HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Poruba - Vrchlabí 2:3

V posledním utkání základní části získalo Vrchlabí tři body

28.01.2009
Vladimír Vronka, Jan Pečeňák
Stalo se tak po výhře 3:2 na ledě ostravské Poruby. O výsledku zápasu rozhodla závěrečná pětiminutovka, ve které padly tři branky, z toho dvě do sítě domácího gólmana. Z vítězné branky se mohl radovat sto vteřin před koncem Vladislav Kubeš. Výhra však již nic nemění na tom, že vrchlabský tým zůstává na čtvrtém místě prvoligové tabulky, které však znamená jistotu postupu do čtvrtfinále play off. Na čtvrtfinálového soupeře si budeme muset počkat, čekání skončí nejpozději v neděli 8. února, kdy se hrají páté, rozhodující zápasy předkola. 11. a 12. února začíná čtvrtfinále ve vrchlabské D&D Elektromont Aréně.
46.kolo, středa 28.1.2009, 17:00
Poruba
2:3
Štefl (Kubáň) - Ovšák, Vnenk, Voráček, Tesařík, Vajda, Rangl - Červenka, Zdeněk, Mikula - Kolařík, Rehuš, Domian - Gelačák, Bursík, Šedivý - Bartošek, Jelšík, Mocek
Štůrala (Ševčík) - Matějíček, Chaloupka, Bendík, Štrach, Galvas, Jaroměřský, Čížek, Wagenhoffer, Kubeš, Pajič, Beck, Krupka, Rapáč, Rusnák, Kříž, Rod, Látal, Mikšovský, Divíšek, Andres
Třetiny: 1:1, 0:0, 1:2  Branky a nahrávky: 8. Rehuš (Domian), 56. Červenka (Mikula) – 19. Beck (Matějíček, Kubeš), 55. Rapáč, 59. Kubeš (Čížek, Matějíček). Rozhodčí: Trombík - Barteček, Pala. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 429. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Do první šance se řítil porubský Červenka, vyjel od mantinelu, ale gólman Štůrala byl na svém místě. Poté měla Poruba výhodu první přesilové hry utkání, ale dostala se k ohrožení Štůralovy branky až v jejím závěru. Kolaříkovu ránu Štůrala vyrazil před sebe, ale Domian nedokázal poskakující kotouč pořádně trefit. O chvíli později protrhli střeleckou smůlu domácí. Domianovu přihrávku usměrnil z mezikruží Branislav Rehuš V polovině první třetiny dostali možnost sehrát přesilovou hru hosté, ale na Štefla neletěla jediná rána. O chvíli později měli Vrchlabští dvakrát obrovské štěstí. Nejprve vypálil Bartošek, puk Štůralovi proklouzl pod paží, ale ten se i díky včasné reakci vrchlabského gólmana do brány o milimetry nedostal. Podobně blízko gólu byl i Mocek, ale jeho rána se otřela o břevno. První hostující šanci začal Matějíček, ale jeho nahození projelo bez teče před porubským brankovištěm. Na druhé straně mohl v ponechané výhodě skórovat Červenka, ale nedokázal trefit prázdnou bránu. V následné přesilové hře mohl poslat puk do brány Ovšák, ale místo střely udělal kličku a dostal se ze střelecké pozice. Nedáš dostaneš v hokeji platívá velmi často. Patrik Beck dokázal sám před bránou poprvé pořádně vypálit na Štefla a hned jej nad lapačku propálil. Poruba se snažila o odpověď, ale Štůrala opět s obrovským štěstím vrchlabskou svatyni uchránil.

Na začátku druhé třetiny ujížděl Kubeš, ale Ovšák jej zahákoval a tak mohl jet Kříž samostatný nájezd. Kříže dokázal porubský gólman vytlačit z výhodné pozice a puk vyrážečkou poslat mimo tři tyče. O pár sekund později poslal puk nad ležícím Šteflem do sítě Krupka, ale před gólmanem ležel v brankovišti Rapáč a tak nemohla být branka uznána. Na druhé straně vypálil od modré Tesařík, Štůrala dokázal změnit trajektorii letu kotouče. Zatímco v první třetině byli jasně lepší domácí, tak úvod druhé části patřil hostům. Kříž poslal přihrávku před bránu na Roda, ale ten se k ni postavil velmi ležérně a puk poslal z metru vedle Šteflovy úplně opuštěné kasy. Utkání se začalo kouskovat častými vyloučeními. Za pět minuty putovali na trestnou čtyři hráči Poruby a dva hráči Vrchlabí. Vrchlabí dostalo šanci 37 sekund sehrát přesilovku 5 na 3, v ní Chaloupka málem zvedal ruce nad hlavu, ale Štefl jeho ránu parádně vytlačil ramenem do ochranné sítě. Následný zámek Vrchlabí ke střelbě nevedl.Následovala pasáž nahoru dolů. Rod se dostal z prostoru před brankovištěm k zakončení, ale Štefl měl při zákroku lapačkou štěstí. Za Porubu nedokázal aktivní Domian poslat puk ve zmatku před Štůralou do brány. Po druhé třetině byl stav utkání 1:1.

V prvních sekundách třetí třetiny mohl poslat do vedení Vrchlabí Beck, ale jeho střelu z blízka dokázal Štefl vykopnout betonem. Ve 44. minutě zkoušel dvakrát překonat Štefla Galvas, ale bezúspěšně. Po dvou minutách se do šance dostal Porubský Rehuš, ale Štůrala byl v brance připraven. V další šanci se ocitl Bursík, ale jeho pod tlakem zakončený únik, gólman hostí také chytá. Za Vrchlabí zahrozila nejprve dvojice Rapáč, Rusnák a o chvíli později Čížek s Pajičem, ale obě šance dokázal Štefl vyřešit bez gólového přírůstku na vrchlabském kontě. V přesilové hře se do šance Šedivý, ale jeho ránu bez problému zneškodnil Štůrala. Pak objel bránu Gelačák, přihrál na modrou Ovšákovi, který svou střelou způsobil zmatek před bránou Vrchlabí, ale ani tato šance gólem neskončila. Obrovskou šanci propásl Rehuš, který přihrál Domianovi, ten mu puk vrátil, ale Rehuš situaci neustál a tak jeho zakončení do prázdné brány nebylo gólové. Na druhé straně zkoušel překonat Štefla Pajič, ale ani natřikrát neuspěl. Co se nepovedlo Pajičovi dokázal Rapáč. Obrovskou chybu porubské obrany potrestal střelou mezi betony Richard Rapáč. Hosté ještě měli v hlavách gólovou situaci, když Mikulovu střílenou přihrávku usměrnil za záda Štůraly Adam Červenka. Utkání již pomalinku směřovalo do prodloužení, když ke střele z kruhu napřáhl Vladislav Kubeš a puk zastavila až síť porubské branky. Vrchlabí v divokém závěru přehrálo Porubu 2:3.