HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Benátky 2:1

Vrchlabí bere tři body vítězstvím nad Benátkami

17.02.2021
Po reprezentační pauze se týmy znovu postavily na led. 28. kolo přineslo zápas chudší na branky, ale i tak velmi zajímavý. Benátky po první třetině vedly těsně 1:0, po druhé bezbrankové třetině nakonec rozhodla poslední část, ve které skórovali pouze domácí. Dvěma brankami otočili stav zápasu a tři body zaslouženě zůstávají doma.
28.kolo, středa 17.2.2021, 16:00
2:1
HC Benátky
Soukup (Štěpánek) – Linhart (A), Oliva, Kajínek, Niko, Jirků (C), Vála, J. Moník – Heřman, Urban, Pochobradský – Chalupa, Matýs, Rohlík – Machač, Chrtek, Mrňa – F. Moník, Hozák, Formánek.
Král (Žajdlík) – Šedivý, Kunst, Aubrecht (A), Štibingr, Hampl, Kovář, Cibulka – Jiruš, Čederle, Pabiška (C) – A. Dlouhý (A), Jansa, Da. Svoboda – Wiencek, Měchura, Šafařovský – Vomáčka, Strnad, Putz.
Třetiny: 0:1, 0:0, 2:0  Branky a nahrávky: 42. Mrňa (Urban, Jirků), 52. Matýs (Linhart) – 8. A. Dlouhý. Rozhodčí: Jaroš, Bejček – Horažďovský, Kotlík. Vyloučení: 3:3, navíc Aubrecht (Benátky) 10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: Bez diváků. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.

Začátek utkání začal lépe pro domácí. Urban se k zakončení nedostal a tak dal šanci hostujícím hráčům, kteří se ujali puku. Ve druhé minuta vyprášil betony Krále Matýs, kterého našel Rohlík. Ve 3. minutě střílel nepřesně Vála. O chvíli později našel Pochobradský volného Urbana, tomu ale sjel puk z hokejky a nemohl zakončit. Také Rohlík by ve velké šanci, ale byl nepřesný. V 5. minutě mohl využít chybu v rozehrávce domácích Šafařovský, ale mířil kousek vedle branky. Hra už od začátku měla rychlý spád, což se ukázalo v čase 7:32, kdy skóre utkání otevřel Adam DLOUHÝ střelou do vrchlabské branky. Dostal se do samostatného úniku a Soukup nestačil zareagovat - 0:1. V 10. minutě se do zakončení nedostal Jiruš, kterého zastavil Niko. Poté Rohlík střílel od modré, ale branku minul. Benátecká obrana dobře fungovala, nedostal se přes ní Machač ani Chrtek. Vrchlabští sice měli puk na svých hokejkách, ale nedařilo se jim usadit se v útočném pásmu. Urban byl zablokován ve 12. minutě a puk skončil v ochranné síti. Chrtek střílel vedle branky, dělovka od Vály neprošla přes clonu před brankou. Vrchlabí mělo několik příležitostí, jak srovnat stav utkání, ale nedařilo se jim to. V 18. minutě přišlo první vyloučení zápasu, a to na straně Benátek, odpočinout si šel Svoboda za držení. Domácím se ale v přesilové hře nedařilo usadit se v útočném pásmu a nakonec se Benátky osvobodily. Na konci třetiny se dostal Chalupa do velké šance, ale Krále nepřekonal.

Druhá třetina začala pomalejším tempem. Král si raději puk po odražení od mantinelu podržel. Ve 24. minutě minul branku Heřman, následně našel Urban volného Pochobradského, který ale Krále nepřekonal. Následně Rohlík puk jen vozil po útočném pásmu, ale nevystřelil. Ve 27. minutě byl vyloučen Dlouhý z Benátek a nastala další přesilová hra pro Vrchlabí. Machač trefil tyč ve 30. minutě, ale to už byli hosté v plném počtu na ledě. Urban se nedostal k zakončení, byl zastaven dvěma protihráči. Ve 33. minutě byl vyloučen znovu benátecký hráč. Několikrát HC Stadion vystřelil na Krále, ale branka nepadla. Také na straně Vrchlabí se poprvé vylučovalo. Odpočinou si šel Kajínek. Benátkám se nedařilo usadit se v útočném pásmu, nakonec od nich nepřišla žádná velká šance.

Hned na začátku třetí třetiny byl vyloučen vrchlabský Oliva. V oslabení se ale dokázali domácí prosadit a vyrovnat, v čase 41:22 se úspěšným střelcem stal Pavel MRŇA, který ujel sám na hostujícího brankáře a nemýlil se - 1:1. Soukup si podržel puk v lapačce po střele od modré čáry, o chvíli později na druhé straně mohl skórovat Pochobradský, ovšem minul branku. Mrňa dostal sekeru ve 46. minutě, ale rozhodčí nevylučoval. To se stalo až o minutu později, kdy byl vyloučen domácí Heřman. Niko nejdříve vyhodil až ke Královi, nakonec byla na druhé straně prázdná branka před Jirušem, ale domácí hráč se vložil do střely a gólu zabránil. V 51. minutě přišla nebezpečná střela od Rohlíka, která skončila u Krále. HC Stadion nakonec využil tlak v útočném pásmu a dočkal se otočení vývoje utkání. Ondřej MATÝS obkroužil branku a Krále prostřelil z otočky na bližší tyč - 2:1. Další možnost byla následně z hokejky Kajínka, ale Krále nepřekonal i za pomoci benáteckého obránce, který puk přizvedl do ochranné sítě. Další pokus přišel znovu od Kajínka, ale Král byl opět proti. Domácí se snažili uklidnit hru, ale hosté dělaly Vrchlabí problémy napadáním. Následovalo tak několik nepřesných přihrávek a ofsajdů. V 56. minutě předvedl skvělý zákrok Soukup proti střele z levé strany, následovala další akce Benátek, ale Aubrecht našel jen beton vrchlabského brankáře. Na druhé straně byl Rohlíkův pokus přizvednut do ochranné sítě. V 59. minutě dostal za nesportovní chování osobní trest Aubrecht. Král odjel na střídačku asi 20 vteřin před koncem utkání. Dvě vteřiny před sirénou si ještě Benátky vzali oddechový čas, ovšem k úspěchu to nevedlo. Vrchlabí si tak připsalo do tabulky další tři body.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí):
Soupeř hrál podle našich předpokladů, dobře bruslil byl agresivní v osobních soubojích a snažil se využít brejků, což mu v první třetině, kdy jsme byli lepším týmem a měli několik dobrých příležitostí ke skórování, přineslo vedení 1:0. Ještě v úvodu druhé části hry jsme měli tlak, ale postupem času jsme začali hrát komplikovaně a nervózně. Důležitý byl vyrovnávací gól v oslabení v úvodu třetí třetiny. Jsem rád, že jsme po přestávce dobře vykročili do závěru základní části, přestože se nám úplně nedařilo. Ale o to jsou získané body cennější.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou):
Prohráli jsme... Nechci, aby to vyznělo neskromně, ale dneska jsme byli lepším týmem. Musím říct, že jsme hráli parádní hokej a kluci zaslouží pochvalu. Hokej se ale hraje na branky, soupeř dal dvě, my jen jednu. Samozřejmě nás to mrzí. Dostali jsme gól v naší přesilovce, soupeř tam byl v brejku, vyrovnal na 1:1 a pak ze standardní situace z buly. Dal první šťastný gól a jak říkám, jsme smutní, ale kluci dnes zaslouží pochvalu, i když nebereme body.