HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vsetín - Vrchlabí 3:1

Ve Vsetíně se HC Stadionu nedařilo, série pokračuje ve Vrchlabí

24.03.2021
Třetí bod v této sérii za vítězství 3:1 bere znovu Vsetín. Na domácím ledě se mu povedly oba zápasy a do Vrchlabí se budou vracet s cílem rozhodnout. Vrchlabí dokázalo odpovědět pouze na první branku, autorem byl Koffer.
ČF4, středa 24.3.2021, 17:30
Vsetín
3:1
Málek (Gába) – Ondračka, Smetana, Hryciow, Š. Jenáček, Kudělka (C), Štach (A), Bartko – Březina, Pechanec, Gorčík – Berger, R. Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk (A), Klímek – L. Bednář, Babka, Vítek.
Soukup (Štěpánek) – Linhart (A), T. Jelínek, Kajínek, Niko, Kynčl, Jirků (C) – Heřman, Rohlík, Nouza (C) – Machač, Matýs, Chalupa – Hozák, Urban, Mrňa – Koffer, Chrtek, T. Zeman.
Třetiny: 0:0, 1:1, 2:0  Branky a nahrávky: 37. Klímek (Kucharczyk, R. Půček), 55. Kucharczyk (R. Půček, Štach), 60. Berger (Štach) – 37. Koffer (T. Jelínek, Linhart). Rozhodčí: Čech, Bejček – Novák, Otáhal. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1

Klímek poslal přihrávku Půčkovi, ale ten nestihl zakončit. Na druhé straně dostal přihrávku Kajínek, Málek puk vyrazil hokejkou a ve 3. minutě to byl jeho první zákrok. Niko s Rohlíkem se poté vydali na útočnou akci, ale Rohlík zvolil zadovkou přihrávku na Heřmana. Tam číhala vsetínská obrana. V 5. minutě zavezl Koffer puk do útočné třetiny, Jelínek se pokusil o střelu, ale byla vyražena. Matýs poté poslal přihrávku na Chalupu, ten mohl pálit do odkryté branky, ale nezpracoval si správně kotouč. Hra byla prozatím opatrná a žádný z týmů si nevytvořil velkou šanci. V 10. minutě zakončoval jen těsně vedle Kucharczyk po přihrávce Půčka. Linhart se dostal ke střele na modré čáře, ale minul branku. Ve 14. minutě se do šance dostal Honzák a Málek puk vyrazil betonem. Koffer přihrával Kajínkovi, Málek zasahoval svou maskou. Vrchlabí se často drželo útočného pásma, zároveň ale hrálo dobře i dozadu. Vsetínští tak měli problémy poslat puk na vrchlabské gólmana. V 17. minutě další šance Vsetína, kdy se o gól pokusil Ondračka. Soukup byl proti němu úspěšný, ale následovala ještě střela Babky. První vyloučení přišlo ve 20. minutě, a to na domácí straně. Jirků střílel hned po vyhraném buly, ale střela nebyla rychlá a Málek ji pokryl.

Vrchlabí druhou třetinu začalo přesilovou hrou. Nouza vypálil z pravého kruhu, ale přestřelil branku. Ve 23. minutě si vzal puk Březina a také pálil z pravého kruhu. Soukup kotouč jen vyrazil, a ještě přišla dorážka od Pechance. Ve 25. minutě byl vyloučen vrchlabský Jirků a také Vsetín měl možnost přesilovky. Zemanův pokus Soukup vyrazil. Hosté se dobře bránili a branka nepadla. Urban vybojoval puk a přihrál Hozákovi, Málek akci dobře viděl a zasáhl. Na druhé straně vystřelil Bartko. Ve 32. minutě přišlo vyloučení na domácí straně. Nouza se dostal do pásma, Málek měl znovu dobrý výhled a překvapení nepřipustil. Vsetínští dokázali několik vyhodit puk až k Soukupovi, po naskočení hráče na led střílel Bartko. Soukup si puk pohlídal. V čase 36:01 otevřel skóre utkání vsetínský Daniel KLÍMEK. HC Stadion ale brzy našel odpověď na tuto branku. V čase 36:34 se trefil Filip KOFFER, který tečoval střelu od Jelínka. Ve 38. minutě přišlo vyloučení Vsetína. Matýsova střela byla sražena od ochranné sítě. Málek raději podržel puk po nahození od Nouzy.

Vsetín se hned na začátku snažil probojovat až do útočného pásma. Ve 44. minutě byl ale vyloučen domácí Zeman. Přesilová hra dlouho netrvala, protože byl chvilku na to vyloučen také vrchlabský hráč. Mrňa se dostal před Málka, ale nestihl zakončit. Březina byl aktivní ve 47. minutě, ale vrchlabská obrana fungovala skvěle a k Soukupovi ho nepustila. Vsetín marně bojoval o útočné pásmo. Chrtek připravil střelu pro Jirků, ale Málek byl pozorný. Bergerův pokus skončil jen ve výstroji brankáře HC Stadionu. V 51. minutě vyrazil Soukup střelu od Vlacha, na dorážku Zeman nedosáhl. Niko poté chyboval v rozehrávce a k puku se dostal vsetínský Kucharczyk. Soukup ho ke štěstí HC Stadionu vychytal. V 54. minutě byl vyloučen vrchlabský Jirků a Vsetín trestal. V čase 54:11 se ujal vedení zásluhou Radima KUCHARCZYKA, proti kterému byl Soukup krátký a jen lovil puk ze sítě. Březina měl na holi další branku, ale v samostatném úniku neuspěl. Na druhé straně mohl srovnat Urban, který trefil pouze spojnici branky. Málek vyrazil další vrchlabský pokus, tentokrát od Nouzy. Vrchlabí se od 58. minuty rozhodlo pro hru v šesti hráčích. Hráči se usadili v útočném pásmu, Kudělka Vsetín osvobodil, následně si domácí vzali oddechový čas. Domácí ale ještě dokázali vstřelit branku. V čase 59:58 rozhodl Jan BERGER o třetím vítězství v této sérii.

Trenéři Václav Baďouček a Roman Stantien po utkání Vsetín - Vrchlabí 3:1