HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Krkonoše - HC Poděbrady 8:2

Dobrá nálada panovala v týmu staršího dorostu po páteční výhře nad týmem z Poděbrad.
8:2
HC Poděbrady
Klička (od 49. Pluháček) - Špetla, Novotný, Tříska, Cerman - Rychlovský, Mach, Poul, Václavec, Šebek, Krsek, Ryšavý, Jirman, Libnar, Černý
Bašta (od 24. Fáček) - Žalud, Vaněček P., Baumgartner, Kubát A., Vrbenský, Volejník, Forman, Toupal D., Nedbalý, Litera, Kosinka, Kubát M., Toupal P., Vaněček J.,Milaniak, Antoni, Zámečník, Bouřil
Třetiny: 3:1, 3:0, 2:1  Branky a nahrávky:4. Václavec (Krsek), 12. Poul (Rychlovský), 18. Rychlovský (Václavec), 24. Mach (Rychlovský), 27. Mach (Tříska), 39. Mach (Poul), 45. Krsek (Šebek), 47. Poul (Novotný) - 4. Volejník (Toupal D.), 53. Litera (Bouřil) Vyloučení 6:3 Využití 0: 1 Oslabení 0 : 0 ... .
Hned v úvodu utkání jsme soupeře zatlačili do jeho obranné třetiny. Bohužel udeřilo na druhé straně a v čase 3:25 se Poděbrady, po chybě v naší obraně, dostaly do vedení 0:1. Naštěstí hned za 21 vteřin bylo vyrovnáno, když se prosadil Václavec. V první třetině ješte přidali po brance Poul a Rychlovský. V čase 19:18 dostali Poděbrady šanci na snížení, když rozhodčí nařídil trestné střílení za faul Cermana. Klička v brance domácích však nedal Literovi šanci, a tak první třetina skončila 3:1 pro Krkonoše.
Ve druhé třetině nejprve Mach čtvrtým gólem domácích vyhnal z branky Baštu, kterého nahradil Fáček. Tento však nezabránil dalším gólům v síti hostí a ve druhé třetině neudržitelný Mach dokončil svůj čistý hattrick. Do kabin se tak šlo za stavu 6:1. Když na začátku třetí třetiny skóroval Krsek a střelu Novotného tečoval Poul nebylo již pochyb o tom, kdo dnes bude brát všechny body. Od 49. minuty tak dostal další šanci v brankovišti domácích mladší dorostenec Pluháček. Poděbrady dokázali ve třetí třetině využít jednu ze tří přesilovek, kdy po nahrávce mezi kruhy, ranou z první snižoval Litera. Žádné další zdramatizování Krkonoše už nedovolily a po zásluze si připisují důležité tři body do tabulky.