HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Trutnov 5:0

Stadion deklasoval Trutnov pěti brankami

06.11.2019
Druhý vzájemný zápas čekal na Vrchlabí a jeho soupeře z Trutnova. Po tom prvním Trutnov zvítězil na svém ledě 2:1, takže tentokrát měl větší chuť vyhrát Stadion, což se mu také povedlo. Soupeř nedal ani jednu branku, zato domácí si gólovku vychutnali celkem pětkrát a zaslouženě berou tři body.
16.kolo, středa 6.11.2019, 18:00
5:0
Trutnov
Soukup (Abrahám) – Moník J., Havránek, Jirků (C), Bendík (A), Voženílek, Kynčl T., Vágner – Mrňa, Chalupa, Urban, Hlaváč, Bednář, Jirásek F., Dvořák, Matějček, Sýkora, Šlaicher T., Kastner, Hozák, Moník F.
Ašenbrenner (Vlk) – Faltys, Junek, Suk, Kynčl J., Leder, Jirásek D., Višňák – Poul, Bucek, Tatar, Fedulov, Chára, Kubinčák (C), Svoboda, Krsek, Vácha (A), Janoušek (A), Planý, Kozák
Třetiny: 1:0, 2:0, 2:0  Branky a nahrávky: 17. Havránek (Hozák, Jirků), 23. Bednář (Sýkora, Havránek), 27. Sýkora (Matějček, Jirků), 47. Matějček (Sýkora, Bendík), 60. Mrňa (Urban, Jirků). Rozhodčí: Šmika – Kettner, Řezníček. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1757. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0.

Začátek utkání přinesl Mrňovu střelu, po které se rozsvítilo červené světlo, nakonec z toho ale byla pouze tyčka. Ve 2.minutě si zase na Ašenbrennera vyšlápl Chalupa. V 6. minutě přišlo první vyloučení, a to na vrchlabské straně. Vácha se pokusil překonat Soukupa, ale ten jeho pokus vyrazil do sítě. V osmé minutě se do šance dostal Mrňa, na kterého poslal puk Bednář. O chvíli později to byl znovu Mrňa, který se snažil dostat puk za trutnovského brankáře. Dvanáctá minuta byla ve znamení akce trutnovských, ale Soukup byl klidný. Znovu musel zasahovat po střele Svobody. Ve 13. minutě přišlo současné vyloučení Mrni a Ledera. Hned se do akce pustil Sýkora s Hlaváčem. V 16. minutě přišla přesilová hra pro Vrchlabí. Dlouho si však výhodu neužili, vyloučen byl Hlaváč, a to navíc na 4 minuty za vysokou hůl. Hra 4 na 4 ale vyšla lépe domácím, v čase 16:47 se do vedení dostali díky Štěpánu HAVRÁNKOVI. V 19. minutě se k puku dostal Urban, ale Ašenbrenner svůj tým podržel.

Druhá třetina začala lépe pro HC Stadion. Ve 22. minutě byl vyloučen trutnovský Jirásek. Hlaváč se snažil zkrotit skákavý puk. Ve 23. minutě byl vyloučen Matějček a síly na ledě se vyrovnaly. A znovu HC Stadion zaskóroval. V čase 22:59 vedl již o dvě branky zásluhou Jaroslava BEDNÁŘE, který poslak puk pod beton Ašenbrennera. Ve 25. minutě nejdřív ujel sám na Ašenbrennera Matějček, ale trefil pouze betony. Následovala akce Sýkory, ale tečovaný puk se povedlo trutnovskému brankáři zachytit. Další vyloučení přišlo na hostující straně. Něco přes minutu trvalo než domácí přesilovou hru využili. V čase 26:49 využil výhodu Petr SÝKORA, který na Ašenbrennera poslal dobře mířenou dělovku. Poté si Trutnov vzal oddechový čas. Ve 29. minutě byl vyloučen Matějček, a Soukup musel nadvakrát zasahovat proti Kubinčákovi. V polovině utkání byl vyloučen trutnovský Jirásek. Mrňa byl ve velké šanci, ale Ašenbrenner zasáhl. Další vyloučení přišlo ve 33. minutě, na trutnovské straně. Domácí se sice dostal několikrát k puku, ale na trutnovského brankáře si nepřišli. Urbanův pokus zastavil ofsajd. Poté byl vyloučen domácí Moník. Ve vlastním oslabení se do šance dostal Matějček, ale trefil pouze břevno. Ve 37. minutě dostal 2+10 hostující Kozák. Havránkův pokus skončil na betonech Ašenbrennera, na druhé straně se řítil na Soukupa Krsek. V plném počtu se ve druhé části moc nehrálo. Ve 39. minutě byl vyloučen trutnovský hráč, ale Vrchlabí tentokrát neskórovalo. Pár vteřin před koncem ještě přišel pokus od Tatara, který Soukup vychytal.

Na začátku třetí části naskočil do hry vyloučený Višňák a o vteřinu později byl vyloučen Bednář. Ve vlastním oslabení ale zaútočil Matějček, kterému sjel puk po hokejce. Také Mrňa prověřil pozornost Ašenbrennera. Ve 44. minutě mohl skórovat Matějček, ale ani jeden pokus mu nevyšel, stejně jako dorážka Chalupy. V čase 46:31 už Vrchlabí vedlo o čtyři branky. Úspěšným střelcem byl Štěpán MATĚJČEK, který střílel z levé strany brankoviště. V 50. minutě nepřesně rozehrál Ašenbrenner. O dvě minuty později se do šance dostal Janoušek, ale Soukup neměl žádnou práci, puk minul branku. V 55. minutě byl vyloučen domácí Hlaváč. Do tří pak dostal svůj tým Voženílek. Domácí se ale dobře bránili. V 57. minutě si šanci vytvořili hosté, ale nedokázali ji využít. Poslední minuty zápasu už se jen dohrávaly, domácí se nikam nehnali a hosté už se do ničeho nepouštěli. Pátou branku přidal v čase 59:36 Pavel MRŇA střelou z mezikruží. Pět vteřin před sirénou byli ještě vyloučení domácí Kastner a trutnovský Kozák. Na skóre se ale nic nezměnilo a Vrchlabí si připsalo tři body za výhru 5:0.