HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Prostějov - Vrchlabí 1:3

První výhra po pěti zápasech

05.12.2007
Jan Brumlík, Jakub Gabriel
Tak se to konečně podařilo! Vrchlabí si po dlouhé sérii proher vybojovalo vítězství v Prostějově. Nejdříve se trefil mezi betony Ondřej Hruška, ale Jestřábům se podařilo vyrovnat zásluhou Opatovského. Po této brance začali Prostějovští tlačit, ale sebevědomí jim sebral Tvrdek, který vsítil vítěznou branku. Domácí v poslední minutě zkusili hru bez brankáře, kterou potrestal Lukáš Vantuch a upravil konečné skóre na 1:3. Další utkání sehrají Vrchlabští na domácím ledě, v sobotu 8.12. proti silnému celku z Havířova.
27.kolo, středa 5.12.2007, 18:00
Prostějov
1:3
Biegl - Suchý, Procházka, Kumstát, Chovan, Bartoň, Kundrátek, Pšurný M., Balán, Pšurný R., Nakládal, Piecha, Steber, Vymazal, Mikšovský, Opatovský, Korčák, Šebek, Vrba, Vlk
Ševčík - Rýgl, Nosek, Bendík, Chaloupka, Vyskočil, Hrach, Matějíček, Tvrdek, Pajič, Gengel, Vantuch, Hruška, Kříž, Špaček, Přeučil, Beck, Jech, Brynecký, Plodek.
Třetiny: 0:0, 0:1, 1:2  Branky a nahrávky:51. Opatovský (Suchý, Piecha) – 24. Hruška (Špaček), 56. Tvrdek (Pajič), 60. Vantuch Rozhodčí:Antonín Jeřábek,Václav Guth,David Rittich Vyloučení:9:9 . Využití:1:1. V oslabení:0:0. Diváci: 536. Střely na branku:31:38 . Průběh utkání:0:0, 0:1, 1:2 .

Utkání začali lépe domácí, hned v úvodu měl šanci Procházka, na gólmana hostí však nevyzrál. Poté se hrál vyrovnaný hokej, šance ke skórování měly oba týmy. Ovšem jak Pšurný s Piechou na jedné straně, tak Tvrdek a Gengel na té druhé nedokázali dotlačit kotouče za brankovou čáru. Největší šanci Jestřábů v první třetině zaznamenal Vymazal, když se k němu dostal odražený kotouč a on měl před sebou odkrytou branku. Ševčík však akrobatickým zákrokem dokázal šanci zneškodnit. Podivné věci se na ledě děly ještě na začátku minuty devatenácté, kdy sudí Vampola signalizoval vyloučení domácích, poté hru přerušil, ale těsně po hvizdu dokázali hráči z Vrchlabí vstřelit branku. Sudí gól nejprve uznal, ovšem po diskusi s kapitánem Jestřábů a čárovými sudími svůj prvotní verdikt přehodnotil a skóre tak do konce první třetiny zůstalo 0:0.

Druhou třetinu již však Vrchlabí chtělo převzít pod svou kontrolu od začátku, což se jim také dařilo. V polovině dvaadvacáté minuty byl vyloučen domácí Nakládal a tři sekundy po jeho návratu na led vsítil první branku utkání Ondřej Hruška. Jeho střela propadla Bieglovi mezi betony a hosté se tak ujali vedení. Prostějovští se ani přes četné přesilové hry nedokázali vyrovnat soupeři jak gólově, tak herně. S jejich akcemi neměl brankář Ševčík mnoho práce, případně při něm stálo štěstí. Ani vrchlabským se nepodařilo znovu překonat brankáře Biegla, a tak si do šatny odnesli pouze jednobrankové vedení.

V poslední části hry se Jestřábi přeci jen trochu zvedli a začali ohrožovat Ševčíkovu bránu častěji. Domácí pak dostali na pět sekund výhodu dvou mužů v poli, přesilovky jsou letos ale jejich slabá stránka, což se projevilo i nyní. Vyrovnat se domácím podařilo po urputné snaze až v jedenapadesáté minutě. Brankář Vrchlabí byl potrestán za úmyslné posunutí branky a rána Petra Suchého se dostala až k Martinovi Opatovskému, který dokázal puk dopravit až do sítě. Prostějovské publikum v tu chvíli jásalo. Ne však na dlouho. V padesáté šesté minutě byl vyloučen Kundrátek a hosté tuto výhodu dokonale využili. Před odkrytou brankou se ocitl Kamil Tvrdek a z této pozice se nemohl mýlit. Stav byl tedy opět příznivější pro Vrchlabí, tentokrát 1:2. V závěru utkání se domácí rozhodli ještě pro poslední pokus o vyrovnání, odvolali Biegla z branky a snažili se vsítit vyrovnávací branku. To se jim však nepovedlo, naopak do prázdné klece domácích se trefil Lukáš Vantuch. Vrchlabí si tak zcela zaslouženě odvezlo z Hané tři mikulášské body.

Radomír Kužílek (trenér HK Jestřábi Prostějov): Nehráli jsme špatně, ale zaostáváme v útočných činnostech, hrajeme nedůrazně a bez efektivity v zakončení, což se v utkání projevilo. Bohužel se na jednu branku nedá vyhrát zápas. Žádnou výraznější šanci jsme si nevytvořili ani v závěrečném tlaku a utkání jsme si vlastně prohráli sami.

Vladimír Jeřábek (trenér HC Vrchlabí): Dnes nám utkání konečně vyšlo a rozhodující okamžik byl ten, kdy jsme šli do vedení. Za další zlomový moment utkání považuji ubráněné oslabení ve čtyřech po obdržené brance. Velký podíl na úspěchu má brankář Ševčík a dobrá obrana.