HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Nové Město nad Metují - Vrchlabí 1:6

Vítězství v Novém Městě

11.11.2012
Vrchlabští hráči za sebou mají dvě kola, která jim hokejově nepřidala. Zato v nedělním utkání proti Novému Městu, které zatím neokusilo porážku, si hosté z Vrchlabí spravili hokejovou chuť. Během první desetiminutovky si hosté vytvořili třígolový náskok a ten už do konce zápasu jen zvyšovali. Tři branky si do své statistiky připsal Patrik Fořt.
11.kolo, neděle 11.11.2012, 17:00
Nové Město nad Metují
1:6
Horáček - Jakl, Hejduk, Marša, Dittrich, Plíhal, Šnejdr, Praus, Kodym, Reichman, Potůček, Janoušek, Stehno, Řehák, Škoda, Chmelík, Vencl
Biegl, Hlaváč, Pulec, Matějíček, Hamerský, Bušek, Provazník - Lepka, Svoboda R., Svoboda M., Jakubec, Bláha, Fořt, Oppelt, Jirku, Blažej, Marek
Třetiny: 0:3, 0:2, 1:1  Branky a nahrávky: 2. Oppelt, 5. Fořt (Hamerský), 6. Svoboda (Bláha), 33. Fořt, 35. Fořt (Bušek), 43. Bláha (Jakubec, Matějíček), 54. Stehno (Potůček).. Rozhodčí:Lučan, Petr, Veselý. Vyloučení: 6:11 + Marek (HCSV) OT. Využití:0:0. V oslabení:0:1 . Diváci:480 . Průběh utkání: 0:3, 0:5, 1:6.
Ke šlágru kola Vrchlabí zajíždělo do Nového Města nad Metují, kde se utkaly týmy domácího Spartaku a hostujícího Stadionu. Začátek utkání se nesl ve svižném tempu, lepším týmem ale byli hostující hokejisté. Nejprve bránu netrefil Jiří Matějíček, avšak zanedlouho se Stadion mohl poprvé zaradovat. A to když se už ve 2. minutě prosadil Tomáš OPPELT. Stadion byl stále aktivnějším týmem. Ve 3. minutě nebezpečně pálil Pulec, o chvíli později zajímavě tečoval Bláha. Z mnoha šancí tu další proměnil Patrik FOŘT, který se sám hnal na gólmana domácích Horáčka, a po suverénně proměněném forhendovém blafáku Vrchlabí vedlo v 5. minutě již 2:0! A pro domácí Spartak bylo ještě hůř, neboť o dalších 58 sekund později se prosadil Martin SVOBODA v situaci, kdy mimo branku střílel Bláha, puk se ovšem od mantinelu odrazil právě ke Svobodovi, který se zakončením do takřka prázdné branky neměl žádný problém. O minutu později zahrozili poprvé hráči domácího týmu, Biegl jim ovšem lapačkou plány na snížení zápasu překazil. Lepka svou střelou potvrdil fakt, že tým srdce vrchlabského fanouška byl na ledě stále lepší. Tlak týmu z Podkrkonoší ale přibrzdila chyba hráčské lavice, trest šel odsedět Bušek. Ondřej Potůček se prokličkoval před Biegla, ten se ale prostřelit nenechal. A tak to mohlo být pro vrchlabský tým už o čtyři branky, neboť po cca 40 sekundách početní výhody domácích ujel agilní Tomáš Bláha, jeho střelu nad lapačku ale domácí brankář dokázal chytit. Na konci přesilovky Biegl musel řešit ještě jednu ošemetnou situaci, když před ním v mele hráčů jeden z novoměstských hokejistů tečoval, gólman týmu hostí ale vše vyřešil. Zhruba dvě minuty po polovině první třetiny mohl přidat svůj druhý gól v utkání Fořt, který ale nastřelil pouze tyč. Kdyby v brance Vrchlabí nestál skvělý Biegl, mohlo platit pravidlo nedáš - dostaneš, když se před hostujícím brankářem zjevil sám jeden z domácích, ten ale nedal. O pár sekund později vyrážel muž s maskou betonem a stále držel čisté konto. Domácí se ke konci třetiny značně zvedli a pomohla jim k tomu i přesilová hra, když na trestnou lavici zamířil Marek. Nové Město v přesilovce vystřelilo dvakrát - dvakrát neúspěšně. Už po skončení trestu hostujícího týmu se naopak vyznamenal domácí brankář Martin Horáček a to, když měl Lepka před sebou prakticky prázdnou branku. Gólman domácích ale doslova tygřím zákrokem radost Vrchlabí pokazil. Poté se v první třetině už nic zajímavého neudálo, a tak se šlo do kabin s překvapujícím skóre - 3:0 pro vrchlabský tým.

Do další části zápasu Vrchlabští nastoupili opět velice aktivně a uzamkli svého soka v jeho obranné třetině. Zajímavě pálil Richard Svoboda. Ve 24. minutě pak nabral rychlost Matějíček, projel po pravém křídle, jeho průnik ale gólem neskončil. Následně fauloval Oppelt, v oslabení se velice dobře hrající Tomáš Bláha dostal před domácího gólmana, ten mu jeho šanci zmařil, Bláha byl ovšem faulován, a tak se hrálo 4 na 4. Ve 27. minutě Pulcova ještě tečovaná rána neskončila za Horáčkem. Ve stejné minutě měl práci po delší době Biegl, když musel krýt Jaklovu střelu. Po krásné kombinační akci hostů dostal dobrou příležitost Tomáš Oppelt, kterému ale ve finální chvíli sjel kotouč z čepele. Někdy v polovině utkání se znovu vyznamenal Horáček. Vrchlabí poté mělo k dispozici přesilovku. Nejprve střílel Matějíček, poté Bušek, Hamerský a už po přesilovce Provazník, žádná ze střel ale nekončila za zády domácího strážce svatyně. Ve 33. minutě ujel Patrik FOŘT, který sice nedal, ale byl faulován. A proto dostal k dispozici trestné střílení, které suverénně proměnil střelou nad beton. A byl to opět Patrik FOŘT, který dal i pátý gól Vrchlabí. Znovu dostal vynikající přihrávku a uháněl sám na Horáčka. Výborně provedeným, tentokrát bekhendovým, blafákem zkompletoval svůj hattrick. V další šanci byl Lepka, když v 35. minutě obkroužil branku, jeho střela ale gólem neskončila. Ke konci druhé dvacetiminutovky si Stadion na domácí Spartak vytvořil drtivý tlak, nejprve pálil Jakubec, dále R. Svoboda, poté Marek vedl situaci tři na jednoho, ke střele se ale nedostal. 14 sekund před koncem druhé třetiny ještě předvedl krásný zákrok lapačkou Biegl. Ve druhé periodě vládli hostující hokejisté, kteří vstřelili dva góly, a vedli 5:0!

Nové Město se pokusilo na hosty vlétnout, ovšem první střelu mělo na svědomí Vrchlabí. Tomáš BLÁHA krátce na to dával už na 6:0, když dostal křížný pas a o tyč skóroval. Z mezikruží poté vystřelil Marek, z levého kruhu pak Pulec. Následně se nechal vyloučit R. Svoboda, domácí ovšem přesilovku nesehráli dobře a Stadion se v pohodě ubránil. V rozmezí 49. a 50. minuty měli dvě velké šance vrchlabští hráči, když jeli dvakrát sami na domácího brankáře. Nejprve se po forhendovém pokusu neprosadil Marek, poté svůj čtvrtý gól v utkání nevstřelil Fořt. V 51. minutě byl ve dvojí příležitosti Lepka, ale jak bekhendem, tak forhendem se neprosadil. V čase 53:11 vstřelili svoji první branku v utkání domácí. Patrik STEHNO z levého kruhu prostřelil zatím bezchybného Biegla. Pět minut před závěrečným hvizdem Ladislav Pulec narazil jednoho z domácích hráčů na mantinel tak tvrdě, až s ním otevřel dveře pro rolbu. V závěru utkání přišla série několika vyloučení a konečně se hrál opravdu vyrovnaný zápas, jedinou velkou šanci měl Marša, Biegl ho ale vychytal. A tak se už nic důležitého neudálo a utkání skončilo ve prospěch hostujícího mužstva 6:1!

Tento zápas byl pro Vrchlabí a jeho fanoušky doslova úžasný! Hráči Stadionu potřebovali odčinit dva předchozí nezdary a konečně bodovat. Předvedli téměř heroický výkon a jako první v sezoně dokázali porazit Nové Město. Dovezli tak do Krkonoš veledůležité a velice cenné tři body.