HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jablonec 7:3

Stadion porazil Vlky z Jablonce

04.09.2019
K dalšímu přátelskému zápasu přijeli na vrchlabský stadion Vlci z Jablonce. První vzájemný zápas skončil v Jablonci výhrou hostů 4:1. I tentokrát se vrchlabským dařilo, první i druhá třetina skončila stejným poměrem 3:1 pro domácí. Ve třetí části oba týmy vstřelily po jedné brance a domácí zvítězili poměrem 7:3.
přát., středa 4.9.2019, 18:00
7:3
Jablonec
Abrahám, Soukup – Vágner, Havránek, Vašíček, Moník J., Voženílek, Jirků, Kynčl – Matějček, Šlaicher, Hašek, Hozá, Urban, Dvořák, Bednář, Mrňa, Kastner, Chalupa, Jirásek, Moník F.
Hrstka, Jelínek – Pulec, Pokorný, Krejsa, Jursa, Pilař, Pilek, Čechura, Nezbeda, Frk, Homolka, Kačírek, Král, Gecko, Jandejsek, Tržický, Kotyza, Mulač, Maďar, Bouřil
Třetiny: 3:1, 3:1, 1:1  Branky a nahrávky: 3. Chalupa, 13. Mrňa (Matějček, Dvořák), 13. Bednář (Jirásek), 26. Matějček (Mrňa, Bednář), 30. Jirků (Urban, Bednář), 34. Bednář (Vašíček), 48. Mrňa (Matějček, Bednář) – 10. Maďar (Mulač), 36. Nezbeda (Kotyza, Homolka), 50. Král (Homolka, Pilař). Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 286. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3.

První útočnou akci v první třetině založili domácí, ale střela nepřišla. Také si nepřesně přihrávali ve středním pásmu, ale nakonec z toho v čase 2:32 byla branka do hostující sítě. Autorem branky byl David CHALUPA, který se jako první dostal ke kotouči. Ve 4. minutě byl vyloučen domácí Mrňa a hosté dostali příležitost vyrovnat. Jablonec se sice snažil kombinovat v útočném pásmu, ale všechny střely si Abrahám pohlídal. V souboji o puk byli úspěšnější Vlci, rozjeli se k Abrahámovi, ale nic dalšího nevymysleli. V 9. minutě nezvládl puk zpracovat Dvořák. V čase 9:26 již bylo vyrovnáno zásluhou Patrika MAĎARA, který střílel z první a nemýlil se. Jirásek se snažil puk protlačil do útočného pásma, ale přišel o něj. Matějčkův pokus skončil mimo branku, ale v čase 12:21 již byl Stadion znovu ve vedení, když se trefil Pavel MRŇA. Netrvalo dlouho a Vrchlabí vedlo již o dvě branky. Hosté mohli skórovat, nakonec ale Abrahám puk vyrazil a v čase 13:00 se trefil Jaroslav BEDNÁŘ. V 16. minutě byl vyloučen také jablonecký hráč. Hosté se ale dobře bránili a Vrchlabí tak branku nepřidalo. Kynčl vyrazil střelu hostujícího hráče. Poslední minuty byli aktivnější domácí, ale další branka nepadla.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté. Ve 22. minutě ohrozil Abraháma Nezbeda. Nepřesné přihrávky Vrchlabí znemožňovali postupo do útočné třetiny. Ve 26. minutě byl vyloučen hostující Krejsa a v čase 25:40 tuto výhodu pro Vrchlabí využil Štěpán MATĚJČEK. Jablonečtí ale dobře napadali domácí, nicméně ke střele na Abraháma se nedostali. V čase 29:11 znovu skórovali vrchlabští, tentokrát Tomáš JIRKŮ dostal puk za Hrstkova záda. Po tomto gólu hosté vystřídali brankáře a nastoupil Jelínek. Ve 32. minutě byl vyloučen domácí Chalupa. Jablonci se ale nedařilo dostat se k puku a Stadion se úspěšně ubránil. V čase 33:49 odskočilo Vrchlabí na rozdíl pěti branek zásluhou Jaroslava BEDNÁŘE. Netrvalo dlouho a hosté snížili. V čase 35:14 se za Vlky trefil Tomáš NEZBEDA po hezké kombinaci s Homolkou a Kotyzou. Domácí se poté zdržovali v útočném pásmu, Jelínka ale nijak neohrozili. Ve 39. minutě byl na čtyři minuty vyloučen Mulač, navíc dostal osobní trest. Do konce třetiny brank nepadla.

Vrchlabí si do třetí části přenesli přesilovou hru. Na Jelínka přišlo několik střel. Ve 42. minutě byli současně vyloučeni Matějček a Jandejsek. Hra ve čtyřech změnu stavu nepřinesla. Ve 46. minutě jen těsně puk minul hostující branku. Další vyloučení přišlo na jablonecké straně. Ve vlastním oslabení ujel Frk, ale Abrahám byl připravený. V čase 47:40 padla další branka do jablonecké sítě – autorem byl Pavel MRŇA, který puk poslal do prázdné klece. Netrvalo dlouho a také Vlci skórovali. V čase 49:39 ujeli dva na jednoho jablonečtí a Petr KRÁL vstřelil třetí branku Vlků. V 51. minutě byl vyloučen vrchlabský Vašíček. I tak ale měli většinu času puk na holi domácí. Poté byl vyloučen Pulec. Moníkova střela skončila u Jelínka. Vlci se dlouho snažili urvat puk a posunout ho alespoň do středního pásma. V 59. minutě byl ještě vyloučen domácí Vágner. Brokeš poslal dvě střely na Abraháma, který byl ale bezchybný. HC Stadion tak i podruhé nad Jabloncem zvítězil.