HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Nejdek 12:2

Pulec slaví hattrick

01.03.2013
V prvním zápase kvalifikace dokázalo Vrchlabí převálcovat soupeře z Nejdku i s širokou marodkou. Hattrick zápasu si připsal obránce Ladislav Pulec, po dvou brankách přispěli Jakubec a Bláha.
KVAL 1, pátek 1.3.2013, 18:00
12:2
HC Nejdek
Effemberk (Biegl) - Hlaváč, Provazník, Hamerský, Pulec, Zázvorka, Mádle, Jakubec, Jirků, Fořt, Oppelt, Bláha, Svoboda, Marek, Blažej
Musil (Buriánek) - Kratochvíl, Mudra J., Král, Krýsl, Mudra R., Hromádka P., Záhora, Vrba, Danyo, Kopfstein, Vrána, Pazdera, Lovas, Hromádka R., Florian
Třetiny: 4:0,2:1,6:1  Branky a nahrávky: 1. Fořt (Jirků), 4. Jirků (Fořt), 5. Jakubec (Fořt), 19. Pulec (Hamerský), 30. Pulec (Zázvorka), 32. Bláha, 41. Zázvorka (Fořt, Bláha), 50. Hamerský (Provazník), 53. Jakubec (Bláha), 53. Svoboda (Jirků), 55. Pulec, 60. Bláha (Fořt) - 38. Mudra (Vrba), 59. Kopfstein (R., J.). Rozhodčí: Kareš - Potůček - Novák. Vyloučení:7:11 . Využití:3:0 . V oslabení: 2:0. Diváci: 1010. Průběh utkání: 4:0,6:1,12:2 .
První minutovka víceméně rozhodla o celkovém vývoji prvního kvalifikačního utkání. Hned v úvodu domácí na Nejdek vlétli a první střela skončila za zády hostujícího brankáře! Jirků předložil puk Patriku Fořtovi a ten bekhendem zasunul puk mezi betony brankáře. Ve 4. minutě si puk v obraně vzal Tomáš Jirků, udělal si slalom mezi třemi hráči hostů a bekhendovým blafákem překonal Petra Musila podruhé. A aby toho nebylo málo, tak v 5. minutě ve vlastním oslabení skoroval blafákem kapitán domácího týmu Jakubec a Vrchlabí rázem vede o tři branky. Vrchlabí pevně vzalo režii zápasu do svých rukou a domácí hráči, ač oslabení marodkou, tvrdě ohružují svého soupeře. Zato domácí golman Effemberk zatím moc práce v bráně nemá. Až v 10. minutě prověřil připravenost domácího brankáře Danyo, ale stav zůstal nezměněn. Na to, že Vrchlabí vede o tři branky, rozhodčí nemilosrdně vylučuje a domácí se brání dvojnásobné přesile, Nejdek však svou šanci nedokázal využít. V 19. minutě pálil Pulec z mezikruží a do šaten odchází domácí se čtyřbrankovým vedením.

Do druhé třetiny nastoupilo mužstvo Nejdku aktivněji, ale i tak to byli opět domácí a to obránce Pulec, který ve 30. minutě opět z mezikruží zvýšil na 5:0. Ve 32. druhé minutě překonal Bláha hostujícího brankáře z buly. A ve 38. minutě se konečně přece jen dočkali hosté. Odražený puk se dostal na modrou k Jiřímu Mudrovi, který tvrdou střelou pod víko poprvé překonal Effemberka.

Úvod poslední třetiny začíná oslabením hostů, Stadion využívá přesilovku a zvyšuje na 7:1. Hráči Nejdku vůbec nestíhali a tak téměř do prázdné branky zakončoval Pavel Zázvorka. Ve 46. minutě se dostal do šance Jan Lovas, objel domácí branku a ala Plekanec chtěl zasunout puk za Effemberka, ten se skvěle roztáhl a pomocí betonu zabránil v inkasování. V 50. minutě se od modré napřáhl Hamerský a byla z toho další branka. Poté domácí dostali hosty pod tlak a Jakubec dorážel do brány střelu Bláhy, kterou ještě golman Nejdku vyrazil. A vzápětí se střelecky prosadil Richard Svoboda. V 55. minutě bylo po faulu na útočího Fořta nařízeno trestné střílení. Fořt trefil tyčku. Ale v 55. minutě změnil stav na 11:1 Pulec, který ujel hostující obraně a mazácky zakončil mezi betony, pro Láďu Pulce je to hattrick. Až 59. minuta přináší druhou branku Nejdku, kterou dává po odrazu od mantinelu za Effemberkem Vojtěch Kopfstein. V poslední minutě si s brankářem pohráli Fořt s Bláhou a konečný výsledek je upraven na 12:2.

Parkman Jiří, HC Rebel město Nejdek: Chtěli jsem odehrát co nejlepší zápas, kterým bychom vstoupili do kvalifikace. Ale potvrdilo se nám, že Vrchlabí je kvalitní tým a zároveň kandidát na postup do baráže. Náš vstup do zápasu nebyl nejlepší, de facto první třetina o zápasu rozhodla. Chlapy jsem hecoval, aby nic nevzdali a jsem rád, že se nenechali zlomit a předvedli kvalitní výkon. My jsme měli oproti soupeři delší pauzu, tak nám trvalo déle, než jsme se dostali do tempa. Na odvetu se připravíme a budeme chtít podat co nejlepší výkon. Určitě se nevzdáme.

Ivan Houda, HC Stadion Vrchlabí: Do zápasu jsme šli s velkou marodkou, chybělo nám spousta důležitých hráčů. I přesto musím říct, že kostra týmu je dobrá a od toho jsme se odpíchli. Po záčátku utkání bylo jasné, že tým Nejdku je hratelný, přijeli s kvalitním kádrem, ale přece jen věkový průměr je vyšší než našeho týmu. Každopádně se musíme v neděli poprat s marodkou, uvidím, kdo z kluků už bude k dispozici, ale zdraví je přece jen přednější. Pro mě osobně bylo milým překvapením, že jsem se potkal se svými bývalými spoluhráči.