HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Klášterec 6:3

Tři body zůstaly ve Vrchlabí

31.10.2015
K dalšímu utkání nastoupil HC Stadion před domácími fanoušky. První třetinu vyhráli hosté z Klášterce, poté se ale otěží ujalo Vrchlabí, ve druhé části otočilo stav utkání na 4:2 a v poslední třetině si svůj náskok domácí pohlídali. Připsali si tak další cenné body do tabulky.
12.kolo, sobota 31.10.2015, 17:00
6:3
Klášterec
Jakub Jelínek (Martin Abrahám) – Jiří Jebavý, Jan Kadavý, Martin Klement, Ladislav Bittner, Petr Beneš, Dalibor deCarvalho – Tomáš Šťastný, Martin Filip "C", Tomáš Jirků "A", Tomáš Bláha "A", Jiří Šimoníček, Jan Matějka, Tomáš Oppelt, Patrik Urban, Patrik Maďar, Radek Krsek, Daniel Vacek, Martin Blažej, Jan Srnský
Jan Kaššák (Jiří Tichý) – Lukáš Schönauer, Miroslav Kuncl, Michal Kozák, Michal Žižka, Jindřich Sklenička, Jaroslav Benda – Bronislav Andres, Vladislav Vrtek, Danko Deveri, Lukáš Hrdlička "C", Marek Jáchym "A", František Mála, Patrik Nuňady, Ondřej Toušek, Jakub Neuman, Martin Diviš, Jan Toman, Ladislav Nguyen
Třetiny: 1:2, 3:0, 2:1  Branky a nahrávky: 14. Bittner (Urban, Oppelt), 23. Oppelt, 24. Filip (Šťastný, Kadavý), 27. Šťastný (Jirků, Filip), 44. Matějka (Bláha, Šimoníček), 60. Bittner (Filip) – 8. Jáchym (Hrdlička, Mála), 16. Hrdlička, 55. Vrtek (Andres, Sklenička). Rozhodčí: Libor Veinfurter – Viktor Novák, Mgr. David Potůček. Vyloučení: 4:8 + Oppelt (VRC) 10 min OT. Využití: 1:0.V oslabení: 0:0. Diváci: 702. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3.

První minuty zápasu nepřinesly žádnou vyloženou šanci ani na jedné straně. Až v páté minutě se před Jelínkem ocitl hostující Neuman, který ale branku nevstřelil. Do další tutovky se dostal Andres, jeho střela ale narazila do horní tyčky. Nicméně v osmé minutě už svoji převahu v gól Klášterec proměnil – za Jelínkova záda se trefil Marek Jáchym, který se dostal do úniku a otevřel skóre. Následně se ale hosté dostali do oslabení a museli se bránit. Domácí se ale k vyložené šanci nedostali. Až když už klášterští byli v pěti hráčích, Vrchlabí vyrovnalo stav utkání, když Ladislav Bittner dostal přihrávku z rohu. Domácí se ale neradovali dlouho, v 16. minutě už to bylo zase hezčí pro Klášterec. Dva hráči unikli a Lukáš Hrdlička se rozhodl sám zakončit – a úspěšně. Navíc pro domácí přišlo dvojnásobné oslabení, které však hráči ubránili. Do šaten šli veseleji hosté, kteří vyhráli první část 2:1.

Druhá část začala pro domácí nejlépe, jak mohla. Ve 23. minutě rozjásal diváky Tomáš Oppelt, který měl snadnou práci a střílel do odkryté branky. O necelou minutu později už se HC Stadion dostal do vedení zásluhou kapitána Martina Filipa, který jel sám na brankáře. Domácí se stále tlačili dopředu a po vyloučení hostující Bendy mohli navýšit náskok. Což se před nástupem vyloučeného také stalo a na rozdíl dvou branek zvyšoval Tomáš Šťastný. Ve stejném čase přišlo další vyloučení klášterského hráče – tentokrát se ale domácím nepodařilo přesilovku využít. Začátek druhé poloviny zápasu nepřinesl žádnou pěknou akci, diváci viděli rozkouskovanou hru a několik zakázaných uvolnění. V 36. minutě přišlo vyloučení hostujícího Andrese, ani tentokrát však branka nepadla, ačkoliv HC Stadion se před brankáře dostal. Několik vteřin před druhou sirénou diváci viděli pěstní souboj, ze kterého vzešlo hned několik vyloučení, po jednom na obou stranách, navíc domácí Oppelt dostal 2+10 za naražení zezadu. Do šaten se ale odcházelo za příznivého stavu 4:2 pro domácí celek.

Také poslední část nezačala pro hosty úplně dobře. Ačkoliv měl Jáchym na holi skvělou příležitost, puk mu před brankou ujel a do protiútoku se vydali domácí. V čase 43:34 už to byl rozdíl tří branek – vrchlabské skóre navýšil Jan Matějka, kterého Kaššák nevykryl. Následovala další přesilová hra pro Vrchlabí, ale hosté se skvěle ubránili a nepustili HC Stadion do žádné šance. Vyloženou šanci pro Vrchlabí zahodil Maďar, který střílel vedle pravé tyče. Podražení se v 52. minutě provinil klášterský Schönauer, a dal tak domácím další možnost navýšit. Těsně se to nepodařilo Matějkovi, který nedosáhl na kotouč před odkrytou brankou. A prosadil se Klášterec – potrestal tak předchozí chybu domácích a snížil na 5:3 zásluhou Vladislava Vrteka. V posledních minutách se hosté rozhodli hrát bez brankáře, nepřineslo to však kýžený výsledek. Svou výhru potvrdilo Vrchlabí střelou do prázdné branky, jejímž autorem byl Ladislav Bittner, který si připsal druhý gól v tomto utkání.

Petr Hlaváč

Dnes jasně rozhodla první třetina, a to i přes to, že jsme jí prohráli 1:2. Mohli jsme v ní totiž dostat pět, šest gólů a nebylo by co řešit. První třetinu jsme hráli tragicky a mohl to být pořádný průšvih. Naštěstí to vinou jejich zakončení nebo Jelínkových zákroku skončilo jen 1:2 a my jsme se s Kláštercem udrželi v kontaktu. V druhé třetině už jsme hráli to, co jsme chtěli a vyšla nám dobře. Mohli jsme dát i nějaké góly navíc a byl by klid. Bohužel my v klidu nejsme nikdy a měli jsme jen dvougólový náskok. Ve třetí třetině už jsme zase polevili a doufali jsme, že už to nějak doťukáme. Po naší chybě jsme však dostali zbytečný gól a bylo se na co koukat až do konce.

Jakub Jelínek

Ze začátku to nevypadalo moc dobře. Hodně jsem se tam zahřál a neměl jsem chvíli odpočinku. Bylo tam několik úniků a střel a musel jsem být stále ve střehu. Do druhé periody jsme se naštěstí vzchopili a dali jsme jim v ní tři góly. Poté už jsme to zvládli a zaslouženě jsme zvítězili. Máme tři body a to je důležité.