HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Frýdek-Místek - Vrchlabí 1:3

Tři body vezeme z Frýdku-Místku

13.02.2022
Konečně výhra za tři body! To si mohou říct vrchlabští hokejisté, kteří získali vítězství nad Frýdkem-Místkem a dostali se tak bodově před něj. Díky gólům Urbana, Kusého a Linharta se Vrchlabí znovu dostalo o několik příček v tabulce nahoru.
34.kolo, neděle 13.2.2022, 17:00
Frýdek-Místek
1:3
Baroš (Foltán) – Ogurcov, Korím, Matyáš, Krzak, J. Adámek, Ciura – R. Szturc, David Bartoš, O. Šedivý (A) – Šlahař, Komorski, Lyszczarczyk – Kurovský, Peterek, Christov (C) – Martynek (A), Klimša, M. Hrubec.
J. Soukup (O. Štěpánek) – Linhart (C), Lytvynov, Kajínek, T. Kynčl, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Koffer, T. Kaut (A), T. Zeman – M. Machač, P. Urban (A), Mrňa – Matýs, Chrtek, Kusý – Pochobradský, T. Urban, D. Chalupa.
Třetiny: 0:0, 1:2, 0:1  Branky a nahrávky: 25. O. Šedivý (Lyszczarczyk, Klimša) – 21. Linhart (Kusý, Mrňa), 34. P. Urban (T. Zeman), 60. Kusý (Mrňa). Rozhodčí: Zubzanda, Cabák – Hanzlík, Konvička. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 806. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3.

Hned v úvodu utkání se do akce dostal Lyszczarczyk, ale jeho pokus zastavil Soukup. Domácí pak byli hodně aktivní, ve třetí minutě se dostal do šance Szturc, který mířil k tyči. Soukup byl znovu připravený. Hosté se naopak vůbec nemohli dostat před brankáře. Před Barošem se pak ukázal Zeman, ale puk se k brankáři vůbec nedostal. V 7. minutě střílel Mrňa, Baroš puk vyrazil před sebe. V 9. minutě byl vyloučen domácí Christov. Lytvynov se dostal ke střele, ale Baroš chytá. Frýdek-Místek se dobře bránil a nepustil Vrchlabí k ničemu velkému. Ve 13. minutě byl pak vyloučen i vrchlabský hráč. Netrvalo dlouho a hosté se dostali do tří, protože byl vyloučen další hostující hráč. Vrchlabí se nakonec ale přesilové hře ubránilo. Netrvalo to ale dlouho a na trestnou lavici si šel sednout další vrchlabský hráč. Domácí se dlouho zdržovali v útočném pásmu, nakonec z toho ale žádná akce nebyla. Vyloučení ještě nebylo konec, na konci první části byl vyloučen Krzak ale Matýs nevyužil možnost v útočném pásmu.

Hned v úvodu druhé části vstřelilo Vrchlabí branku. V čase 20:19 otevřel skóre utkání Tomáš LINHART, který střílel od modré čáry. Poté byl vyloučen domácí Ciura a Vrchlabí dostalo další možnost skórovat. Ve 23. minutě se HC Stadion dostal do další šance, tentokrát ale Mrni tečoval mimo branku. Ve 24. minutě byl vyloučen hostující hráč, následoval ho Voženílek. Frýdek-Místek tuto možnost využil. V čase 25:00 vstřelil vyrovnávací branku Ondrej ŠEDIVÝ, který před sebou měl prázdnou branku. Voženílek pak byl v šanci, ale střela skončila na obraně domácích. Ve 28. minutě dostal Bartoš skvělou přihrávku mezi kruhy, ale jeho střela skončila u Soukupa. Následovalo vyloučení domácích. Hosté sice dostali přesilovou hru, ale nedokázali ji využít. V čase 33:10 už ale bylo všechno jinak. Vrchlabí se dostalo do útočného pásma a střelcem branky se stal Patrik URBAN, který překonal Baroše. Ve 36. minutě byl vyloučen domácí Klimša, ve vlastním oslabení pak ujel Šedivý, ale nařízeno bylo trestné střílení po zahákování. Sám faulovaný hráč se ujal puku, ale trefil pouze beton vrchlabského gólmana. Ve 40. minutě byli vyloučeni současně Lyszczarczyk a Kajínek, který dostal 2+2 minuty.

Urban se v úvodu třetí části chystal k brance domácích, ale neměl sílu na zakončení. Po něm se k puku dostal Matýs, ale jeho pokus skončil mimo branku. A do šance se pak dostali také domácí hráči. Kurovský se dostal až před Soukupa, ale úspěšný nebyl. Šedivý se proti vrchlabskému brankáři také neprosadil. Komorski se pak také snažil prověřit jeho pozornost. Koffer zkusil přihrát Kusému, ale ten na puk nedosáhl. V 50. minutě se před Baroše dostal Mrňa, ale nebyl úspěšný. V 51. minutě byl vyloučen domácí hráč. Hosté obsadili útočné pásmo, Koffer bohužel trefil je bránícího hráče. Šedivý byl dnes při chuti, s pukem ujížděl před Soukupa, ale o kotouč přišel. V 57. minutě byl vyloučen hostující hráč a nakonec si HC Stadion vzal oddechový čas. O chvíli později byl vyloučen také domácí hráč. Hosté již byli v plném počtu, když se potřetí prosadili. V čase 59:45 přidal třetí branku Vrchlabí Denis KUSÝ, který potvrdil vrchlabskou výhru nad Frýdkem-Místkem.

Tomáš Jirků (trenér HC Stadion Vrchlabí):
Jen týmový a bojovný výkon, který je podpořený výborným výkonem gólmana, je cestou k vítězství. Hlavně v této fázi sezony, kdy je to v každém utkání už jen boj o jakýkoliv centimetr ledu. Jsou to v podstatě zápasy jako v play off. Podle toho jsme k zápasu i přistoupili a jsem hrozně rád, že kluci zápas odmakali.

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek):
Pro nás výsledkově nepovedený zápas. První třetina byla ale z naší strany herně skvělá, bohužel těch šancí bylo na pět šest gólů. Byl to hodně souboj našich hráčů s jejich gólmanem. Co mě mrzí, tak velké množství vyloučených hráčů na obou stranách, což nebylo pro nás až tak dobré. Máme dobré přesilovky, hodně času jsme u soupeře strávili, jenže soupeř je dobře bránil. Hlavně díky famóznímu gólmanovi. Ten rozhodl o tom, že nemáme tři body. Můžeme mít svým způsobem hlavu nahoře, ale teď se zrovna hraje o ty důležité body a my je nezískali.