HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Hronov 6:1

Proti Hronovu bereme tři body!

18.09.2024
V prvním kole nové sezony se domácímu HC Stadionu podařilo obrat o body HC WIKOV Hronov, který po vyrovnané první třetině nakonec zdolal 6:1. Po první části to vypadalo na hodně vyrovnaný zápas, ale chyby hostů a následná vyloučení zapříčinily, že se Vrchlabí dostalo do vysokého náskoku, který si již pohlídalo. První tři body do tabulky jsou tak doma. V dalším kole zajíždějí Horalé příští týden na led Králů z Písku.
1.kolo, středa 18.9.2024, 18:00
HC Stadion Vrchlabí
6:1
HC Wikov Hronov
Červinka (Tichý) – Bendík (C), Hebek, Srnský, Fiala, Gurjevskij, Kynčl, Barták, Kozák – Jirků, Chrtek, D. Chalupa – Bláha (A), Kastner, Poul – Moník, Šlaicher, Tatar – Krsek, Berger, Mar. Mach. Trenér: Ondřej Poul
T. Sajdl (34. Kadlc) – Kopecký, Pavelka, Ji. Vašíček (A), Hrbek, Boukal, Jelínek, Voňka, M. Veselý – Křehlík, Terč, Semorád – Straka, Voříšek, Půlpán (A) – Matonák, Hájek, Kozlovs – Šedivý (C), Mi. Beneš, Vaňkovský. Trenér: Pavel Marek
Třetiny: 1:1, 4:0, 1:0  Branky a nahrávky: 4. Poul (Fiala), 23. Bláha (Kastner), 27. Krsek (Šlaicher, Tatar), 31. D. Chalupa (Chrtek, Poul), 34. Kastner (Chrtek, Poul), 44. D. Chalupa (Chrtek, Berger) – 17. Semorád (Půlpán). Rozhodčí: Valda – Stacho, Černohlávek. Vyloučení: 4:9, navíc Vašíček (HRO) 5. min + OK (podkopnutí). Využití: 5:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 664. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 6:1.

Připravujeme...Hned v úvodu zápasu přišlo vyloučení na domácí straně. Vrchlabským hráčům se podařilo ubránit, ale i tak Červinka musel zasahovat, a to proti Půlpánovi. Jirků ve 3. minutě dobře napadal a Sajdl měl co dělat. Ve 4. minutě byl vyloučen hostující Vašíček, a HC Stadion využil první přesilovou hru. V čase 3:41 se trefil Matěj POUL, který otevřel skóre utkání. V 8. minutě mohlo být vyrovnáno, ale Beneš netrefil prázdnou branku. Sajdl vytasil lapačku o chvíli později proti pokusu od Jirků. Ve 12. minutě přišlo další vyloučení, tentokrát na domácí straně. I tentokrát se Vrchlabí podařilo ubránit, nicméně z holí hronovských hráčů přišla branka v čase 16:40, kdy vyrovnal Jan SEMORÁD. Červinka na něj byl bohužel krátký. Berger byl faulován v 19. minutě, ale rozhodčí nevylučoval. Červinka na konci třetiny předvedl skvělý zákrok proti Semorádovi, puk zůstal před brankovou čarou.

I druhá třetina začala vyloučením, Půlpán z Hronova si šel na dvě minuty odpočinout. A HC Stadion si znovu vzal vedení, a to v čase 22:18, kdy se trefil Tomáš BLÁHA, na kterého Sajdl nestačil. Ve 25. minutě byl vyloučen hostující Jelínek, ale ačkoliv se domácí snažili o další využitou přesilovku a vyšší náskok, gól padl až v čase 26:44. To už byl Jelínek zpátky na ledě, ale i tak přidal další branku Filip KRSEK, který brankáře Hronova překonal nad vyrážečku. Současné vyloučení Jirků a Hájka sice gól nepřineslo, ale Krsek byl velmi blízko. Jelínek si znovu šel sednout na trestnou lavici ve 30. minutě, následně si HC Stadion vzal oddechový čas. Za Hronov totiž skončil jako platný hráč Vašíček, který dostal trest 5 minut + OK. Vrchlabí netrvalo dlouho a odskočilo o tři góly. V čase 30:42 střílel David CHALUPA, přihrávka od Chrtka byla přesná a vrchlabský střelec Sajdla překonal. Další vyloučení přišlo ve 32. minutě, a po dalším vstřeleném gólu v čase 33:16 z hole Lukáše KASTNERA přišlo střídání hronovského gólmana. Místo Sajdla se do branky postavil Kadlc. HC Stadion se stále tlačil dopředu, Kozákův pokus Kadlc pouze poslal před sebe, ale Poul nedokázal kotouč dostal za jeho záda.

Vyloučení na domácí straně přišlo hned po 32 vteřinách třetí části. I tentokrát obrana bojovala úspěšně, a Hronov se dostal do oslabení hned vzápětí. V čase 43:27 to bylo již o pět branek, střelcem HC Stadionu se stal David CHALUPA, který si připsal již druhý gól v zápase. Další minuty přinesly napínavé momenty. Červinka betony vychytal pokus z mezikruží. I další střela šla na vrchlabského gólmana. Tatar na druhé straně ujel na Kadlce, ale lapačka byla připravená. Další skvělé pokus byly k vidění na obou stranách. Bláha chtěl puk procpat mezi betony Kadlce, ale nepovedlo se mu to. Krsek to na něj zkusil také, ale puk zůstal před brankovou čarou. Chrtek dostal výbornou přihrávku v 54. minutě, ale diváci slyšeli pouze tyč. V 55. minutě byl vyloučen hostující Voříšek, o dvě minuty později ho následoval Semorád. Poul naznačil střelu v 59. minutě, ale nakonec se rozhodl pro střelu – Kadlc byl připravený. Deset vteřin před koncem byl ještě vyloučen vrchlabský Berger, skóre se ale nicméně neměnilo a domácí získali první tři body do tabulky.