Bartoň, Vl. Brož (A), Zedek, D. Kučera, Kaltenböck, A. Starý, Tomšík – Faigl (C), T. Nezbeda, D. Tůma (A) – Parshakov, D. Černý, Smola – Jursa, L. Nezbeda, Dej – Nowák. Trenér: David Švagrovský
Třetiny: 1:0, 3:1, 2:1  Branky a nahrávky: 9. Matějček (Kaštánek), 25. P. Urban (D. Chalupa, Kynčl), 28. Chrtek (Šlaicher, Kastner), 38. P. Urban (D. Chalupa, Krsek), 45. D. Chalupa (Krsek), 58. Kastner (Kaštánek, Šlaicher) – 27. T. Nezbeda (Bartoň), 60. Smola (Vl. Brož, D. Kučera). Rozhodčí: Veinfurter – Gregar, Landsmann. Vyloučení: 7:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 573. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 6:1, 6:2.

Úvodní buly vyhrálo Vrchlabí, a k tomu se hned ve 3. minutě šel na trestnou lavici posadit hostující Tůma. Urban byl v dobré pozici, ale bohužel minul branku. Nakonec z toho gól nebyl, ale Chrtek se dostal do zakončení. Petrásek si střelu pohlídal. Na co už nestačil, byl pokus od Štěpána MATĚJČKA, který se v čase 8:06 prokličkoval až před gólmana a zakončil. V 11. minutě střílel Chalupa, ale přestřelil. Vacek musel sklapnout betony proti zakončení Bartoně. Na obou stranách byly vidět skvělé kombinace, ale nakonec z toho branka nebyla. V 17. minutě nahazoval před děčínskou branku Sýkora, Petrásek vyrazil pouze před sebe. Krsek se následně dostal k puku, ale brankáře nepřekonal. Další nahození přišlo od modré čáry, ale Chrtek také nebyl úspěšný.

Chrtek byl také u prvního pokusu ve druhé třetina, Petrásek ukázal skvělý zákrok. Ve 22. minutě se na Vacka rozjel Černý, ale brankář si střelu dobře pohlídal. O chvíli později Petráska trefil Urban, a v čase 24:47 už to bylo pro domácí 2:0. Právě Patrik URBAN se dostal k přihrávce od Chalupy a nebyl pro něj problém dostat puk do branky. Petrásek musel zasahovat proti střele Kaštánka, následovalo vyloučení vrchlabského Jirků. A toho využili Medvědi v čase 26:31. Na 2:1 snižoval Tomáš NEZBEDA, ale Děčín se neradoval dlouho. V čase 27:20 si dvoubrankové vedení vzali domácí zpět díky Ondřejovi CHRTKOVI. Nezbeda trefil pouze tyč, Tůma ji o kousek minul. Poté Děčín vystřídal brankáře, odešel Petrásek a nahradil ho Skokan. Ve 32. minutě tečoval puk Chalupa, Skokan měl co dělat. Na druhou stranu mířili Medvědi, Vacek měl velké problémy se střelou Starého. Následovalo vyloučení vrchlabského Bláhy, k němu se přidal ještě Chrtek. Urban mohl v oslabení skórovat, ale Skokan puk udržel před brankovou čárou. Domácím se povedlo uniknout o tři branky v čase 37:39, kdy se trefil Patrik URBAN, který Skokana překonal z pravé strany. Na konci třetiny ještě domácí několikrát zahrozili, ale gól z toho nebyl.

Třetí třetina začala několika pěknými akcema. Vacek předvedl zákrok lapačkou proti nájezdu Tůmy, na druhé straně zasahoval Skokan proti Krskovi. Ve 44. minutě se hostující hráči ohradili proti rozhodnutí sudího, který omylem přerušil hru. V čase 44:35 Vrchlabí skórovalo popáté, konkrétně David CHALUPA, který si se Skokanem hravě poradil. Ve 45. minutě byl vyloučen znovu vrchlabský Bláha. I v oslabení se ale do akce dostali domácí, Kozák si našel Cermana. V 50. minutě puk skončil v ochranné síti, o chvíli později byl vyloučen Jirků. Bartoň pak dostal pukem do žeber, před Skokanem byl Krsek, ale měl málo často a přehodil puk mimo branku. V čase 57:35 přidal šestou branku HC Stadionu Lukáš KASTNER, který dotlačil puk za záda Skokana. Chvilku před sirénou byli ještě současně vyloučení Jirků a Zedek, domácí hráč dostal ještě 2 minuty navíc. A Děčín skóroval podruhé. V čase 59:43 se trefil Jan SMOLA, Vackovi bránil protihráč ve výhledu. I tak si do Vrchlabí odneslo výhru 6:2 a celkově páté vítězství v řadě.