HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Litoměřice 5:2

Tři body zůstávají v Krkonoších

12.12.2020
Vendula Sahánková
Dnešní zápas se nesl ve svižném tempu, kdy sice úvodní branku vstřelili hosté, ale domácí se nenechali zahanbit a postupně vstřelili litoměřickému brankáři pět gólů. Až v závěrečné části zápasu se hostům podařilo vstřelit druhou branku, ale i tak body zůstaly v Krkonoších.
4.kolo, sobota 12.12.2020, 16:00
5:2
HC Litoměřice
Klouček (Soukup) – Linhart (A), Bučko, Kajínek, Niko, Vála, Jirků (C) – Heřman, Chrtek, Nouza (A) – Machač, M. Kratochvil, Zeman – Hozák, Urban, Mrňa – Formánek, Rohlík, Chalupa
Tomáš Král (A. Beran) – Marcel, J. Holý, Výtisk (C), Sedlák, Jebavý (A), Háva, Černohorský – M. Beran, Miškář, Procházka – T. Svoboda, P. Svoboda, Luciani – Stehlík, Moravec (A), Jánský – Bernat, Hašek, Berka
Třetiny: 3:1, 1:0, 1:1  Branky a nahrávky: 4. M. Kratochvil (Zeman, Vála), 5. Mrňa (Urban), 13. Zeman (Linhart, Heřman), 33. Chrtek (Linhart, Heřman), 57. Urban (Mrňa) – 3. P. Svoboda (Luciani), 59. Berka (Stehlík, Luciani). Rozhodčí: Čáp, Bejček – Dědek, Hnát. Vyloučení: 8:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: bez diváků. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 5:2.

První třetina začala ve svižném tempu, kdy úvodní buly vyhráli litoměřičtí. Domácí se během chvilky zmocnili puku a Chrtek nahodil od modré na Krále, ten ale vyrážečkou poslal puk do rohu. I jedna z dalších střel putovala směrem do branky hostů, ale Nouza trefil pouze Královo rameno. Na začátku třetí minuty se hosté zásluhou Přemysla SVOBODY dostali do vedení, když se prodral skrze celé kluziště a střelou k pravé tyčce překonal domácího brankáře. Vrchlabští se pokoušeli o vyrovnání, ale puk jim klouzal po mantinelu a nechtěl jít správným směrem. Hosté se pokusili o další branku, ale Klouček odrazil puk betonem. Domácí se vydali proti Královi, Machač na něj vystřelil z pravého kruhu, ale litoměřický brankář s klidem puk poslal zpět. Úderem čtvrté minuty uděřil i Matouš KRATOCHVIL, když dostal přesnou přihrávku od levého mantinelu od Tomáše Zemana a přesnou dělovou ránou poslal puk za bezmocného Krále. Domácí tak vyrovnali na 1:1. Necelá půlminuta stačila k tomu, aby se domácí celek dostal do vedení, když v čase 4:29 dostal Pavel MRŇA perfektní přihrávku od Patrika Urbana a přesnou střelou z levého kruhu prostřelil litoměřického brankáře. Hosté se pokusili stav vyrovnat, ale bez úspěchu. Domácí útok se také snažil dostat přes brankáře hostů, ale jejich obrana fungovala přesně tak, jak obrana fungovat má. Na začátku sedmé minuty se pokusil nahodit puk do soupeřovy branky Martin Bučko, ale brankář hostů i přes plné betony práce puk zachytil. V polovině dvanácté minuty přišlo první vyloučení – a to na straně litoměřického týmu, kdy nejprve na trestnou lavici zamířil Jan Výtisk za podrážení a o osm vteřin později Peter Jánský za krosček. Domácí tak měli před sebou svoji první přesilovou hru zápasu a snažili se ji využít. To se jim povedlo o minutu později, kdy v čase 12:31 vypálil Linhart z mezikruží, Král jeho pokus neudržel a puk do branky dorazil Tomáš ZEMAN. Hosté se však rozčilovali, že Král již puk držel, ale rozhodčí nekompromisně ukazoval, že se jedná o jasnou branku. Když se hosté sešli na ledě v plném počtu, snažili se dostat za záda vrchlabského brankáře, ale bez úspěchu. Klouček vyrazil puk tělem do rohu. Litoměřičtí se však nevzdávali a snažili se vrchlabského brankáře překvapit. První vyloučení na straně domácíh celku přišlo v devatenácté minutě, kdy na trestnou lavici zamířil Ondřej Vála za krosček. Hosté se pokusili využít přesilovou hru, ale bez úspěchu, domácí jim nedali jedinou šanci.

Úvodní buly druhé třetiny opět vyhráli litoměřičtí, pokusili se znova zaútočit na vrchlabského Kloučka, ale ani tentokrát se jim to nepodařilo. Puk poletoval mezi oběma celky a oba brankáři si hodně zachytali. Více šancí bylo na straně domácích, kdy litoměřický brankář měl co dělat, aby puk uhlídal. Ve dvacáté čtvrté minutě přišlo druhé vyloučení na domácí straně a to pro Tomáše Zemana, který si odpykal dvě minuty za vysokou hůl. Hosté tak dostali další šanci v přesilové hře, ale Klouček výborným zákrokem ramenem Myškáře vychytal a puk poslal do vlastních řad. Pavel Mrňa se pokusil ujet v oslabení, ale díky nedostatečné rychlosti ho protihráči rychle dojeli a tak pouze nahodil puk na Krále. Domácí ještě jednou vyvezli v oslabení puk do své útočné třetiny a prověřili litoměřického brankáře. Po ukončení přesilové hry našel litoměřický Tomáš Svoboda bekhendovou přihrávkou Lucianiho, který trefil vyrážečku Kloučka. K puku se znovu dostali domácí a Patrik Urban z mezikruží poslal puk na Královu vyrážečku. Litomeřický Hašek se dostal k puku a se zazvoněním trefil brankovou konstrukci domácích. Vzápětí se k puku dostal Holí, vypálil z pravého kruhu, puk se dostal za domácího brankáře, ten ale stihl zasáhnout svojí hokejkou a puk směřující do sítě vyrazil pryč do bezpečí. Z domácích se k puku dostal Chrtek, ale daleko se s ním nedostal. Ani hostům se nedařilo a puk tak poletoval mezi oběma celky. Další velkou šanci měl Jiří Hozák, když ujel sám proti Královi, ale střelou na lapačku litoměřického brankáře neuspěl. Přišlo několik dalších šancí pro domácí, ale bez výsledku. V polovině třicáté druhé minuty zůstal v útočném pásmu ležet Holý, ale nakonec je v pořádku. Nejspíše jej Formánek nepříjemně trefil hokejkou do obličeje. Poté přišlo vyloučení v litoměřickém celku, kdy na trestnou lavici zamířil Tomáš Svoboda za hákování. A vzápětí domácí využili další přesilové hry, kdy čtvrtou branku vstřelil Ondřej CHRTEK. Nejprve poslal Heřman zpoza branky puk na Linharta, který stál v mezikruží, jeho střelu Král vyrazil přimo před čekajícího Chrtka a ten s klidem bekhendem zakončil do litomeřičké branky. Následovalo vyloučení na domácí straně, kdy Tomáš Jirků šel na trestnou lavici za vysokou hůl. Hosté se snažili přesilovou hru využít, ale domácí brankář jim nedává šanci. Domácí i hosté se navzájem znovu snažili překonat oba brankáře, ale bez úspěchů, oba si své branky hlídali jako ostříži. Minutu a půl před koncem třetiny přišlo vyloučení na domácí straně, kdy za podrážení putoval na dvě minuty na trestnou lavici Michal Machač. O necelou minutu později výborně zakročil Klouček proti zakončení z brankoviště. Těsně před koncem třetiny přišlo současné vyloučení na obou stranách a za vrchlabské zamířil na trestnou lavici David Kajínek za krosček a za litoměřické Peter Jánský za hrubost.

První buly v poslední třetině vyšlo domácímu celku a útočníci se hned dostali do šance, když Nouza prověřil od levého mantinelu Krále. Vzápětí nahodil puk Výtisk a těsně před Kloučkem puk tečoval Svoboda, ale poslal puk o kousek vedle. Háva od modré trefil Kloučkovu lapačku, další rozehrávka skončila zakázaným uvolněním. Urban poslal puk na Mrňu, ten byl ale těsně bráněn a nedostal se tak k zakončení. Na Krále se dále útočilo, ale žádná ze střel nepronikla za jeho záda. Na začátku čtyřicáté páté minuty přišla jedna z větších šancí, ale ležícího Krále nikdo z domácích nepřekonal. O několik vteřin později zůstal u mantinelu ležet Hašek, jehož trefil Niko, na led zamířili lékaři. Nakonec s pomocí spoluhráčů zamířil na střídačku. Tomáš Jirků se vrátil až k vlastní brance a založil další útok domácích. K puku se dostal Marcel a jeho střela skončila v lapačce Kloučka. Chrtkův nahozený puk se odrazil od brankáře mezi kruhy k Nouzovi, ten ale trefil pouze výborně postaveného Krále. O chvilku později dostal Heřman "sekeru" od Berana, ale nakonec se nevylučovalo. Mrňa v další šanci trefil masku Krále, od které se puk odrazil do ochranné sítě. Puku se ujal Přemysl Svoboda, našel na levé straně najetého Tomáše Svobodu, ale Klouček skvěle zasáhl a útočník hostů pouze zlostně bouchl hokejkou o mantinel. Ani v další šanci se hostům nevedlo. V polovině padesáté druhé minuty prišlo vyloučení na vrchlabské straně, na trestnou lavici zamířil Ondřej Chrtek za vysokou hůl. Domácí se však nebáli a v klidu bránili a vyhazovali puk až ke Královi. Po chvíli přesilové hry se k puku dostal litomeřický Miškář, vypálil od modré, ale Klouček jeho střelu viděl a s klidem ji chytil. Vzápětí se domácí celek sešl na ledu v kompletní sestavě. Hosté se pokusili o další útok, ale Klouček vyrazil puk betony do rohu. Nouza našel před litomeřičkou brankou Machače, ten nezakončil přesně. Machač znovu vystřelil proti Královi, ale trefil pouze jeho betony. Vzápětí proti litoměřickému brankáři vystřelil Kratochvil, ale ani on puk za Krále nedostal. To se povedlo až na začátku padesáté sedmé minuty Patriku URBANOVI, když se litoměřickým nedařilo vyhodit puk a Urban zakončil za Králova záda. Nouza z mezikruží přestřelil a přišlo další vyloučení pro vrchlabské – na trestnou lavici zamířil David Kajínek za vysokou hůl. Domácí se ovšem nenechali rozhodit a v klidu vyslali puk do středního pásma. Hosté ani tuto přesilovou hru nevyužili. Až když se domácí sešli v plném počtu, tak hosté využili situace a Kloučka pokořil Marek BERKA, když využil Kloučkem vyraženého puku. Následovalo další vyloučení na domácí straně, na dvě minuty šel na trestnou lavici Tomáš Linhart za podrážení. Klouček se nenechal ale závěrečnou hrou v oslabení nenechal rozhodit a chytil tutovou střelu Procházky. Těsně před koncem třetiny skončil puk v prázdném hledišti.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí):
Jsem hrozně rád, že, po tom ne úplně povedeném utkání v Kolíně, zase kluci podali skvělý týmový výkon, podpořený výborným výkonem Milana Kloučka a dokázali jsme letošní poslední utkání vyhrát za 3 body.
Myslím si, že důležitý moment utkání bylo naše rychlé vyrovnání a následně odskočení na dvoubrankový rozdíl. Pak už jsme jen přidali v každé třetině jeden gól a myslím si, že dnešní vítězství bylo zasloužené.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice):
Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas, i když tomu skóre asi úplně neodpovídá. Poslední dobou se trápíme s dáváním branek... I dneska jsme měli spoustu šancí, ale dva góly jsou prostě málo. Dnes jsme, bohužel, hráli i špatně oslabení. Chybí nám někteří hráči, což se ukázalo jako klíčový faktor.
Rozhodujícím momentem byla vyrovnaná první třetina, kterou jsme prohráli 1:3.