HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Poruba 4:3

Vrchlabí bere Porubě tři body, hosté ale bojovali až do konce

02.10.2021
Stačila jediná branka, a zápas mohl dojít znovu do prodloužení. Po první třetině to vypadalo jasně na vítězství domácího týmu, Poruba ale bojovala až do konce. V power play v 59. minutě ještě zdramatizovala utkání, nakonec ale HC Stadion bere po vítězství 4:3 všechny body.
7.kolo, sobota 2.10.2021, 17:00
4:3
Poruba
Soukup (Štěpánek) – Linhart (C), T. Jelínek, Kajínek, Oliva, M. Voženílek, Nedbal – Mrňa, Matýs, T. Kaut (A) – Formánek, T. Zeman, Chrtek – Pochobradský, D. Chalupa, Urban – L. Kučera, M. Kloz, T. Kynčl.
Muštukovs (Brízgala) – M. Houdek, Husa, Urbanec, T. Voráček, Szathmáry, Lukáš Kozák – Jenyš, Vachovec, Korkiakoski – Toman, Špaček, Guman – Bitten, Gřeš, Kanko – Hotěk, Brodek.
Třetiny: 3:0, 0:2, 1:1  Branky a nahrávky: 2. Mrňa (D. Chalupa), 17. Mrňa (Urban), 19. Matýs (Formánek, T. Jelínek), 48. T. Kaut (Linhart, Urban) – 25. Guman (Szathmáry, Jenyš), 31. Lukáš Kozák (Jenyš, Guman), 59. Korkiakoski (Guman, Husa). Rozhodčí: Veselý, Wagner – Horažďovský, Juránek. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 606. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

V úvodu utkání byli aktivnější hosté, ale nakonec to byl HC Stadion, kdo otevíral skóre utkání. V čase 1:56 se trefil Pavel MRŇA, který dostal přihrávku od Chalupy, vybruslil si z pravého kruhu mezi kruhy a přesnou ranou zakončil. V 5. minutě málem vstřelil další branku Kajínek, ale jeho nahození vyrazil Muštukovs před sebe. Na dorážku byl připravený Kloz, ale už ho neumístil do branky. Následovalo vyloučení na straně Poruby. Mrňa dostal přihrávku, ale Muštukovs vytáhl skvělý zákrok. Na druhé straně měl gól na holi Guman, ale zakončení se mu nepovedlo. Následující minuty nepřinesly žádnou vyloženou šanci, diváci mohli vidět několik icingů. Hotěk ve 14. minutě trefil pouze tyč. Mrňa ani Voženílek úspěšní nebyli, v 16. minutě byl ale vyloučen porubský Kozák. Pochobradský tečoval střelu od Linharta, ale jen trefil gólmana. V čase 16:25 už to ale bylo o dvě branky. Znovu byl u puku Pavel MRŇA, který se trefil přesně do horního růžku branky. Netrvalo dlouho a Vrchlabí vedlo o tři góly. Tentokrát si zásluhy připsal Ondřej MATÝS, který mířil nad lapačku Muštukovse. Do konce třetiny Poruba již nezahrozila.

Také začátek druhé části byl v režii hostů, Soukup musel několikrát zasahovat. Na druhé straně ale zahrozili také domácí, Zeman s Pochobradským ale nic nevymysleli. Ve 24. minutě přišlo první vyloučení na straně domácích. A toho TORAX využil. V čase 24:20 se trefil Tomáš GUMAN, který zamířil Soukupovi mezi betony. Domácí ale opět nahráli hostům, když byl vyloučen Zeman. Tentokrát se ale HC Stadion v oslabení ubránil. V 29. minutě byl Soukup překvapený střelou od Hotěka. Soukup následně dobře vyjel a puk hostujícímu hráči přesně vypíchl v předepsaném prostoru, i když se rozhodčí poté ještě radili, vyloučení z toho správně nebylo. Vylučovalo se až o chvíli později opět na vrchlabské straně. I tentokrát dokázala Poruba využít přesilovou hru. V čase 30:51 střílel z pravého kruhu úspěšně Lukáš KOZÁK. Ve 36. minutě chybělo jen málo, aby si Kučera poradil s brankářem Poruby. Následně byl vyloučen hostující hráč. Ve vlastním oslabení se ale do šance po chybě Matýse dostal Špaček, který to vyzkoušel kličkou do bekhendu, Soukup však jeho záměr vystihl a puk vyrážečkou vyrazil. Na konci třetiny ještě Kozák nahazoval před Soukupa, ten puk vyrazil.

Chalupa se hned ve 42. minutě dostal před Muštukovse, ale brankář byl úspěšnější. Ve 44. minutě na druhé straně zahrozil Špaček, který se dostal až před Soukupa. I tentokrát ho vrchlabský gólman vychytal. O chvíli později měl před sebou prázdnou branku Bitten, puk však do ní nedostal. Ve 47. minutě Poruba přišla o jednoho hráče a Vrchlabí využilo druhou přesilovou hru. V čase 47:42 se trefil Tomáš KAUT, který po přihrávce Linharta od modré, napřáhl z levého kruhu a ranou z první, zamířil přesně nad lapačku Muštukovse. Na druhé straně Soukup zasahoval proti pokusu Bittena. Na obou stranách byla vidět aktivita, ale žádná velká hrozba nepřišla. Poruba se snažila ještě přidal branku, ale zatím se jí nedařilo nic kloudného vymyslet. Kozákova střela našla pouze Soukupa, Szathmáry trefil jen ochrannou síť. Domácí už nikam nepospíchali. V 58. minutě si hosté vyžádali oddechový čas a zkusili to v šesti. A podařilo se jim ještě snížit. V čase 58:23 ještě utkání zdramatizoval Markus KORKIAKOSKI, který střílel z těžkého úhlu, ale puk zapadl do branky za záda Soukupa. Muškutovs poté znovu naskočil na střídačku. Naštěstí pro domácí ale další branka již nepadla a tak si HC Stadion připsal všechny tři body.

Martin Koudelka (HC Stadion Vrchlabí)
Za mě byla první třetina výborná. Po dlouhé době výborný začátek, dokonce i góly z krásných akcí. Bavili jsme se s klukama, odkud ty góly padají, dvakrát to sehrála lajna s Pavlem Mrňou, parádní góly o tyčku, Matýs tam načapal gólmana, takže fantastická první třetina. Od druhé třetiny boj o každý metr, trošku víc se vytratila přesnost z naší hry, nejely nám už vůbec nohy, takže jsme pak zuby nehty bránili ten výsledek 4:3. Soupeř hrál jednoduše, nahazoval, my jsme si s tím nevěděli rady, takže těžké body, dobré body, vynikající body a za mě podstatné v tom, že se teď uklidníme, že zas furt držíme ten post, který chceme a kde bychom se chtěli nacházet. Do toho čtvrtého místa je to skvělý.

Jiří Šejba (HC RT TORAX Poruba):
Když vám uplave první třetina 3:0, kdy jsme tam byli opravdu špatní, na ledě jsme neplnily věci, jak máme, tak se ten zápas těžko honí. Ve druhé třetině jsme to nastartovali 3:2, svoje šance jsme tam určitě měli, dvakrát sami na gól… I tam byla nějaká tyčka, ale bohužel domácí nás zase potrestali zase po zbytečném faulu a 4:2, 4:3 ke konci, kdy jsme se snažili ještě o power play, tu branku jsme dali, ale v další části, na kterou nám zbývalo 40 sekund, jsme se už k další šanci nedostali. Ale jak jsem říkal, když zaspíte první třetinu, těžko se ten bod honí.