HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Řisuty 6:3

Tři body zůstávají na domácím ledě. Vrchlabí poráží Řisuty 6:3

04.02.2015
Alan Šrámek
Stadion potvrdil domácí výhru z minulého utkání s Kláštercem. Od začátku utkání tahali hosté ze Slaného za kratší konec. Vrchlabí postupně zvyšovalo náskok a zaslouženě zvítězilo 6:3.
29.kolo, středa 4.2.2015, 18:00
6:3
Řisuty
Neužil (Sobotka) – Hamerský, Lenoch, Skočovský, Jebavý, Klement, Kadavý, Hlaváč – Jakubec, Vlach, Fořt, Oppelt, Jirků, Bláha, Matějka, Urban, Srnský, Kerekanič
Schwamberger (29. Štěpánek) – Bunda, Sedláček, Bílek, Babický, Tomáš – Landa, Kos, Vyšín, Vodička, Kraus, Vlček, Šubrt, Brém
Třetiny: 3:1, 2:1, 1:1  Branky a nahrávky: 5. Fořt (Klement), 8. Jirků (Bláha), 19. Hlaváč (Urban, Klement), 29. Vlach (Lenoch), 40. Fořt (Lenoch, Jakubec), 54. Bláha – 7. Vyšín (Bunda, Brém), 21. Babický (Landa, Kos), 42. Sedláček (Tomáš). Rozhodčí: Battěk – Potůček, Špringl. Vyloučení: 8:10. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 647. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 6:3.
Domácí vlétli do utkání ve velkém stylu. Úvodní tlak přetavili v přesilovou hru, když byl vyloučen hostující Bílek. V druhé polovině trestu domácí trestali z hole Patrika Fořta, který se díky šťastnému odrazu dokázal prosadit. Radost domácích netrvala dlouho a přesně za sto vteřin bylo vyrovnáno, když se krásnou individuální akcí předvedl Jan Výšin a vyrovnal stav utkání. Následně byl opět vyloučen hostující hráč a domácí využili další přesilovou hru. Tomáš Bláha našel přesně Tomáše Jirků, který se nemýlil a poslal domácí podruhé do vedení. Šubrt a Brém měli šanci na vyrovnání, ale Neužila nedokázali překonat. Následně šli domácí do oslabení, které přešlo následně i do dvojnásobné přesilové hry Řisut. Hosté svou šanci ovšem nevyužili. V sedmnácté minutě se nechal vyloučit Sedláček a domácí využili třetí přesilovou hru. Petr Hlaváč v devatenácté minutě propálil Schwambergera mezi betony. Do konce třetiny ujel obraně hostů Srnský, ale svou šanci nevyužil.

Druhou dvacetiminutovku začali hosté rychlou brankou z hole Tomáše Babického. V pětadvacáté minutě mohlo být vyrovnáno, ale Neužil pokryl dobrý pokus Vlčka. Domácí následně odskočili opět na rozdíl dvou branek, když se do samostatného úniku dostal Daniel Vlach a se štěstím překonal Schwambergera. V osmatřicáté minutě bylo po faulu Hamerského nařízeno trestné střílení pro hosty. Ovšem Matěj Kos nedokázal prostřelit mezi betony domácího gólmana. Šestadvacet vteřin před koncem si domácí publikum popáté v utkání zakřičelo gól, když se krásnou tečí prezentoval Patrik Fořt.

Stejně tak jako na začátku druhého dějství, tak i na začátku třetí třetiny rychle skórovali hosté. Tentokrát se prosadil Jakub Sedláček, který snížil na 5:3. V pětačtyřicáté minutě byl faulován Jirků a rozhodčí odpískali trestné střílení pro domácí. Tomáš Jirků se pokoušel překonat hostujícího gólmana mezi betony, ale ten si mezeru pohlídal a nedovolil domácímu útočníkovi skórovat. O chvíli později se dostal Jirků opět do samostatného úniku, ale ani tentokrát se mu nepodařilo skórovat. Šest minut před koncem domácí potvrdili svou výhru, když se trefil přesně Tomáš Bláha. Před koncem utkání byli v dobré šanci Matějka, Urban a Kerekanič, ale ani jednomu se nepodařilo dorazit kotouč do branky Řisut.

Josef Řeháček (trenér HC Stadionu Vrchlabí): Zápas jsme začali dobře. Dostali jsme se do vedení. Pak zbytečně vyrovnali. Po prknech Jirkáčovi ujel. Pak jsme ale znovu odskočili na 2:1 a o chvíli později na 3:1 a měli jsme další gólovku. Srnský jel sám na branku. Kdyby dal, bylo by to 4:1 a zápas by byl asi rozhodnutý. Dnes jsme ale předvedli hrozný vstup do druhé i do třetí třetiny. Dostali jsme rychle kontaktní gól. Celá třetina pak byla nervózní. Ještě, že jsme ve druhé části odskočili na 5:2. Na začátek poslední třetiny jsme poslali druhou lajnu, ale přesto jsme zase inkasovali. Byla to smůla. Pak nás podržel v přesilovkách gólman, a i když jim narostla křídla po snížení na 3:5, tak jsme to uhráli. V útoku byli dobří, vzadu nehráli moc dobře. Napadali a propadali pak v obraně. My jsme dělali chyby hlavně v založení útoku. Třetí gól byla chyba obrany. Za bránou si to tam zvláštně předávali. K Martinovi Filipovi zatím nemůžu nic říct, dostal volno a více budeme vědět do několika dní.