HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Třebíč 5:2

Třebíč dostala "bůra" a odjíždí z vrchlabského stadionu bez bodů

16.02.2022
Skvělý zápas odehrálo Vrchlabí před domácími diváky, které již neomezovalo mnoho opatření. HC Stadion hned v první třetině ukázal, kdo bude v dnešním utkání pánem. Třebíč se sice dostala na dosah vyrovnání, ale v poslední části Vrchlabí odskočilo a nakonec si doma uhájilo výhru 5:2.
46.kolo, středa 16.2.2022, 18:00
5:2
Třebíč
Klouček (J. Soukup) – Linhart (C), Lytvynov, Kajínek, T. Kynčl, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Koffer, T. Kaut (A), T. Zeman – M. Machač, P. Urban (A), Mrňa – Matýs, Chrtek, Kusý – Pochobradský, T. Urban, D. Chalupa.
Mičán (Jekel) – Poizl, Hunkes, L. Forman, M. Furch, Mlčák, Tureček, Zukal – Šťovíček, L. Bittner (C), Psota – D. Sklenář, Nedvídek, Střondala – Krliš, D. Michálek, Ferda (A) – Gajarský, Vodný (A), Lang.
Třetiny: 2:1, 1:0, 2:1  Branky a nahrávky: 4. T. Urban (Matýs), 5. Mrňa (P. Urban), 30. Nedbal (P. Urban, M. Machač), 51. Koffer (T. Kaut, T. Zeman), 53. T. Urban (D. Chalupa, Pochobradský) – 19. Nedvídek (Střondala, D. Sklenář), 47. Nedvídek (L. Bittner, Vodný). Rozhodčí: Zavřel, Bejček – Beneš, Dědek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 722. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 5:2.

Nejdříve střílel Šťovíček, ale jeho pokus šel mimo branku. Ve 2. minutě přišlo Furchovo nahození, na druhé straně se do velké šance dostal Chrtek, ale Mičána nepřekonal. Až v čase 3:03 Vrchlabí otevřelo skóre. Tomáš URBAN dostal skvělou přihrávku od Matýse a trefil se do horního rohu branky. V páté minutě zahrozil Hunkes, nakonec to ale byli domácí, kdo vstřelil gól. V čase 4:30 se dostal k puku Pavel MRŇA a ten prostřelil Mičána. V 9. minutě zahrozil Tomáš Urban, ale Mičán byl úspěšný. Bittner pak tečoval puk pouze vedle branky, ale z toho mohl být gól. Machač pak mohl skóre navýšit, ale Mičán byl pozorný. V 11. minutě přišlo první vyloučení, a to na straně hostů. Domácí se ale k ničemu velkému nedostali, Třebíč několikrát vyhodila puk přes všechny čáry. Nedvídek poslal ostrou střelu, na druhé straně mířili na Mičána Koffer i Zeman. V 17. minutě byl před brankou volný Tomáš Urban, ale Kusý ho neviděl. Na Kloučka pak mířili hosté, jeden z nich trefil jen rameno brankáře. Nakonec se ale Třebíč přeci jen prosadila. V čase 18:03 snížil Lukáš NEDVÍDEK, který konečně zúročil svou snahu před vrchlabským gólmanem. Do konce třetiny přidal pokus ještě Forman a také Střondal.

Ve druhé části diváci viděli několik nahození před brankáře, ve 23. minutě pak první vyloučení i na domácí straně. Vrchlabí se také ubránilo a Třebíč k ničemu nepustilo. Ve 26. minutě si k brankáři najížděli Patrik Urban, ale zastavil ho ofsajd. Také Matýs byl připravený střílet, podle všeho byl faulovaný, ale rozhodčí nevylučovali. Následně ale dostal menší trest hostující Ferda. Patrik Urban pak trefil pouze rameno Mičána, nakonec se ale síť jeho branky přeci rozvlnila. V čase 29:31 se trefil obránce Karel NEDBAL, který dostal přihrávku od Patrika Urbana a využil přesilovou hru. Další branku mohl přidat Tomáš Urban, ale i když jel na Mičána sám, ten si s jeho trikem poradil. I tak měl brankář hostů plné ruce práce, Linhart ani Kajínek se ale neprosadili. Ve 34. minutě byl u puku znovu Tomáš Urban, který ho tečoval vedle branky. Hosté pak ujeli dva na jedno, ale naštěstí se ke střele nedostali. Na druhou stranu se pak dostal Kajínek, kterého Mičán vychytal. Oliva mohl přidat branku, bohužel ale minul. Třebíč ještě chtěla vstřelit branku, ale ve 40. minutě ujel Mrňa, gólu zabránil brankáře. Patrik Urban se pak chtěl dostat k puku, který Mičán vypustil před sebe, ale zasáhli obránci Třebíče.

Buly získala Třebíč, ale nakonec se ke střele dostal Koffer. Hosté se pak snažili usadit v útočném pásmu, ale nedařilo se jim puk dostat pod kontrolu. Vodný na druhé straně trefil vyrážečku Kloučka, Šťovíček zase rameno. Ve 46. minutě se do šance dostal Michálek, ale přes obránce se mu nepovedlo zakončit. Nakonec se Horácká Slavia dočkala další přesilovky po vyloučení Tomáše Urbana v 47. minutě. A toho také dokázala hned využít. Druhou branku v zápase vstřelil v čase 46:56 Lukáš NEDVÍDEK, na jehož pokus Klouček nestačil. Vedle branky pak mířil Střondal, který téměř využil špatnou rozehrávku HC Stadionu. V 51. minutě střílel Matýs, který litoval, že gól nedal. Ferda je nahazoval, ale Klouček si raději podržel puk. V čase 50:51 ujel HC Stadion dva na jednoho a úspěšným střelcem se stal Filip KOFFER, který puk dostal za Mičánova záda. Zanedlouho se o branku pokusil Ferda, ale Klouček byl připravený zakročit. A v čase 52:13 už byl puk znovu v třebíčské síti. Tomáš URBAN přidal druhou branku v zápase. V 54. minutě byl znovu vidět nedovolený zákrok na domácího hráče, ale rozhodčí nevylučovali. O chvíli později se rozjel Vodný, ale Klouček byl připravený s vyrážečkou. V 57. minutě Koffer s Mrňou ujeli na Mičána, na něj ale nevyzráli. Před Kloučka se dostal Gajerský, ale nepřekonal ho. Třebíč už do konce třetiny brankáře neohrozila a HC Stadion Vrchlabí potěšil fanoušci cennou výhrou.