HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Prostějov 4:2

Série proher proti Prostějovu prolomena!

23.02.2022
Daniela Udatná
Ve třetím zápase proti Prostějovu se podařilo Stadionu vybojovat 3 body. Hráči Vrchlabí napínavé utkání zvládli a připisují si do tabulky velice důležité tři body. Za domácí skórovali Ondřej Matýs, Patrik Urban, Tomáš Zeman a Michal Machač. Obě dvě branky hostí vstřelil Petr Mrázek.
48.kolo, středa 23.2.2022, 18:00
4:2
Prostějov
Klouček (J. Soukup) – Linhart (C), Lytvynov, Kajínek, T. Kynčl, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Koffer, T. Kaut (A), Matýs – M. Machač, P. Urban (A), Mrňa – Pochobradský, Chrtek, Kusý – D. Chalupa, T. Urban, T. Zeman
Bláha (M. Altrichter) – Staněk, Klimíček, M. Jáchym, A. Havlík, Vala, Zajíc – P. Beránek, T. Jáchym, M. Švec – Jiránek (A), Rudovský, Martin Novák (C) – Račuk, Mrázek, Štefka – T. Koblížek, Š. Jelínek
Třetiny: 0:1, 2:0, 2:1  Branky a nahrávky: 21. Matýs (T. Kaut, Lytvynov), 37. P. Urban (Mrňa, Lytvynov), 44. T. Zeman (T. Urban, D. Chalupa), 56. M. Machač (Mrňa, Kajínek) – 10. Mrázek (Račuk, M. Jáchym), 44. Mrázek (A. Havlík, Račuk). Rozhodčí: Wagner, Jaroš – Maštalíř, Juránek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 743. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Hned od první minuty byli domácí aktivní, ve druhé minutě se do šance dostal Voženílek, jeho pokus ještě tečoval Kusý. Poté ujel sám na Bláhu Matýs, ale brankář byl pozorný. Klouček pak zasahoval proti střele z levého kruhu. Klimíček nenašel recept na Kloučka, na druhé straně místo střely Chalupa zvolil přihrávku. V 9. minutě přišla střela na Kloučka, ten ale puk přikryl lapačkou. O minutu později Matýs trefil břevno a na druhé straně se pak radovali Jestřábi. V čase 9:51 otevřel skóre Petr MRÁZEK, který překvapil vrchlabského brankáře. Ve 14. minutě trefili hosté tyč, pak se ještě jednou dostali do šance, ale Kloučka nepřekonali. Kajínek, Koffer ani Machač nebyli úspěšní, ale nutno dodat, že HC Stadion byl pořád aktivní v útočném pásmu. Bohužel ale gól do prostějovské branky nepadnul.

V úvodu druhé části Vrchlabí vyrovnalo zásluhou Ondřeje MATÝSE, který s pukem přejel až před Bláhu a trefil se přesně nad vyrážečku. Ve 23. minutě střílel také Račuk, ale Klouček byl připravený. Račuk byl také u střely ve 26. minutě, ale přestřelil. Ve 28. minutě bylo nařízené trestní střílení za faul Jelínka. Tomáš Urban se rozjel proti Bláhovi, ale ten sklapl betony a puk do branky nepustil. Na druhé straně zkusil Kloučka Ševc. Ve 32. minutě minul branku Zeman, a ve 34. minutě přišlo vyloučení na hostující straně. Bohužel se HC Stadionu přesilová hra vůbec nepodařilo, hráči nedokázali vystřelit na branku. V čase 36:12 si Vrchlabí vzalo vedení. Díky Patriku URBANOVI, který stihl vystřelit, se tak domácí hráči mohli radovat. Tomáš Zeman pak jel sám proti brankáři, ale trefil pouze jeho vyrážečku.

Třetí třetina znovu v režii hlavně domácího tmu. Nedbal nahazoval do modré čáry, kde ještě tečoval Machač, ale bohužel mimo branku. V čase 43:07 už to ale bylo o dvě branky, a to zásluhou Tomaše ZEMANA, který byl připravený a hlavně volný před Bláhou. Netrvalo ale dlouho a hosté snížili. Hned v čase 43:34 byl u gólu znovu Petr MRÁZEK, který puk poslal pod horní tyč. Klouček se mohl za kotoučem jen ohlédnout. Ve 48. minutě pak přišlo vyloučení také na domácí straně. Novák se dostal do šance, ale naštěstí minul a HC Stadion odolal i dalším šancím. V 52. minutě došlo k současnému vyloučení Kusého a Beránka, hned poté si šel odpočinout ještě vrchlabský Kaut. V 54. minutě trefil tyč Havlík, o chvíli později zablokoval hostující akci Linhart. V čase 55:13 navýšil HC Stadion svůj náskok znovu o dvě branky díky Michalu MACHAČOVI. Klouček na druhé straně zasahoval proti střele Nováka, od 58. minuty se pak hosté rozhodli hrát v šesti hráčích. Z jejich strany ale ještě přišlo vyloučení a do konce třetiny se již nic zásadního nestalo. HC Stadion si doma vybojoval důležité tři body a může se soustředit na další zápas.

Aleš Totter, trenér LHK Jestřábi Prostějov
Domácí hráli účelněji a dali góly v pravý čas. My jsme neodehráli celých 60 minut, měli jsme dobré i špatné momenty. Tabulka je vyrovnaná a bude se rozhodovat v posledních třech kolech a tak by to mělo v té soutěži být. Domácím gratulujeme a jede se dál.