HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Přerov - Vrchlabí 1:2sn

Vrchlabí bere bod navíc za výhru v nájezdech

29.01.2022
V Přerově dnešní zápas vypadal všelijak, nakonec ale HC Stadion Vrchlabí odjíždí se dvěma body. I když celý zápas tahal krkonošský celek za kratší provaz, nakonec dokázal Urban srovnat stav zápasu. V prodloužení se utkání nerozhodlo a nakonec byl HC Stadion úspěšnější v nájezdech. Jediný úspěšným střelcem byl Tomáš Zeman.
42.kolo, sobota 29.1.2022, 17:00
Přerov
1:2sn
Klimeš (Petrásek) – Kubeš, Kudělka, Černý, Hrdinka, Ševčík, Krisl (C), Dluhoš – Jakub Svoboda, Herman, Doležal (A) – Šoustal, Süss, Goiš – Jan Svoboda, Kratochvil, Sloboda – Novák, Dvořák, Král.
Soukup (Štěpánek) – Linhart (C), Kynčl, Kajínek, Jelínek, Voženílek, Nedbal, Oliva – Heřman (A), Chrtek, Kusý – Koffer, Kaut (A), Mrňa – Matýs, Urban, Chalupa – Machač, Pochobradský, Zeman.
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 32. M. Sloboda (Jan Svoboda) – 46. P. Urban (Matýs, Nedbal), rozh. náj. T. Zeman. Rozhodčí: Květoň, Vrba – Komínek, Otáhal. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 692. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2.

Hned v úvodu utkání mohl skóre otevřít Mrňa, ale puk nakonec proletěl kolem branky. Následně přišlo vyloučení na obou stranách. Hra ve čtyřech ale žádnou branku nepřinesla. Několik šanci přesto k vidění bylo. V 6. minutě byl vyloučen hostující Kusý, Zubři ale svou první přesilovou hru nevyužili. Následně byl vyloučen ještě vrchlabský Pochobradský. Hosté už byli ve čtyřech, když musel Soukup zasahovat. Domácím se moc nedařilo zpracovávat puk, několik za sebou chybovali, nakonec se ale v 11. minutě dostal k puku Sloboda, který poslal na Soukupa nebezpečnou střelu. Před Klimešem se ale na druhé straně ocitl Pochobradský, který minul branku. Soukup byl pak připravený zasáhnout proti střele domácích, která nakonec prolétla kolem něj. V 15. minutě mohl skórovat Šoustal, ale nezpracoval puk. Na Soukupa se vrhal také Svoboda, který dostal přihrávku a jel na něj sám. Nakonec ale nenašel recept na vrchlabského gólmana. V poslední minutě byl vyloučen také domácí hráč. Matýs byl volný, ale nakonec z toho nic nebylo.

Domácí hráči se do hry dostali mnohem rychleji než v první třetině. Ševčík se pustil o střelby, ale nakonec si s ní Soukup poradil. Heřman se pak pustil do souboje ve 27. minutě, ale nedopadlo to pro něj dobře. Z levého kruhu pak střílel Kusý, Klimeš musel zasahovat. Ševčík se mohl pokusit o gól, ale Soukup si se střelou poradil i přesto, že byla tečovaná od Chalupy. V 31. minutě mohl skórovat Koffer, kterému nahrával Mrňa, ale nezamířil přesně. V čase 31:22 diváci konečně viděli branku. Trefil se Marek SLOBODA, který dorážel střelu od Svobody. Zubři tak nakonec zúročili svou snahu o branku. Ve 34. minutě mohli domácí skóre navýšit, ale nakonec byl Soukup úspěšnější. Zemanova střela neměla potřebnou razanci, také nebyla natolik přesná. Ve 37. minutě se k sobě dostali Kaut se Svobodou, ale nakonec se nevylučovalo. V posledních minutách bylo aktivnější Vrchlabí, nakonec se ale skóre neměnilo. Také byl vyloučen přerovský Kudělka, Vrchlabí si do další třetiny odneslo dlouhou přesilovku.

Vrchlabí si hru ve čtyřech dlouho neužilo, vyloučen byl další domácí hráč. Nedbal střílel, ale Klimeš byl úspěšný. Ve 43. minutě pak mohl srovnat Kaut, ale Klimeš se stihl přesunout. V čase 45:11 už bylo opravdu srovnáno. Patrik URBAN byl nejblíže puku, navíc se dokázal rychle zorientovat a trefil se za záda Klimeše. Ve 48. minutě se mohl trefit Mrňa, ale byl tak blízko Klimeše, že trefil jeho rameno. Také Přerov se dostal do šance, Král tečoval puk před Soukupem, který vytáhl beton. Chrtkovi překazili střelu domácí hráči. V 53. minutě byl vyloučen vrchlabský Voženílek. Zubři pak byli velmi blízko další branku, Kajínek zasáhl svou bruslí, Soukup vůbec nevěděl, kde puk je. V 59. minutě byl vyloučen Doležal, Vrchlabí tak mohlo využít příležitosti. Chrtek si bohužel nevšiml puku, který se dostal za modrou čáru. Domácí si pak vzali oddechový čas, ale do konce třetí třetiny se již nic nestalo.

Zápas musel do prodloužení, v 61 minutě byl pak vyloučen Kusý. Vrchlabí několikrát vyhodilo puk, Zubři toho naštěstí pro hosty moc nevymysleli. Svoboda se pak dostal do útočného pásma, ale Soukup byl připravený. V poslední minutě prodloužení se pak dostal do akce Süss, jeho kličky ale Soukup předvídal. V první sérii nájezdů nebyl úspěšný ani jeden z hráčů. Stejně to dopadlo také ve druhé a třetí sérii. První proměněný nájezd diváci viděli až v páté sérii, kdy se trefil vrchlabský Tomáš ZEMAN. Více už toho neviděli, Vrchlabí si zaslouženě odvezlo dva body.

Tomáš Jirků (HC Stadion Vrchlabí):
Jsme velmi spokojení, protože jsme z Přerova odvezli dva body. Věděli jsme, že to bude těžké utkání. Ve čtvrtek jsme měli Porubu a stálo nás to hodně sil, takže jsme začali opatrně ze středního pásma. Soupeř nás přehrával a byl lepší, s tím jsme počítali. Ustáli jsme první třetinu bez gólu, což byl náš cíl. Přerov pořád tlačil a dal branku, což nás paradoxně nakoplo. Byla to pro nás taková facka, varování. Od té doby jsme začali hrát a srovnali jsme na 1:1. Přes to všechno jsme ale, když to vezmu z nadhledu, celý zápas tahali za kratší konec. Fantasticky nás podržel Kuba Soukup, geniální výkon. Nájezdy už jsou loterie, ve které jsme byli šťastnější, takže pro nás nesmírně zlaté dva body. Musím říct, že soupeře je mi trochu líto.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov):
Špatně se to hodnotí. Bodový zisk je proti tomu, co bychom potřebovali, malý. Na druhou stranu, tým musíme pochválit. Co jsme si řekli, jsme hráli. Bohužel, ani 51 střel nám nestačí. V přesilovkách se trápíme. Ve hře jsme provedli změnu na to, že chceme ze všeho střílet. Během přesilovek to vynecháme a chceme si nachystat něco lepšího. Je to velká škoda. Ze zápasu jsme měli získat víc, zasloužili jsme si víc než jeden bod. Na druhou stranu, přesilovky nerozhodly. Ubránili jsme oslabení ve třech, soupeř také. V nájezdech padl jeden gól. Nemáme hlavu dole a věříme, že to nemůže trvat věčně. Musíme dát víc než jeden gól.