HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Most - Vrchlabí 2:5

Vezeme výhru z Mostu = První výhra v nadstavbě

01.02.2023
Jan Přikryl
K dalšímu utkání nadstavby cestoval HC Stadion na led Lvů z Mostu. Hosty poslal do dvoubrankového vedení Chrtek a Adam Jirků. Za domácí do konce první části snížil Stříbrný. Úvod druhé části patřil Lvům, když se podařilo srovnat Řehořovi. Poté ve zbytku utkání střílelo branky už jen Vrchlabí, když se trefili Tatar, Chalupa a Krsek. HC Stadion si tak z ledu Mostu přivezl první výhru v nadstavbové části.
6.kolo, středa 1.2.2023, 18:00
Most
2:5
Hosnedl (Čermák) – Urbánek, Nedrda, Steinocher, Fučík, Šoustek, Kroupa, Hofmann - Smolka, Kýhos (A), Procházka, Šimeček, Řehoř, Stříbrný, Drašar, Böhm (C), Mical
Krinwald (Holubec) – Bendík (A), Kozák, Pelda, Oliva, Duran, Horáček, Kaštánek – Krsek, Chrtek (A), Hlaváč, T.Šlaicher, Chalupa, A.Jirků, Moník, Tatar, R.Šlaicher, Urban (C)
Třetiny: 1:2, 1:2, 0:1  Branky a nahrávky: 19. Stříbrný (Steinocher, Šimeček), 22. Řehoř (Šimeček) – 6. Chrtek (Chalupa, Pelda), 12. Jirků (Krsek, R.Šlaicher), 32. Tatar, 39. Chalupa (Urban), 46. Krsek (R.Šlaicher, A.Jirků). Rozhodčí: Pastier – Tichý, Janíček. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 215. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 2:2, 2:5.

Další utkání nadstavbové části začalo tím, že se HC Stadion několikrát dostal až před Hosnedla. Na druhé straně si ale Krinwald také zachytal. Pokus Smolky ale mířil mimo branku. Hosté se prosadili až v čase 5:49, kdy se trefil Ondřej CHRTEK. Následovalo vyloučení na straně domácích hráčů. Vrchlabí ale tuto možnost nevyužilo, ačkoliv několik střel na Hosnedla přišlo. V čase 11:30 už to bylo o dva góly zásluhou Adama JIRKŮ. V 17. minutě se do akce dostal Filip Krsek, ale byl na Hosnedla krátký. Mostečtí Lvi na druhé straně konečně vstřelili gól. V čase 18:28 tečoval puk Josef STŘÍBRNÝ a do šaten se odcházelo za skóre 1:2.

Do druhé části mohlo Vrchlabí vstoupit dalším gólem, ale Chrtek se trefil pouze do tyče. Stejně skončil také pokus Hlaváče. V čase 21:22 už bylo vyrovnáno zásluhou Ivana ŘEHOŘE. Poté ale následovala série vyloučení. Nejdříve si šel odpočinout vrchlabský Horáček, o pár minut později to byl domácí Steinocher. Ve 29. minutě za hosty Krsek a nakonec mostecký Kroupa. A právě poslední trest se stal důvodem, proč HC Stadion znovu skóroval. V čase 31:17 se to povedlo Jakubovi TATAROVI. Ve 36. minutě byl vyloučen hostující Oliva, ale následovali ho také Kozák a domácí Urbánek. Urban se dostal do šance v oslabení, ale Hosnedl byl připravený. V 39. minutě přišlo další vyloučení na vrchlabské straně. A tentokrát jim oslabení vyšlo na výbornou, v čase 38:46 se trefil David CHALUPA. Ještě se o branku pokusil Šimeček, ale puk byl zablokovaný od vrchlabského Olivy.

Třetí třetina přinesla na začátku pouze šance, které nebyly nijak ohrožující pro brankáře. Domácí se sice snažili dostat se před Krinwalda, ale nedařilo se. Naopak, na druhé straně zaútočil HC Stadion. V čase 45:23 už to bylo 2:5, když se trefil Filip KRSEK. Most se ale nevzdával, naopak. Ve 47. minutě ujel Řehoř, ale byl vychytaný Krinwaldem. V 52. minutě byl vyloučen hostující Kozák, a Most dostal další šanci. HC Stadion ale skvěle bránil a jeho hráči se často dostávali do útoku. V 55. minutě byl vyloučen i domácí hráč. Smolka ujel v oslabení a dostal se až před hostujícího brankáře, ale Krinwald byl připravený zasáhnout. Poslední vyloučení přišlo dvě minuty před sirénou na domácí straně. Hlaváč sice vystřelil, ale další gól už do branky nepadl.