HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Milevsko - Vrchlabí 0:2

První tři body z ledu soupeře - HC Stadion porazil HC Milevsko 2010

05.10.2013
Raina Jarošová
Další tři body do tabulky si připsal HC Stadion Vrchlabí za výhru na ledě v Milevsku. Svého soupeře porazil dvěma góly - v půlce zápasu se trefil Hamerský a výhru pečetil v poslední minutě Fořt. Je to tak první vítězství z venkovního zápasu.
6.kolo, sobota 5.10.2013, 18:00
Milevsko
0:2
Pipek (Škubal) – Štych, Hlinka, Srdínko, Jakič, Dvořák, Čunát – Urbanec, Novotný Hamerle- Sumerauer, Sýbek, Homolka- Decsy, Korous, J.Fořt- Vejchoda, Heřmánek, Novák
Jeschke - Vondráček, Hamerský, Klement, Poskočil, Lenoch, Hlaváč- P.Fořt, M.Filip, Jakubec- Šťastný, Bláha, Březina- Svoboda, D.Filip, Gengel
Třetiny: 0:0, 0:1, 0:1  Branky a nahrávky: 37. Hamerský (M.Filip), 60. Fořt (M.Filip, Jakubec). Rozhodčí: Vokřál- Nepomucký, Ledinský. Vyloučení: 6:5.

Z Milevska si HC Stadion přivezl plný počet bodů zejména díky výbornému brankáři. Právě Jeschke se poprvé blýskl již ve třetí minutě. Po první větší šancí hostů přišla přesilová hra vymodlená Březinou. Skončila bez vážnější situace podobně jako následující přesilová hra domácích. Ve 14. minutě měl největší šanci první třetině Šťastný, který v přečíslení 2 na 1 orazítkoval horní tyčku branky Milevska.

Jeschke pokračoval ve výtečném výkonu i po změně stran. Nebyl překonaný Urbancem a v přesilové hře ani ve vyložené šanci Novotným. Nedáš dostaneš mohlo platit v polovině utkání, to by však Martin Filip musel překonat také velmi dobře chytajícího Pipka. Martin Filip nevyzrál nad Pipkem ani při dvojité vyložené šanci v početní výhodě. Do konce druhé třetiny se téměř nehrálo v plném počtu. Milevsko nevyužilo přesilovku 4 na 3 a trest přišel okamžitě. Po chybě Dvořáka jeli Vrchlabští 3 na 1, Martin Filip se svoji střelou ještě neuspěl, ale dorážku proměnil Ondřej Hamerský. Vedení po druhé třetině následně udržel skvělý Jeschke.

V posledním dějství se Milevsko snažilo vytvořit si tlak. Šancí však Vrchlabí moc nedopustilo. Až ve 47. minutě mohl vyrovnat Urbanec. Na svém místě byl právem po zápase opěvovaný Jeschke. Hluché období mezi 50. - 55. minutou ukončil svým pokusem Jakubec. Bez úspěchu. Času domácím moc nezbývalo. Jistý zákrok hostujícího brankáře proti Dvořákovi sebral domácím poslední šanci. Ti zkusili power play, jejím výsledkem ale byla druhá branka hostí. Problém trefit prázdnou branku neměl Patrik Fořt. Napsal tak tečku za v poslední době nejvydařenějším zápasem.