HC Stadion Vrchlabí – Podaří se Vrchlabí konečně zvítězit!?

Podaří se Vrchlabí konečně zvítězit!?

03.12.2007
Jan Pečeňák

Ve středu od 18:00 se na prostějovském zimním stadionu utkají celky HK Jestřábi Prostějov a HC Vrchlabí. První vzájemný duel na ledě nováčka skončil trochu překvapivě výhrou hostů z Prostějova v poměru 3:2. Momentálně mají oba týmy sérii pěti prohraných zápasů v řadě a tak vzájemný souboj rozhodne, který z týmů si trošku zvedne sebevědomí. V posledním kole Prostějov neuspěl na ledě Berouna a naši hokejisté na domácím ledě podlehli Kometě Brno.

Jestřábům se letos nedaří

Po 26. odehraných kolech se Prostějov drží na předposlední příčce s dvaceti body a náskokem šesti bodů na poslední místo. Jak na domácím ledě, tak ve venkovních zápasech zatím Jestřábi získali po deseti bodech. Na domácím ledě tak patří k nejhoršímu celku soutěže. V základní hrací době hokejisté Prostějova porazili zatím jen Šumperk, Jihlavu a náš celek. Sice zvítězili i nad Mostem, ale za neoprávněný start brankáře byl výsledek kontumován ve prospěch Mostu. Dvoubodových výher se dočkali nad celky z Brna, Třebíče, Havířova, Berouna a Havlíčkova Brodu, jen jediné utkání které hokejisté Jestřábů dovedli do prodloužení prohráli a to hned v prvním kole s Havířovem. Ze všech ostatních zápasů odešli poraženi a proto patří k nejhorším celkům celé soutěže.

HC Berounští Medvědi - HK Jestřábi Prostějov 4:1

V pro Jestřáby doposud nejdůležitějším utkání letošní prvoligové sezóny neuspěli hokejisté reprezentující město Prostějov na ledě berounských Medvědů. Ti si vybojovali bez větších problémů po 32 minutách hry čtyřbrankový náskok. Těsně před koncem druhé třetiny se sice podařilo snížit na 1:4 Piechovi, ale závěr zápasu opět patřil domácím Medvědům. Beroun tak zvítězil na svém ledě nad Jestřáby z Prostějova 4:1.

Jestřábům máme co vracet

Hned v úvodu prvního vzájemného utkání se ujali vedení hosté, po brance Šebka. Domácí hokejisté se probudili až v polovině první třetiny, ale i přes několik šancí se jim v první třetině nepodařilo. Co se nepodařilo v první části hry, podařilo se ve druhé. Nejprve v 26. minutě vyrovnal obránce Bendika o deset minut později se Vrchlabí dostalo do vedení po brance Vantucha. Po dvou třetinách se tak šlo do kabin za stavu 2:1 pro domácí. Od úvodu poslední třetiny se hosté snažili vyrovnat a to se jim také podařilo, konkrétně v 45. minutě Mikšovskému. Domácí přidali na obrátkách, ale udeřilo na druhé straně. Při hře 4 na 4 ujel Piecha a blafákem nedal Faltovi šanci. K vyrovnání nevedl ani velký nápor Vrchlabí a tak si hosté odvezli z Krkonoš tři body po výhře 3:2.

Zimní stadion Prostějov
5.12. 18:00
HK Jestřábi Prostějov 27. kolo HC Vrchlabí
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
7. 20 b. Umístění 4. 35 b.
3 – 5 – 1 -17 Celková bilance 9 – 3 – 2 - 12
Martin Kotásek 9 g.+ 13 as. Nejproduktivnější hráč Kamil Tvrdek 13 g.+ 12 as.
Martin Piecha 10 g. Nejlepší střelec Kamil Tvrdek 13 g.
Martin Kotásek 13 as. Nejvíce asistencí Rok Pajič 14 as.
David Rangl
Zbyněk Hampl
oba +2
Nejlepší hráč v +/- Aleš Vála +11
Pavel Kumstát -12 Nejhorší hráč v +/- Milan Plodek -7
Pavel Kumstát 77 min. Nejtrestanější hráč Petr Přeučil 106 min.

Sestavy z posledního kola

Vrchlabí: Ševčík - Rýgl, Nosek, Vyskočil, Hrach, Bendík, Chaloupka, Matějíček - Tvrdek, Pajič, Gengel - Kříž, Špaček, Brynecký - Nevyhoštěný, Hruška, Plodek - Bárta, Jech

HK Jestřábi Prostějov: Biegl - Suchý, Procházka, Kumstát, Vomela, Bartoň, Kundrátek - Višňák, Pšurný, Piecha, Opatovský, Vrba, Vymazal, Korčák, Šebek, Mikšovský

Rozhodčí

Duel mezi domácími Jestřábi a hosty z Vrchlabí bude řídit jako hlavní rozhodčí pan Jaromír Vampola a na čarách mu budou pomáhat pánové Václav Guth a David Rittich.