HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kolín 8:1

Přátelský zápas proti Kolínu byl vítězný pro domácí Vrchlabí

10.03.2020
Pauza po konci základní části je pro HC Stadion a Kolín dlouhá a tak se v úterý večer odehrál přátelský zápas mezi těmito soupeři. V něm byli úspěšnější domácí hráči. Vrchlabí vedlo po dvou třetinách již 5:0, Kozlové vstřelili pouze jednu branku, kdy snížil Martínek z trestného střílení. Zápas nakonec skončil poměrem 8:1.
přát., úterý 10.3.2020, 18:00
8:1
Kolín
Soukup (Abrahám) – Bendík (A), Vágner, Havránek, Jirků (C), Moník J., Vašíček (A), Voženílek, Niko – Urban, Bláha, Mrňa, Hozák, Kastner, Chalupa, Jirásek, Matějček, Dvořák, Moník F., Šlaicher R., Bednář
Sejpal (46. Hermann) – Březina, Pýcha, Havelka, Jelínek, Dotter, Barták – Kozák, Šafránek, Hasil, Procházka, Semirád, Stehlík, Zumr, Martínek, Němec, Pilný, Kysela
Třetiny: 2:0, 3:0, 3:1  Branky a nahrávky: 10. Urban (Mrňa, Bednář), 15. Mrňa (Bednář, Jirků), 32. Chalupa (Kastner), 34. Mrňa (Urban, Bednář), 38. Mrňa (Niko, Bednář), 42. Dvořák (Bláha), 55. Niko (Dvořák, Matějček), 58. Bláha (Matějček) – 50. Martínek (TS). Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Smola. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: bez diváků. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 6:0, 6:1, 7:1, 8:1.

Hned na začátku utkání střílel Pýcha. Soukup ale musel zasahovat až při pokusu Stehlíka. Hozák střílel mimo branku, Havránkův pokus vyrazil Sejpal do rohu. V sedmé minutě byl vyloučen hostující Barták a domácí dostal možnost skórovat. Niko střílel od modré, ale puk skončil u Sejpala. Přesilová hra se HC Stadionu moc nedařila. Nakonec ale branka do kolínské sítě padla, a to v čase 9:29, kdy se trefil Patrik URBAN. Následovalo vyloučení domácího Matějčka. Pýcha se dostal do šance, kdy střílel od modré čáry, ale Soukup využil svůj beton. Ve 13. minutě nahazoval Havránek před branku, kde stál Kastner, ale ten tečoval vedle branky. V čase 14:06 už to bylo o dvě branky, když se trefil Pavel MRŇA, který tečoval nahození od Jirků. Hosté se poté nemohli dostat do útočné třetiny a vymýšlet akce. Pilný sice nahazoval před branku, ale nepřesně. V 19. minutě Sejpal neudržel puk po ráně od Nika, ale z domácích nebyl nikdo před brankou, aby dorazil puk do sítě.

Jirků zavezl puk do útočného pásma, a vystřídal. Matějček se nedostal k zakončení, naopak do útoku se dostali hosté. Ve 23. minutě se dostal do šance Stehlík, ale puk tečuje vedle branky. Mrňa ještě přihrával na Dvořáka, ale ten nebyl úspěšný. Další vyloučení přišlo ve 25. minutě na straně Vrchlabí. Domácí se ale dobře bránili a Kozly k ničemu nepustili. Ve28. minutě se do akce dostal Zumra, ale jeho přihrávka nenašla spoluhráče. V polovině utkání byl vyloučen hostující Němec. Mrňa si našel Urbana, ale střela skončila na vyrážečce Sejpala. V čase 31:35 to bylo již o tři góly zásluhou Davida CHALUPY, který dorazil puk do branky. Martínek poté ujel sám na Soukupa, ale puk se za jeho záda nedostal. Jirásek skončil na hrazení po zákroku od Havelky. V čase 33:48 navýšil skóre vrchlabského týmu Pavel MRŇA, který puk uklidil do prázdné branky. Ve 36. minutě byl vyloučen Voženílek. Pýcha vyslal puk na branku, ale střílel mimo. Šafránek se snažil prostřelit Soukupa, ale nebyl úspěšný. Ve 37. Minutě byl vyloučen kolínský Pýcha, o chvíli později byl vyloučen také jeho spoluhráč Barták a domácí měli dvojnásobnou přesilovku. Toho využil v čase 37:43 Pavel MRŇA, který znovu poslal puk do prázdné klece. Hosté již byli v plném počtu, a do konce třetiny už branka nepadla.

Začátek třetí části patřil znovu Vrchlabí. V čase 41:23 střílel Jaroslav DVOŘÁK po přihrávce od Bláhy. Sejpal vyrazil pokus Kastnera. Ve 44. minutě byl vyloučen hostující Šafránek. Dělovka od Nika skončila v Sejpalově náručí. Také Vágnerův pokus nebyl úspěšný. Sejpal vychytal také střelu Chalupy a Hozáka. Ve 46. minutě kolínský brankář vystřídal a místo Sejpala nastoupil Hermann. Jirásek poté trefil pouze hostujícího brankáře. Následovala dvě vyloučení, jedno na vrchlabské straně, druhé na straně Kolína. Ve 49. minutě byl Barták seknut do hokejky, ale rozhodčí faul nepískal. Poté byl vyloučen vrchlabský Voženílek a nařízeno bylo trestné střílení. Kozlové, konkrétně Robin MARTÍNEK, tuto šanci proměnil a také Soukup musel tahat puk z branky. V 53. minutě odjížděl Semirád na střídačku s pomocí spoluhráče. Havránek střílel od modré, Hermann měl se střelou problémy, ale nakonec si s pukem poradil. V čase 54:13 předvedli domácí skvělou akci zakončenou gólem. Ján NIKO se stal autorem branky, když překonal Hermanna. Domácí ale neusnuli na vavřínech a další branka přišla v čase 57:33, kdy osmý gól přidal Tomáš BLÁHA střelou z mezikruží.