HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Znojmo - Vrchlabí 4:1
Zápasy

Vrchlabí ani na pátý pokus nevyhrálo

11.11.2009
Petr Frömel, Lukáš Caha, Jan Pečeňák
Další zápas odehráli vrchlabští hokejisté na ledě Znojma. V poměrně vyrovnaném utkání se dostali domácí do tříbrankového vedení. Souboj poté mírně zdramatizoval svým gólem Matějíček, ale definitivní podobu výsledku dal v 56. minutě Plášek a rozhodl o tom, že tři body zůstanou na jihu Moravy. Vrchlabí se díky tomu již pětkrát po sobě neradovalo z výhry.
19.kolo, středa 11.11.2009, 17:30
Znojmo
4:1
Vrchlabí
Horčička (Panec) - Hořava, Morava, Štach, Protivný, Kolafa, Štrach, David - Svoboda, Haman, Plášek, Barus, Hradecký, Sedlák, Staněk, Meidl, Havlík, Beroun, Barták, Vyletelka
Biegl (Ševčík) - Matějíček, Pácal, Chmelíř, Chaloupka, Bendík, Hrach, Čížek - Tvrdek, Filip, Kubeš, Gengel, Čaloun, Látal, Urban, Hubáček, Rusnák, Andres, Zíma, Mikšovský
Třetiny: 1:0, 1:0, 2:1  Branky a nahrávky: 12. Sedlák (Protivný, Barus), 22. Hradecký (Sedlák, Barus), 47. Barus (Sedlák, Štach), 56. Plášek (Svoboda, Hořava) - 54. Matějíček (Filip, Tvrdek). Rozhodčí: Hrubý - Hejl, Žídek. Vyloučení: 7:7, navíc Kolafa a Morava (oba ZNO) 10 minut OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1587. Střely na branku: 34:37. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1. 

Orlí dres oblékl poprvé v zápase znovu po čtyřech letech Miroslav Barus a trenér Neliba mohl spoléhat také na Pláška a Sedláka, kteří v předchozích utkáních kvůli zdravotním problémům chyběli.

Hned na začátku úvodní třetiny měla obě mužstva možnost početní výhody, ale jak Znojmo tak Vrchlabí ji nedokázalo využít. Ve vlastním oslabení unikl Meidl a Staněk proti jednomu hostujícímu beku. První jmenovaný zvolil přihrávku na svého kolegu, ale puk byl obráncem vyražen. Skóre zápasu otevřel ve dvanácté minutě Přemysl Sedlák, jenž tečoval Protivného střelu od modré. Minutu na to poslal hlavní sudí Orly do tří a hosté tak měli více než osmdesát sekund dvojnásobné výhody. Orli svůj jednobrankový náskok ubránili hlavně díky Horčičkovi, který stál vždy na správném místě. Minutu a půl před koncem ujel Gengel, ale znojemský gólman dokázal svůj tým podržet i nyní.

Již devadesát jedna sekund od úvodního buly druhé dvacetiminutovky byla Hostan aréna na nohou podruhé. Sedlák našel v útočném pásmu zcela volného Tomáše Hradeckého, který uklidil puk za Bieglova záda. O tři minuty později unikli do přečíslení hosté, ale Urban nedokázal Horčičku překonat. V posledních pěti minutách třetiny se to šancemi jen hemžilo. Nejprve mohl ve hře čtyři na čtyři zvýšit Sedlák, ale jeho bekhendový pokus trefil jen tyčku. Následně byl vyloučen Kolafa na dvě plus deset minut za vražení zezadu. Rusnák našel volného Filipa, ten vystřelil, ale Horčička puk udržel ve své výstroji. Poté se naskytla šance znovu na domácí straně, když Hradecký našel před brankou Berouna. Ten vystřelil, ale puk Biegel pokryl. Do kabin se tedy odcházelo se stavem 2:0 pro domácí.

Nejpohlednější část však přinesla poslední dvacetiminutovka. Ve čtyřicáté sedmé minutě ukázala znovu svoji sílu druhá znojemský pětice. Sedlák poslal puk na Miroslava Baruse, který prostřelil Biegla mezi betony a ve svém prvním zápase po čtyřech letech za Znojmo si připsal premiérovou trefu. Následně dostalo Vrchlabí možnost minutové přesilovky pět na tři, ale domácí se dokázali ubránit. Hosté se dočkali až v padesáté čtvrté minutě, kdy nahození Filipa dorazil Jiří Matějíček. O dvě minuty později se skóre měnilo znovu. Orli předvedli v přesilové hře krásnou souhru, kterou zakončil nikým nehlídaný Karel Plášek po přihrávce Svobody. V závěru se již skóre neměnilo. Znojmo si po třech porážkách připsalo výhru a vrchlabská smůla trvá nadále.


Ohlasy trenérů

Jan Neliba (Znojmo): Pro nás to byl těžký zápas. Naším nejlepším hráčem byl určitě Horčička. Hosté měli přes minutu a půl přesilovku pět na tři, ale my jsme to ubránili díky všem hráčům, ale zejména díky Horčičkovi. Byl to vyrovnaný zápas, my jsme dali góly a byli jsme šťastnější.

Vladimír Jeřábek (Vrchlabí): Do Znojma jsme jeli s tím, abychom nedostali na začátku góly jak tomu bylo v posledních zápasech. To se nám sice podařilo, ale výsledek je stejný. Myslím si, že na šance to bylo vyrovnaný, ale naše bilance je žalostná. Dostali jsme gól v oslabení, což se stává, potom jsme hráli pět na tři a mohli jsme vyrovnat. Ve druhé třetině jsme měli dost gólovek a šancí dostat se do hry, ale bohužel jsme znojemského gólmana nepřekonali a zápas se podle toho odvíjel. Když jsme na konci dali na 3:1, udělali jsme zbytečný faul a bylo po zápase.