HC Stadion Vrchlabí – Vrchlabí vyráží směr Znojmo

Vrchlabí vyráží směr Znojmo

08.11.2009
Jan Pečeňák

Po prohře s Chrudimí na nájezdy zajíždí tentokrát Vrchlabí na jih Moravy, kde se utká s týmem Orli Znojmo. Náš příští soupeř je zatím v tabulce na šestém místě a má o dva body víc než vrchlabské mužstvo. V posledních zápasech se však Znojemským moc nedaří, když už tři utkání v řadě nevyhráli. I tak čeká náš tým velmi těžký zápas. Utkání mezi šestým a devátým celkem tabulky se koná v Hostan aréně ve středu 11.11. od 17:30.

Jak se daří Znojmu v 1.lize

Během rozjeté sezóny se kádr Orlů moc nezměnil. Z brněnské Komety přišli na hostování obránce Pavel Mojžíš a útočník Roman Vondráček. V posledních dnech pak získalo vedení Znojma zkušeného útočníka Miroslava Baruse, který ukončil angažmá v Šumperku.

V samotné sezóně se nováček 1.ligy usadil v klidnějším středu tabulky a jeho dosavadní výsledky jsou rozděleny do několika period. V prvním zápase sice na domácím ledě zdolali Znojemští dalšího nováčka Šumperk, pak však přišly tři porážky v řadě. Poté naopak třikrát vyhráli, aby v následujících čtyřech zápasech nepoznali radost z bodového zisku. Po tomto období pro změnu dokázali hráči Znojma čtyři utkání v řadě vyhrát. Momentálně drží Znojmo sérii tří porážek. O něco více se zatím Orlům daří na domácím ledě, kde již pětkrát zvítězili. Body si z Hostan arény odvezli hokejisté Ústí, Chomutova, překvapivě i Benátky nad Jizerou a na nájezdy zde zvítězil i Havířov.

V brance zatím kraluje Luboš Horčička, který svého náhradníka nepustil do branky ještě ani na jedinou minutu a svými výkony se zařadil na akutálně devété místo mezi všemi prvoligovými brankáři. V defenzivě zatím předvádí nejlepší výkony trojice Petr Hořava (2+6), Pavel Mojžíš (3+3) a Marian Morava (1+5), kteří se řadí mezi třicet nejlepších obránců v 1.lize, alespoň dle statistik. Nejproduktivnějším hráčem Orlů je zatím Jakub Svoboda, který nasbíral 16 bodů za deset branek a šest asistencí. S čtyřbodovým odstupem následuje Radek Haman (4+8) a ještě o bod méně má Tomáš Hradecký (8+3).

Mužstvo Znojma se zatím prezentuje velmi nevyrovnanými výkony. Je schopno zvítězit v Olomouci či Hradci Králové, ale poté doma odevzdá body Havířovu či Benátkám nad Jizerou. I z tohoto důvodu může Vrchlabí na ledě svého středečního soupeře uspět. Navíc domácí trápí početná marodka. Do sestavy našeho celku by už naopak mohl naskočit útočník Radek Hubáček.

V posledním zápase podlehlo Znojmo Panterům

V úvodu třetiny byli aktivnější domácí, ale často je brzdila nedisciplinovanost. Přesilové hry však hosté nedokázali využít a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Do druhého dějství vkročili náporem hosté. Šance Svobody, Meidla či Hamana však zůstaly nevyužity. Až minutu před koncem druhé třetiny se Znojemští dočkali. Tomáš Hradecký vyslal přihrávku na svého spoluhráče, ale puk si nešťastně srazil do vlastní branky Rangl – 0:1.

Ve třetí části nezbylo domácím nic jiného než se snažit o vyrovnání. Dobrou možnost k tomu měl Moravec, ale puk směřující po jeho střele do sítě, vykopl z brankové čáry jeden z obránců. Nakonec se Panteři vyrovnání dočkali tři minuty před koncem základní hrací doby v přesilové hře. Pohlednou kombinaci celého útoku zakončoval přesnou střelou mezi betony Horčičky Ondřej Šedivý - 1:1. Na řadu tedy přišlo prodloužení.

To se však hrálo pouze dvě minuty. Velecký nahazoval puk před branku, trefil svého spoluhráče Marka Sikoru do hrudi, od kterého se puk odrazil za záda překvapeného Horčičky.Dva body za výhru v prodloužení tak získal Havířov.

Ve vzájemném zápase Vrchlabí těsně zvítězilo

Lépe vkročilo do zápasu Vrchlabí a mohlo se také dostat do vedení, ale pokus Chatrnúcha skončil na břevně. Do konce třetiny si pak oba týmy připsaly několik dobrých příležitostí ke skórování, ale Tvrdek ani Plášek neuspěli.

Od druhé třetiny zvýšili hosté aktivitu a Ševčík si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl. Odolával až do 32. minuty. To hosté vyhráli buly v útočné třetině a Jiří Beroun tvrdou a přesnou střelou poslal hosty do vedení. Inkasovaná branka nakopla domácí, kteří se začali tlačit do útoku. Do konce třetiny však vyrovnat nedokázali.

To se podařilo až ve 45. minutě, kdy měl Ladislav Gengel mezi kruhy dostatek času a trefil se přesně. I nadále měli Vrchlabští převahu a chtěli utkání rozhodnout ve svůj prospěch. Pět minut před koncem hráli domácí přesilovou hru a v ní udeřili. Přesnou přihrávku Chmelíře zužitkoval Jan Čaloun a poslal Vrchlabí do vedení 2:1. Tento stav se již do konce zápasu nezměnil a domácí si tak na své konto připsali cennou výhru.

Hostan aréna Znojmo
11.11. 17:30
Orli Znojmo 19. kolo HC Vrchlabí
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
6. 26 b. Umístění 9. 24 b.
7 – 1 – 3 - 7 Celková bilance 6 – 1 – 4 - 7
Jakub Svoboda 10 g.+ 6 as. Nejproduktivnější hráč Jan Čaloun 9 g.+ 6 as.
Jakub Svoboda 10 g. Nejlepší střelec Jan Čaloun 9 g.