HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Benátky 2:0

První zápas sezony vyhrálo Vrchlabí, Benátky bez bodu

11.09.2021
Pouze dvě branky stačily k tomu, aby domácí HC Stadion Vrchlabí zvítězil nad dnešním soupeřem z Benátek nad Jizerou. Bylo tak rozhodnuto již po první třetině, ve zbytku zápasu diváci gól neviděli. Za domácí skórovali Mrňa a Zeman.
1.kolo, sobota 11.9.2021, 17:00
2:0
HC Benátky
Soukup (Štěpánek) – Linhart (C), T. Jelínek, Kajínek, J. Zdráhal, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Heřman (A), Urban, Pochobradský – Matýs, T. Kaut (A), Mrňa – D. Chalupa, Chrtek, T. Zeman – Kynčl, Machač, F. Moník.
Žajdlík (Král) – Šedivý, Kolmann (C), Aubrecht, Štibingr, Kunst, Bukač, Žůrek – Šír, Dušek, Klapka – Jiruš, Jansa, Pabiška (A) – Wiencek, Čederle, A. Dlouhý – Vomáčka, E. Čermák, Křepelka.
Třetiny: 2:0, 0:0, 0:0  Branky a nahrávky: 5. Mrňa (Matýs, T. Kaut), 9. T. Zeman (D. Chalupa, Oliva). Rozhodčí: Pilný, Jaroš – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 478. Průběh utkání: 1:0, 2:0.

Utkání rozehráli lépe domácí, Matýs ale po nahození kolem mantinelu našel jen náruč Žajdlíka. I tak ale zůstalo Vrchlabí aktivní, ale nedařilo se mu kombinovat před hostující brankou. První gól padnul v čase 4:37, kdy se trefil Pavel MRŇA, který dorážel puk po střele Matýse. Následovalo vyloučení na hostující straně. Ve vlastním oslabení mohl skórovat Pabiška, který měl před sebou prázdnou branku, ale domácí hráč puk vypíchl zrovna na brankové čáře. Chrtek na druhé straně jen těsně minul. Hosté již byli v plném počtu, když v čase 9:00 vstřelil druhou branku Vrchlabí po přihrávce Chalupy Tomáš ZEMAN. Následně mohl Urban přidat další gól, ale trefil jen beton Žajdlíka. Další velká šance HC Stadionu přišla v 11. minutě, ale Chalupa byl již blízko gólmana a trefil přímo jeho. Ve 14. minutě přišlo první vyloučení domácího týmu. Přesilová hra se hostům nedařila a Vrchlabí se ubránilo. I další vyloučení bylo na domácí straně, i tentokrát se HC Stadionu dařilo puk vyhazovat až na druhou stranu kluziště.

Úvod druhé třetiny opět patřil domácím. Heřman hledal Pochobradského, ale přihrávka nedopadla tak, jak si přál. Ve 22. minutě byl vyloučen Mrňa a Benátky dostaly další možnost snížit skóre. Voženílek poslal puk přes všechny čáry, hostům se nedařilo dostat se do útočného pásma. Soukup se i tak dostal k puku, Šedivého střela prověřila jeho pozornost, na druhé straně musel zasahovat Žajdlík proti Linhartovi. Ve 27. minutě promarnil velkou šanci Čederle, proti kterému domácí brankář vytáhnul skvělý zákrok. O minutu později byl vyloučen Kajínek, Soukup musel v oslabení zasahovat proti několika střelám Benátek. A také ony daly výhodu soupeři. Přesilovky dnes nebyly devízou ani jednoho týmu. Ránu Zdráhala od modré Žajdlík neudržel a puk se sunul do branky, ale gól z toho nepadl po vyšťouchnutí puku jedním z hostů. Ve 35. minutě byl vyloučen domácí Chalupa, za minutu se síly na ledě vyrovnaly po vyloučení Dlouhého, který dostal 2+2 minuty. Mrňa se do šance dostal v 38. minutě, ale jeho pokus pokryl Žajdlík. Do konce třetiny přišel ještě trest pro HC Stadion.

Úvod třetí třetiny patřil opět domácím. Benátky byly u puku znovu první, ale zakročit musel jako první Žajdlík po střele Chrtka. Hostující brankář měl spoustu práce, protože na něj lítaly střely ze všech stran. Pochobradský ale trefil pouze jeho náruč, Kajínkův pokus se k Žajdlíkovi ani nedostal. Domácí se poté oslabili ve 48. minutě, kdy byl vyloučen Machač. Tentokrát se musel zapojit také Soukup, který nejdříve vychytal Jiruše, následně ho do ramene trefil Šír. Vrchlabí již bylo kompletní, když Mrňa našel Heřmana, který nemohl pro seknutí do jeho rukou zakončit, ale rozhodčí nevylučovali. V 53. minutě tečoval puk Klapka, ale jen těsně mimo. Poté na Žajdlíka ujel Matýs, kterému v poslední chvíli sjel puk z hole, na druhé straně musel zakročil Soukup. Na šance bylo utkání hodně bohaté, bohužel se hostujícímu týmu nedařilo vstřelit kontaktní branku. V 55. minutě byl nejdříve vyloučen hostující Štibingr. Po faulu Soukupa dostaly Benátky k dispozici trestné střílení, které ale Dušek proti Soukupovi neproměnil. V 58. minutě byl vyloučen ještě Žůrek, Heřman se dostal do šance, ale proti Žajdlíkovi neuspěl. Poslední minuta zápasu už o ničem nerozhodla a Vrchlabí si tak připsalo první tři body.

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí):
První zápas, tři body, jsme spokojení. Myslím si, že z naší strany bylo prvních deset minut perfektních. Škoda, že jsme nepřidali třetí gól, bylo by to do konce zápasu takové klidnější. Je ale podle mě lepší, že jsme ubojovali výhru 2:0, než abychom dali někomu na úvod 6:0. Víc si takovéto výhry vážíme, protože zbylých padesát minut byl více méně boj. Jsme rádi za Kubu Soukupa, že vychytal čisté konto. Od takového výkonu se chceme odrazit dál, ze zodpovědné obrany a zlepšit trošku ty přesilovky a myslím si, že to bude dobrý. Chtěl bych poděkovat divákům, kteří přišli a doufám, že na další zápas přijdou v hojnějším počtu, protože je budeme potřebovat.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou):
Soupeři gratulujeme k vítězství, které jsme mu ale usnadnili v první třetině, kdy jsme tam měli jednu ztrátu u nás v pásmu. Potom jsme jim dali přečíslení, kde se k nim, trošku šťastně, ten kotouč odrazil a šli do vedení 2:0. Potom si to už pohlídali. Měli jsme spoustu přesilových her, které jsme nevyužili a samozřejmě i trestné střílení. Produktivita nám dnes trošku pokulhávala. O utkání se rozhodlo v první třetině. My jsme pak už nenašli recept na domácí obranu a gólmana a mrzí nás to, ale jdeme dál.