HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Benátky 1:3

První příprava před domácími diváky se Vrchlabí nepovedla

10.08.2023
První přátelské utkání se na domácím ledě HC Stadionu nepovedlo. Se soupeřem z Benátek nad Jizerou na začátku sice držel krok, ale následně dostal tři branky, na které dokázal reagovat pouze jednou. Úspěšným autorem domácího gólu byl Krsek. Odvetné utkání se odehraje příští týden.
příp., čtvrtek 10.8.2023, 18:15
1:3
HC Benátky
Vacek (Červinka) – Boukal, Kerekanič – Rychlovský, Kozák – Oborník, Kynčl – Moník (C), Chrtek, Mach – Bláha (A), Kastner, Krsek – A. Jirků, Šlaicher, Cerman Trenér: Tomáš Jirků
Brázdil (Hofman) – Klodner, Antoš, Pokorný, Lytvynov, Němeček, Kliment – Martínek, Havlas (C), Kučera, Vaňkovský, Matuška, Pilný, Hejňák, Husák, Václavík Trenér: Martin Novák
Třetiny: 0:0, 0:3, 1:0  Branky a nahrávky: 59. Krsek – 24. Havlas, 34. Havlas (Kučera), 36. Martínek (Havlas). Rozhodčí: Všetečka – Hofman, Šesták. Vyloučení: 3:3, navíc Kynčl (VRC) 5 min a do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 397. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 1:3.

První přátelský zápas letošní sezony začal hned několika akcemi. Ve 2. minutě zkusil brankáře Benátek překvapit Kastner, ale mířil vedle tyčky. Ve 4. minutě to byl Bláha, který střílel z levého kruhu, ale Brázdil byl připravený s vyrážečkou. Na druhé straně zasahoval Vacek, v 6. minutě střílel Pilný. Následovalo první vyloučení zápasu, a to na straně domácích. Benátky se ale k ničemu nedostali, naopak v 11. minutě dostal přihrávku Kastner, který ale mířil přímo do náruče gólmana. Další šance přišla od domácího Kozáka, ale také on nebyl úspěšný – Brázdil sklapl betony. Na druhé straně si Vacka ověřil Martínek, který mířil do horního růžku, ale vrchlabský brankář byl připravený. Ve 14. minutě si stejný hráč vybruslil do pravého kruhu, ale puk skončil na hrudi Vacka. Domácí rozehrávka dopadla na hůl Hejňaka, který z první střílel, ale trefil pouze Vacka. Ve 14. minutě byl vyloučen i hostující hráč, tuto výhodu HC Stadion nevyužil. V 17. minutě přišla střílená přihrávka od Moníka, ale nikdo na ni nečekal. Ještě do konce třetiny byl vyloučen hostující Václavík. Bláhův pokus skončil vedle branky, a hosté se nakonec dokázali ubránit.

Do druhé části vstoupili aktivněji Benátky, jejichž Vaňkovský ujel sám na Vacka, ale jeho zakončení šlo vedle branky. Ve 24. minutě byli současně vyloučení Kynčl a Hejňák, a konečně přišla první branka. V čase 23:38 otevřel skóre utkání hostující Vojtěch HAVLAS, na jehož střelu Vacek nestačil. Ve 25. minutě přišlo další vyloučení na straně HC Stadionu Vrchlabí. Přišlo několik vyhození na druhou stranu hřiště, a tak se Benátky k ničemu nedostaly. Ve 28. minutě se o střelu pokusil Moník, ale trefil pouze vyrážečku Brázdila. Vacek na druhé straně zachytil pokud Klodnera lapačkou. Ve 32. minutě si Chrtka Brázdil pohlídal a předvedl skvělý zákrok. V čase 33:04 už to bylo pro Benátky 2:0. Zasloužil se o to znovu Vojtěch HAVLAS, který se trefil do růžku branky. Netrvalo dlouho a už to bylo o tři góly. V čase 35:15 Benátky potvrdily svou převahu, tentokrát ujel sám na Vacka Viktor MARTÍNEK a našel si mezírku mezi betony. HC Stadion ale nebyl pozadu a snažil se Brázdila překvapit. Na konci třetiny ještě dostal možnost Matuška, ale Vacek ukázal, že chytat umí.

Třetí třetina přinesla velmi zajímavé akce. Ve 42. minutě střílel Krsek, následoval ho Cerman, který trefil tyč. Moník na Brázdila nestačil, a hosté mohli navýšit náskok ve 45. minutě. Bláha si skvěle najel do prostoru před Brázdila, ale bohužel trefil pouze jeho betony. Na druhé straně mířil od pravého mantinelu Antoš, ale Vacek použil své betony. V šanci se ocitnul také Šlaicher, ale nedokázal ji proměnit v gól. Domácí v 51. minutě chybovali a puku se ujal Václavík, ale Vacek se rychle přemístil a puk schoval. Kastner se v 54. minutě dostal k pravému mantinelu, odkud vystřelil, ale jeho pokus Brázdil s velkým štěstím zlikvidoval. V 58. minutě byl vyloučen vrchlabský Kynčl, který si šel odpočinout rovnou do sprch za krosček. A v čase 58:20 se konečně dočkal branky také HC Stadion. Filip KRSEK ujel přes celé hřiště a Brázdilovi nedal šanci. Vacek ještě stihl zakročit proti pokusu Matušky, ale nic to neměnilo na tom, že si výhru odvezly Benátky.

Tomáš Jirků (HC Stadion Vrchlabí ):
Nemá cenu dělat nějaké důkladné hodnocení, protože to je první přátelák sezóny po třech trénincích. Navíc nám nehrálo osm kluků ze základní sestavy, protože jsme chtěli dát prostor mladším klukům, aby se ukázali. Takže jen krátce… První třetina byla z naší strany poměrně slušná, měli jsme pohyb a převahu. Druhá třetina byla výrazně horší, tam jsme se neudrželi na puku, měli jsme zbytečné ztráty a stálo nás to hrozně moc sil. Třetí třetina, bych řekl, byla taková vyrovnaná, dali jsme naštěstí alespoň toho jednoho ušmudlanýho góla. Nemůžu říct, že by byla spokojenost, to určitě ne, ale jak jsem říkal, byl to první přátelák po třech trénincích, takže z toho nebudeme dělat žádnou vědu.

Útočník Filip Moník:
Vstup do zápasu z naší strany nebyl špatný. Dobrým pohybem jsme si vytvořili pár šancí, které jsme bohužel neproměnili. Ve druhé třetině jsme udělali pár individuálních chyb, které nás nakonec stály zápas, ale byl to náš první přátelák, jsme čtvrtý den na ledě, takže věřím, že další utkání bude lepší. Co mě mile překvapilo, tak byla účast diváků. Nečekal jsem, že na první přátelské utkání bude tak vysoký počet.