HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Trutnov 3:1

Poslední přípravný zápas vyzněl lépe pro HC Stadion

08.09.2017
Jan Přikryl
Do zápasu šli domácí hokejisté stím vrátit rivalovi z Trutnova porážku z prvního přípravného utkání a to se také povedlo. První třetinu vyhráli domácí, když udeřili za domácí Maďar a Oppelt, po druhé brance však ihned zareagoval a snížil Aleš Půlpán, ale to byla první a poslední branka hostů s Drakem na prsou. V zbývajících dvou třetinách padla už jen jediná branka z hokejky domácího Matějčka. První mistrovské utkání sehraje HC Stadion derby na domácím ledě ve středu 13.9 od 18:00 proti HC RODOS Dvůr Králové.
5P, pátek 8.9.2017, 18:00
3:1
Trutnov
Jelínek (Sobotka) – Abrahám, Niko, Jirků, Matějček, Pojkar, Chleborád - Oppelt, Filip (C), Šťastný, Bláha, Šimoníček, Maďar, Miškovský, Urban, Pšurný, Krsek, Mach, Kerekanič
Ašenbrenner (od 30. min. Jeschke) – Poul, Vácha, Suvorov, Fedulov, Machač, Suk, Polívka - Půlpán A. (C), Martinec, Chytráček, Půlpán T., Kastner, Ukhin, Zahradník, Kolář, Janoušek, Adolf, Malík
Třetiny: 2:1, 1:0, 0:0  Branky a nahrávky: 2. Maďar (Bláha), 9. Oppelt (Abrahám, Filip), 33. Matějček (Niko) – 11. Půlpán A. (Martinec, Kolář). Vyloučení: 4:4 + Polívka (Tru) OT (vražení zezadu). Rozhodčí: Kratochvíl – Samek, Řezníček. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 410.

Začátek zápasu začal na výbornou pro domácí HC Stadion. Již ve 2. minutě našla přihrávka Bláhy čepel Patrika Maďara, který rozjásal domácí fandy – 1:0. V téže minutě mohli domácí přidat další branku, ovšem akci nedotáhli do konce. Ve 4. minutě vyzkoušel pozornost Ašenbrennera Abrahám, hostující brankář však stihl zasáhnout. Na druhé straně se pokusili hostující Draci o první střelecký pokus, se kterým neměl Jelínek vůbec žádnou práci. V 9. minutě vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana Miškovský, ale bez úspěchu. V té samé minutě domácí přidali druhou branku. Po ose Filip – Abrahám se puk dostal k Tomáši Oppeltovi, který již věděl, co sním – 2:0. Na druhé straně přispěchali Draci s rychlou odpovědí. Expardubický Kolář našel Martince a ten ještě nahrál na hůl Aleše Půlpána, který již na Jelínka vyzrál - 2:1. 13. minuta přinesla šanci domácího Urbana, Ašenbrenner však proti jeho pokusu včas vytasil beton. V 16. minutě vyrazil do útoku Maďar, žádný jeho spoluhráč se k němu ovšem nepřidal. 18. minuta přinesla šanci Draků na vyrovnání. Jelínek se však pokusem zpoza branky nenechal rozrušit.

Prostřední část začali opět aktivněji hráči domácího HC Stadionu. Ve 23. minutě mohli domácí utéct do dvoubrankového vedení. Miškovského střela Ašenbrennera nepřekonala. Ve 26. minutě udělal domácí Šimoníček ze svých protihráčů kužele, branku však nevstřelil. Minutu poté se domácí dostali znovu ke střele, která mířila pouze do lapačky hostujícího brankáře. 29. minuta přinesla šanci dva na jednoho v podání domácích. Bláha našel Šimoníčka, který trestuhodně netrefil hostující klec. V 30. minutě došlo ke střídání gólmanů na straně Draků. Ašenbrennera nahradil Jeschke. 33. minuta přeci jen přinesla třetí branku v síti Trutnova. Niko, našel přihrávkou Martina Matějčka a ten již věděl, co s pukem udělat – 3:1. Ve 35. minutě mohlo být skóre znovu pouze o jedinou branku. Chytráček trefil však tyč Jelínkovi branky.

Závěrečnou část začali přesilovou hrou kterou si přenesli z prostřední části hráči HC Stadionu. Využít se jí, ale domácím nepodařilo. Ve 43. minutě vyzkoušel pozornost Jelínka od modré Kastner, domácí gólman puk vyrazil do rohu. Na druhé straně výborně proti pokusu domácích zasáhl Jeschke betonem. V téže minutě musel znovu zasahovat hostující brankář, který raději puk zalehl. 46. minuta přinesla střelecký pokus expardubického Koláře, která ovšem nedopadla na úrodnou půdu. Minutu poté musel zasahovat Jelínek, málem si ovšem skákavý touš srazil za svá záda. V 50. minutě musel proti Bláhově střele vytasit Jeschke vyrážečku. V téže minutě mohli domácí slavit již čtvrtou branku, žádný z hráčů však puk na brankové čáře nedokázal dotlačit do sítě. 53. minuta a domácí Pšurný mohl slavit branku, avšak puk mu na poslední chvíli sjel z čepele. V 55. minutě našla střela hostů pouze připravenou Jelínkovu lapačku. Závěr utkání se již dohrál v poklidném tempu a domácí si pohlídali zkušeně výsledek.

Petr Hlaváč: Dnes jsme odehráli dobrý zápas. Hráči po taktické stránce splnili vše, co jsme po nich požadovali. Samozřejmě chyby tam byly, ale kdo se snaží tvořit a hrát kombinačně za každou cenu, tak tam něco pokazí. Když na tento výkon navážeme ve středu, tak nemám o výsledek strach. Tipuji, že na Dvůr bude v hledišti minimálně 1500 diváků, kteří nás poženou za vítězstvím. Tak co, dáte to? Já vám věřím.