HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HK Mountfield HK 3:2sn

V derby Vrchlabí opět vítězem!

10.10.2007
Patrik Huber, Petr Novotný
Tento zápas měl opravdu všechno! Málo vyloučení, vysoké tempo a také skvělou diváckou kulisu ke které ve velké míře přispěli fanoušci hostí. Přijeli v počtu více než 50-ti lidí a dopomohli udělat atmosféru, jakou si krajské derby určitě zaslouží. Domácí mužstvo nastoupilo k utkání bez obránce Jakuba Nakládala, který má zraněnou ruku a trenéři tedy měli k dispozici pouze 7 obránců. Po bezbrankové úvodní třetině se hostům podařilo jít v druhém dějství do jednobrankového vedení, které ještě umocnil svým gólem ve třetí třetině kapitán hradeckých Jaroslav Roubík. Domácí se dokázali vrátit do zápasu a po nervydrásajícím závěru a bezbrankovém prodloužení se derby muselo rozhodnout opět až v samostatných nájezdech, ve který se hráči HC Vrchlabí vyznamenali a jejich tým vyhrál již druhé derby v této sezoně.
11.kolo, středa 10.10.2007, 18:00
3:2sn
HK Mountfield HK
Falta (Ševčík) - Rýgl, Vála, Matějíček, Chaloupka, Vyskočil, Hrach, Nakládal O., Bendík - Tvrdek, Pajič, Brynecký, Kříž, Horčička, Plodek, Přeučil, Hruška, Gengel, Jech, Bárta, Nevyhoštěný
Koutský (Dušek) - Toužimský, Lesák, Táborský, Hendrich, Pazdera, Karlíček, Kolář, Klement - Haluza, Domin, Kadlec, Sakrajda, Koudelka, Šeda, Fořt, Roubík, Volráb, Klejna, Šimoníček, Suchý
Třetiny: 0:0, 0:1, 2:1 - 0:0 - 1:0  Branky a nahrávky: 51. Plodek (Kříž), 60. Rýgl (Vála), rozhodující nájezd Tvrdek - 27. Koudelka (Šeda), 43. Roubík (HKR) . Rozhodčí: Svoboda - Jelínek, Šprigl . Vyloučení:7:7 . Využití:1:0 . V oslabení:0:0 . Diváci:1970 . Střely na branku:35:31 . Průběh utkání: 0:1, 0:2, 3:2
Ihned po úvodním buly měli domácí velkou šanci, ale z nebezpečného prostoru vyhodil puk Táborský. Na začátku 7. min si Vrchlabští zahráli první přesilovou hru v utkání, ale ta se jim vůbec nepovedla. V 15. minutě ve vlastním oslabení ujel Kamil Tvrdek, ale nájezd zakončil střelou pouze do betonu hostujícího brankáře Koutského. Domácí tak nevyužili další šanci. Hosté se v 17.minutě usadili v pásmu domácích, ale žádné nebezpečné pokusy na branku Falty nepřišly. Vrchlabí se po dlouhé době vymanilo z tlaku, ale Bryneckého střelu Koutský v pohodě pokryl. První třetina tedy skončila 0:0.

Domácí se dostali opět na začátku třetiny do velké šance, ale Horčička netrefil odkrytou klec Koutského. V čase 26:21 padla první branka utkání. Vstřelil jí hostující Martin Koudelka, který dostal pěkný pas od Šedy a v samostatném nájezdu překonal Faltu - 0:1. Ve 33. min Kříž zpoza brány nahodil puk před branku, ale Plodek netrefil puk ideálně. Ve 39. minutě měl Horčička další velkou šanci, ale opět na Koutského nevyzrál. Ve druhé třetině padl jediný gól. Vstřelil ho Koudelka a tak hosté do třetí třetiny budou vstupovat z jednogólovým náskokem.

Začátek třetin patřil velkým šancím a ve třetí třetině tomu nebylo jinak. Tentokrát jí měli Hradečtí, ale Kadlec neproměnil. Ve 42. min padl další gól a opět do sítě domácích. Falta vyjel z brány a Jaroslav Roubík obhodil vrchlabského brankáře - 0:2. Hradec se dostal do další vyložené šance, ale Falta samostatný únik Koudelky pokryl. Domácí snížily v čase 50:35. Pavel Kříž nahrál na přední tyč Milanu Plodkovi a ten snížil - 1:2. Domácí gól povzbudil, ale Tvrdek nedal jasnou šanci, když netrefil přihrávku od Horčičky. Domácí se pokoušeli o vyrovnání a v čase 58:52 je Falta odvolán z brány a domácí posílají na led šestého hráče. A to se vyplatilo!!!!! 4 vteřiny před koncem zápasu Vrchlabí vyrovnalo. Martin Rýgl vystřelil těsně nad ledem a střela k radosti domácího publika prošla za záda Koutského.

Prodloužení se hrálo opatrně a tak zápas dospěl do sam. nájezdů.

Jako první jel hostující Petr Haluza, ale Falta chytil. Za Vrchlabí jel Rok Pajič a nádhernou kličkou poslal domácí do vedení. Hosté na led vyslali kapitána Roubíka, ale Falta byl opět úspěšný. Definitivně zápas rozhodl Kamil Tvrdek a střelou k tyči potvrdil, že 2 body zůstanou doma.

Pavel Pazourek (trenér HC VCES Hr. Králové: Zápas jsme hráli velice dobře, prohráli jsme to v závěru utkání. Ta poslední branka byla docela smolná. Nájezdy už potom jsou jen o štestí a já musím hráčům poděkovat, protože dřeli celý zápas a hráli velmi dobře. Tak, jak bysme ten bod před zápasem brali, teď to mrzí. Nevyndali jsme puk od hrazení, ke konci jsme stříleli do prázdné branky – netrefili jsme, takže tam jsme zachybovali, měli jsme být důraznější.

Vladimír Jeřábek (trenér HC Vrchlabí): Já myslím, že jsme viděli pěkný hokej, bylo tam nasazení, bylo vidět, že to je derby. Myslím si že i naše mužstvo nehrálo špatně, bojovalo, bruslili, chyběl nám krůček a to je to, s čím se doma pořád trápíme, nedáváme góly. Až ten gól, který jsme dali nás trošku dostal do hry, ale před tím jsme také měli gólovky. Samozřejmě, Hradec vyhrával 2:0, ale když to vezmene od začátku na góly a na šance, tak to bylo vyrovnané. Ta remíza byla nakonec zasloužená, ikdyž nám spadla z nebes. Kdyby jsme proměnili ty nájezdy a ty šance, co jsme měli jako proměnil Martin Koudelka první šanci Hradce, tak si myslím že to bylo vyrovnané. Musím hráčům poděkovat za tu bojovnost, že i za stavu 2:0 do toho šli. Lidi je hnali, byla perfektní atmosféra. Pak byl důležitý okamžik v prodloužení, kdy jsme uhráli to oslabení. Dnes nás perfektně celý zápas podržel Pavel Falta. Hodně jsem se bál, párkrát jsme nějak prohodili útočníky, potřeboval jsem se něčeho chytit. Přišel gól Milana Plodka a pak už jsme jen doufali, že budeme nahazazovat, střílet a přišlo to nakonec se štěstím pro nás. Před zápasem jsme si oba přáli bod. Tohle je pro náš štěstí jak to dopadlo.