HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Nové Město nad Metují 3:2

Třetí třetina byla rozhodující

27.01.2013
K další sérii semifinálového zápasu nastoupil HC Stadion proti svému rivalovi z Nového Města. Domácí byli ve výborné formě a hned ve třetí minutě se jim podařilo otevřít skore zápasu. Druhá třetina se odehrála bez golu, zato třetí se pro domácí zdramatizovala. Vítězství ale nakonec uhájili.
SF1, neděle 27.1.2013, 17:00
3:2
Nové Město nad Metují
Biegl, Effemberk - Lochman, Zázvorka, Pulec, Hamerský, Hlaváč, Bušek, Provazník, Majer, Lepka, Bláha, Jakubec (C), Weiss, Oppelt, Fořt, Urban, Jirků, Marek, Blažej, Svoboda R., Svoboda M
Horáček, Čáp - Jakl, Hejduk, Marša, Dufek, Plíhal, Šnejdr, Ježek, Kodym, Dittrich, Potuček, Janoušek, Reichmann, Řehák, Škoda, Junek, Mach, Praus, Stehno, Zámečník
Třetiny: 1:0,0:0,2:2  Branky a nahrávky:3. Svoboda M. (Bláha), 54. Pulec (Bláha), 55. Lochman (Bláha) - 46. Dittrich (Ježek), 57. Ježek (Kodym). Rozhodčí: Pahulák, Hidvéghy, Maštalíř. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 862 . Průběh utkání: 1:0,1:0,3:2 .
V souboj brankářů, domácího Biegla a hostujícího Horáčka z Nového Města, se změnil nedělní zápas mezi HC Stadion a TJ Spartak Nové Město. Byli to sice domácí, kteří ve 3.minutě po střele M. Svobody otevřeli skore zapasu, ale pak až do třetí třetiny hráli prim hlavně brankáři a neproměněné šance. I tak se ale na ledě bylo na co dívat. První třetina hokejově lépe vyšla domácím, hosté měli šanci ve 12. minutě, kde jim domácí nabídli přesilovou hru, místo hráčů Spartaku, to byl ale Lepka, kdo rozezvonil tyč za Horáčkovými zády.

Do druhé třetiny nastupoval Stadion v početní výhodě, ale záhy se síly na ledě vyrovnaly. A Horáčka nepřekonal ani Jirků, Oppelt či Fořt. Hostující brankář byl plně soustředěn a nedal se rozhodit nájezdy vrchlabských sršáňů.

Třetí třetina měla ostrý nástup a hra se přitvrdila na obou stranách, z tlaku domácích nakonec první branku vytěžili hosté, když těsně po skončení své přesilovky překonal Biegla ve 46. minutě Dittrich. Stadion po této brance chvíli sbíral sebevědomí, ale v 54. minutě se v přesilovce prosadil po přihrávce Bláhy Pulec a domácí byli opět ve vedení. Ochozy vrchlabského zimáku rozbouřil v 55.minutě Lochman, který od modré zvýšil na 3:1. Spartak se ale nehodlal vzdát a v 57. minutě po střele Ježka byl náskok Stadionu opět pouze o jednu branku. A hosté poslední minuty zápasu nepustili, dokonce si zahráli power play. Stadion ovšem hrál zodpovědně, semknul obranu a výsledek už nepustil.

Další utkání se odehraje na ledě Nového Města ve středu 30.1. od 18,00 hodin. Jedeme tedy vytvořit našim klukům domácí prostředí.

Děkujeme nejmladším hokejistům HC Krkonoše za zpříjemnění první přestávky - kluci měli dnes svou "zápasovou premiéru".

Ivan Houda, HC Stadion Vrchlabí: Žádný zápas v play off není a nebude jednoduchý, s tím jsme v kabině počítali. Tým bojoval, jediný nedostatek dnešního utkání je neproměňování šancí. Chlapi bojovali a myslím, že byla i vidět síla celého týmu. Vyrovnání ze soupeřovy strany nebylo příjemnou záležitostí, nicméně jsme vyhráli a to je důležité. S nasazením hráčů a pojetím hry jsem spokojený. V play off se potkávají čtyři nejsilnější celky a podle toho budou zápasy vypadat. Do dalšího zápasu jdeme s výhodou prvního vítězství a tím tedy budeme i ve větší pohodě. Nevím, jak výsledek zapůsobil na psychiku soupeře, ale většinou tým hůře nese prohru o jednu branku, než kdybychom je rozstříleli o deset branek.