HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Sokolov 3:5

Sokolovští si odváží z Vrchlabí tři body

28.10.2017
Vendula Sahánková
Dnešní zápas byl velice napínavý, přesto se hostům více dařilo a odvážejí si z Vrchlabí tři body do tabulky. Akcí bylo mnoho, jedna střídala druhou, fanoušci fandili jako o život. Přestože je Sokolov daleko, tvrdé jádro fanklubu dorazilo a podporovalo svůj tým i u nás.
13.kolo, sobota 28.10.2017, 18:00
3:5
Sokolov
Jelínek (Abrahám) – Abraham, Hejda, Niko, Tržický, Pojkar, Chleborád, Erban – Maďar, Filip (C), Šťastný, Oppelt, Šimoníček, Bláha (A), Miškovský, Jirků (A), Pšurný, Kerekanič, Krsek, Mach
Fečo (Hruška) – Šik (C), Weinhold, Šafář, Přindiš (A), Michálek, Rulík, Hokl – Harkabus, Zadražil, Hruška, Čejka, Kuběna, Osmík, Šmejc, Strunz, Trapl, Kašpar, Rezek, Říha (A), Rohan
Třetiny: 0:1, 3:3, 0:1  Branky a nahrávky: 25. Maďar (Mach, Filip), 26. Pšurný (Miškovský, Niko), 39. Jirků (Niko) – 3. Kuběna (Čejka, Přindiš), 25. Trapl (Rulík, Šmejc), 27. Zadražil, 37. Šmejc (Kuběna), 60. Hruška (Šik) Rozhodčí: Vokřál, Lučkov – Taš, Horažďovský Vyloučení:6:8 Využití:3:1. V oslabení:0:0 Diváci: 951 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5

Zápas začali aktivněji Baník, který hned na Jelínka střílel. To se mu vyplatilo, protože v čase 02:10 vsítil první branku utkání Pavel KUBĚNA. Hosty to nabudilo a dál ohrožovali Jelínkovu svatyni. Také domácí se ale dostali ke střele, Tržický od modré pálil vedle. První vyloučení přišlo v 10. minutě na vrchlabské straně. Baníku se sice povedlo držet se v útočném pásmu, ale branku nevstřelil. I nadále se ale hosté udržovali u Jelínka. V 17. minutě přišlo vyloučení také na hostující straně, čehož domácí nevyužili a po první třetině tak odcházeli do šaten s jednogólovým mankem.

Druhá část přinesla hned na začátku vyloučení na sokolovské straně. Hosté ale úspěšně odráželi vrchlabské útoky. Ve 24. minutě se navíc nechal vyloučit další sokolovský hráč a HC Stadion si tak mohl spravit chuť, dostal se do útočné třetiny a tlačil na Feča. V čase 24:14 konečně hostujícího brankáře překonal Patrik MAĎAR a vyrovnal skóre. Moc dlouho to ale nevydrželo, protože v čase 24:28 si znovu vzal vedení Baník zásluhou Martina TRAPLA. Následovalo vyloučení na straně hostů za podražení. Další přesilovou hru využil ve prospěch Vrchlabí Michal PŠURNÝ a znovu bylo vyrovnáno. Ve 27. minutě došlo k vyloučení i na vrchlabské straně a tentokrát to byl Baník, kdo přesilovku využil – v čase 26:22 střílí branku Matěj ZADRAŽIL. Hosté stále kroužili kolem Jelínka a zkoušeli to na něj ze všech možných úhlů. Domácím se naopak přihrávky nedařily. Další branka padla do vrchlabské sítě v čase 36:04, kdy se trefil Filip ŠMEJC. Vrchlabští se ještě snažili s výsledkem něco udělat, což se jim povedlo v čase 38:05, kdy snížil Tomáš JIRKŮ.

Třetí třetina začala nevýhodou pro HC Stadion. Přesilovku ale Baník tentokrát nevyužil. Domácí se tak sami pustili do akce, Abrahamovi se proti Fečovi ale nedařilo. Baník byl dnes hodně při chuti a spoustu času trávil v obranném pásmu domácích. Ve 45. minutě byl vyloučen hostující Strunz. Domácím se ale nepodařilo branku vstřelil a nadále jim chyběl jeden gól k vyrovnání. V 50. minutě přišlo vyloučení i na vrchlabské straně, které zůstalo nepotrestáno. V 55. minutě si Sokolov vyžádal oddechový čas, stejně tak učinili i domácí dvě minuty před koncem třetí části. Zvolili hru bez brankáře se šesti hráči na ledě, což se jim v čase 59:06 nevyplatilo – vítězství Baníku Sokolov pečetil David HRUŠKA do prázdné branky. Tři body si tak odvezli hosté.

HODNOCENÍ HRÁČE:

Tomáš Jirků #71

K utkání: Do utkání jsme opět vstoupili vlažně. Soupeř nás přehrával ve všech směrech. Ve druhé třetině jsme se trošku zvedli, ale když už jsme vyrovnali, okamžitě jsme zase inkasovali. To se nám nesmí stávat. Do příště bychom měli určitě zlepšit pohyb a vstup do utkání. Jinak nikoho v této soutěži nemůžeme porazit.
K postu: Rozdíl v tom, jestli hrajete v útoku nebo v obraně je samozřejmě veliký. Trenér mě dnes potřeboval v útoku, tak jsem to bral jako samozřejmost a snažil jsem se odvést maximum pro tým.

HODNOCENÍ JIŘÍHO JAKUBCE:

Zápas se Sokolovem byl úplně jiný než ve Dvoře. Ve Dvoře to opravdu byl hodně matný výkon, ale Sokolov včera opravdu odehrál vynikající utkání a svým pohybem nás naprosto předčil v 1.třetině. Od druhé třetiny se ale hra vyrovnala a v průběhu zápasu jsme sahali po bodu.
Je jasné, že momentálně nejsme v TOP formě, ale považuji to za normální periodu, která přijde v průběhu sezóny na každý tým. Navíc zatím nás trápí poměrně dost absencí hráčů z různých důvodů - zranění, tresty. Proto se poměrně často mění sestava a nedaří se nám ji stabilizovat. Teď navíc přichází zatím asi největší rána pro naši sestavu. Ze zápasu se Sokolovem si odnesl zranění v obličeji náš kapitán, Martin Filip a je jasné, že nám bude chybět. V pondělí Martin absolvuje podrobná vyšetření a budeme moudřejší. Zatím vůbec nedokážu odhadnout jak dlouhá Martinova absence bude. Navíc si ze zápasu odnesl bolestivé zranění Tomáš Jirků a Tomáš Bláha. Ani u jednoho by to nemělo být nic dlouhodobého, ale teprve uvidíme, zda budou připraveni na středu.
V každém případě nás nečeká jednoduché období. Budeme muset přesvědčit tým, že hokejovost a zkušenosti budeme muset nahradit větší bojovností a obětavostí. Pokusíme se tak naši nevýhodu obrátit v náš prospěch. Zda se nám to podaří, to ukáží až nejbližší zápasy. Uvidíme, jak se vše bude vyvíjet a zda budeme zvažovat nějaké posílení kádru.