HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Most 6:1

Před domácími diváky získal HC Stadion další tři body

09.12.2023
HC Stadionu Vrchlabí se v posledních zápasech hodně daří a potvrdil to také před domácími fanoušky. Ty potěšil sobotní výhrou 6:1 nad Mosteckými LVI. Hosté nedostali mnoho příležitostí ke skórování, puk měli na holích především domácí hráči a ukázali jasnou převahu, která vyústila v další výhru.
22.kolo, sobota 9.12.2023, 15:00
HC Stadion Vrchlabí
6:1
HC Mostečtí lvi
Vacek (Holubec) – Abraham, D. Sýkora, Boukal, Bendík (A), Hladík, Kynčl, P. Fiala – Chrtek, Kastner, Šlaicher – Krsek, P. Urban (C), D. Chalupa – Moník, Matějček, Tatar – Jirků, Kozák, Cerman. Trenér: David Chalupa
Klika (41. Hosnedl) – Urbánek, Havlůj (C), Šoustek, Havlík, Rykl, Steinocher, Hoffmann – Šimeček, Řehoř, J. Procházka – Jindra, Kostourek, Písařík (A) – T. Urban II, Daniel, Mical – Böhm (A). Trenér: Vladimír Kýhos
Třetiny: 1:0, 4:0, 1:1  Branky a nahrávky: 5. D. Chalupa (P. Urban, Chrtek), 24. Jirků (Abraham, Matějček), 32. Moník (Matějček, Kynčl), 36. Moník (Matějček), 38. Kastner (D. Sýkora), 59. Šlaicher (Boukal, Bendík) – 51. J. Procházka (Urbánek, Kostourek). Rozhodčí: Pastier – Kettner, Brož. Vyloučení: 9:9, navíc Řehoř (MOS) 20+OK do konce utkání, Urbánek (MOS) 20+OK do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 589. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 5:1, 6:1.

Aktivněji do utkání vstoupili hosté, hned ve 3. minutě mohl skóre otevřít Daniel, Vacek zasáhl betonem. Další zákrok si připsal o chvíli později proti střele Šimečka. Poté byl ale vyloučen mostecký Písařík a toho domácí ihned využili. V čase 4:37 se prosadil David CHALUPA, kterého našel Urban. Přesná přihrávka vyústila v první branku HC Stadionu. V 8. minutě střílel Chrtek, ale Klika vyrazil nad sebe. Ve 12. minutě se do střely opřel Kastner, ale ani on ani Chrtek nebyli úspěšní. Vypadalo to ale na jasnou převahu Vrchlabí. Klika ve 14. minutě zasahoval proti ráně Krska a Chalupy. Brankář měl plné lapačky práce, na druhé straně se Vacek docela nudil. V 18. minutě se ale dostal do útočného pásma Šimeček, ale jeho zakončení šlo bohužel pro Most vedle. Ještě na konci třetiny střílel Matějček, ale Klika střelu zastavil betony.

Druhá třetina začala znovu několika pokusy HC Stadionu. Chrtek dostal přihrávku, ale Klika zasáhl tělem. Bendík jen nahazoval před branku, ale gólman nevěděl, kde puk zrovna je. V čase 23:28 se Vrchlabí dostalo do dvoubrankového vedení díky Adamovi JIRKŮ, který byl volný před prázdnou brankou. Ve 26. minutě byl vyloučen také vrchlabský hráč a Most dostal příležitost skórovat. Bohužel se jim ale nedařilo dostat se do útočného pásma. Současně pak byli vyloučeni Kynčl a Urbánek ve 29. minutě. Tatar s Matějčkem se dostali do kombinace, ale gól z toho nebyl. Povedlo se až v čase 31:49, kdy na 3:0 navyšoval Filip MONÍK střelou nad vyrážečku. Ve 35 minutě byl v akci Chalupa s Krskem, ale betony Kliky byly připravené. Čas 35:07 přinesl další, již čtvrtou branku HC Stadionu. Znovu byl autorem Filip MONÍK, který si s Klikou hravě poradil. Následoval vyloučení na hostující straně, vypadalo to, že Most nezvládal situaci a jeden z hráčů napadl rozhodčí. V čase 37:13 přidal další gól Lukáš KASTNER, jeho práce byla snadná, branka byla prázdná. O chvíli později byl vyloučen domácí Matějček, Vacek musel zasahovat proti střele hostů.

Do začátku třetí části nastoupil místo Kliky druhý brankář Mostu Hosnedl. Ve 42. minutě přišel další pokus domácích, Krsek na Hosnedla ujel sám, ale střela mu nevyšla. Poté byl vyloučen domácí Bendík, domácí se ale dobře bránili a Most k ničemu nepustili. Další vyloučení přišlo ze strany hostů, ale ani HC Stadion se přesilová hra nedařilo. Situaci si domácí zkomplikovali dalším vyloučením, následně Vacka zachránila tyčka. Několik vyhození vystřídal gól hostů. Autorem se stal v čase 50:26 Jakub PROCHÁZKA, který dorážel puk do branky. Chrtek se pak vrhnul na druhou stranu, ale Hosnedl zasáhnul. V 53. minutě byl vyloučen hostující Urbánek, o chvíli později se k němu přidal Mical, a na trestnou lavici zamířil také vrchlabský Krsek, který dostal 2+2 minuty a jeho trest odpykal Cerman. V 55. minutě zachránil situaci Vacek, proti kterému jel Procházka. O dvě minuty později byl vyloučen Böhm, a do akce se řítili Kynčl s Urbanem. Mostečtí se pak pustili do šarvátky s domácími hráči. V 58. minutě byl do konce utkání vyloučen hostující Štěpánek, který puk poslal do diváků. V čase 58:29 přišla šestá branka do mostecké sítě, díky Radimu ŠLAICHEROVI se tak Vrchlabí znovu radovalo. Další tresty přišly v poslední minutě zápasu, a to na obou stranách za bitku. Na trestnou si šel sednou domácí Cerman a mostecký Havlík, oba dostali 2+2 minuty. Na skóre to ale nic nezměnilo a HC Stadion získal za výhru 6:1 další tři body.