HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Pelhřimov - Vrchlabí 4:6

Vítězná série našla své pokračování i v Pelhřimově

19.12.2013
Marek Komárek
Stejně jako v sobotním utkání se povedlo Stadionu vrátit porážku svému soupeři z prvního letošního klání. Vítězství se nerodilo lehce. Pelhřimov se v úvodu utkání dostal do vedení, které ale vydrželo pouhých 28 vteřin. Hattrick Tomáše Šťastného, dvě branky Patrika Fořta a důležitý gól Tomáše Bláhy ale zajistily, že všechny body si domů odvezou horalé.
22.kolo, středa 18.12.2013, 18:00
Pelhřimov
4:6
Brabec - Mečiar, Pavlík, Jelínek A., Adam, Beneš, Žůček, Kasalý, Novotný - Plachý, Hadrava Marek, Kopic, Hadrava Martin, Kubát, Votápek, Vylíčil, Štěpán, Svoboda, Štěpánek
Pavelka - Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Lenoch, Hlaváč - Bláha, Filip, Fořt, Jirků, Šťastný, Vesel, Březina, Filip, Gengel, Svoboda
Třetiny: 2:2, 1:2, 1:2  Branky: 4. Plachý (Hadrava, Pavlík), 17. Kopic (Hadrava), 29. Štěpánek (Hadrava, Plachý), 53. Votápek (Vylíčil) – 4. Šťastný (Veselý), 14. Šťastný, 24. Šťastný (Veselý, Jirků), 29. Bláha (Březina, Gengel), 43. Fořt, 60. Fořt (Hamerský, Filip). Rozhodčí: Pražák - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 312. Průběh utkání: 2:2, 3:2, 4:6.

Poslední zápas na cizím kluzišti odehráli ve středu 18. prosince horalé v Pelhřimově. Místní Lední Medvědi šli do utkání s tím, že se jim podařilo zvítězit na začátku října ve Vrchlabí. Vrchlabští však prožívají velmi povedené období. Za posledních devět zápasů poznali hořkost porážky pouze na ledě nenápadného, ale silného Žďáru nad Sázavou. V posledních třech utkáních nasázeli svým soupeřům dvacet branek. Toto číslo mohlo být ještě vyšší, kdyby zápas s Moravskými Budějovicemi neskončil už během druhé třetiny.

Zápas začali lépe domácí. Jejich nejproduktivnější hráč TOMÁŠ PLACHÝ díky asistencím Hadravy a Pavlíka poslal Lední Medvědy do vedení. Vedení však domácím nevydrželo ani půl minuty. Ke slovu se poprvé dostal hrdina utkání TOMÁŠ ŠŤASTNÝ. Asistenci na jeho brance si připsal Jan Veselý. Právě TOMÁŠ ŠŤASTNÝ otočil vývoj utkání ve 14. minutě. Do kabin se šlo nakonec za stavu vyrovnaného. Na 2:2 se podařilo srovnat MIROSLAVU KOPICOVI. Asistenci u jeho branky si připsal podobně jako u první branky Hadrava. Zpět do jednobrankového náskoku dostal na počátku druhé třetiny Stadion opět TOMÁŠ ŠŤASTNÝ. Hattrick tak zkompletoval během prvních 24 minut utkání. U jeho branky byl znovu velmi dobře hrající Veselý. Ještě jednou domácí dokázali vyrovnat stav. Dvě minuty před polovinou utkání se prosadil ŠTĚPÁN ŠTĚPÁNEK. Černou práci na jeho brance opět odvedli Hadrava a Plachý. Utkání se však zlomilo hned za 29 vteřin. Na branku TOMÁŠE BLÁHY, u které asistovali Březina s Gengelem, už domácí nedokázali odpovědět a minimálně jednogólový náskok si Vrchlabští drželi až do závěrečné sirény. Další a znovu veledůležitá branka padla na začátku třetiny třetí. Ke slovu se dostal PATRIK FOŘT. Svým osmým gólem v sezoně zajistil poprvé v utkání jednomu z celků více než jednobrankové vedení. Utkání nabralo na dramatičnosti v 53. minutě. S průběžným stavem se nespokojil domácí PETR VOTÁPEK. Posledních sedm minut tak slibovalo drama a zajímavý hokej. Vše vyvrcholilo 46 vteřin před koncem utkání. Poslední branku zápasu vstřelil PATRIK FOŘT samozřejmě za asistence svého kolegy z první formace Martina Filipa. Na brance má svůj podíl také Ondřej Hamerský.

Domácím se tak povedlo zvítězit v pátém zápase za sebou a do domácího utkání proti poslednímu Milevsku půjdou v sobotu jako velcí favorité.

Pavel Biegl: Opět velmi kvalitně odehrané utkání náročné na bruslení. Ze začátku jsme měli problém chytat domácí ve středním pásmu, nepokryté střední pásmo bylo také příčinou prvních dvou úspěchů Medvědů. Naštěstí my máme šťastného Šťastného, veselého Veselého a šťastného a veselého Jirků, kteří v průběhu druhé třetiny otočili stav zápasu. Nátlaková hra domácích byla nepříjemná a pokud by se nic nestalo, byla by změna skóre v náš neprospěch jen otázkou času. Zkusili jsme zamíchat se sestavou a vyšlo to. Při takovémto způsobu hry, jaký Medvědi produkovali, se zákonitě musí objevit chyby, které umožní přečíslení. My toho vrchovatě využili. V půlce poslední třetiny domácí šťastně snížili hned po buly a bylo se tím pádem na co dívat až do konce zápasu. Klukům musím za odpovědný výkon poděkovat, především pak Patriku Fořtovi. Jsou to tři body z ledu silného soupeře. Na závěr bych chtěl pozvat na poslední utkání tohoto kalendářního roku diváky do ochozů v co nejhojnějším počtu. Tým si Vaši úžasnou kulisu zaslouží.