HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Litoměřice 1:3

Po vyrovnaném boji Vrchlabí nakonec bez bodů

11.10.2021
Další prohra na kontě Vrchlabí. Litoměřice porazily HC Stadion hlavně díky poslední třetině, ve které dokázaly vstřelit tři branky, zatímco domácí hráči se prosadili pouze jednou, a to ve druhé části. Znovu tak Vrchlabí nebralo ani bod, zatímco Litoměřice se dotáhly na první Třebíč.
10.kolo, pondělí 11.10.2021, 18:00
1:3
HC Litoměřice
J. Soukup (O. Štěpánek) – O. Vála, T. Jelínek, Kajínek (A), Bučko, M. Voženílek, Nedbal, T. Kynčl – D. Chalupa, P. Urban (A), Mrňa – Matýs, T. Kaut (C), T. Zeman – Pochobradský, Chrtek, Costa – L. Kučera, Herčík, Lichtag.
Tomáš Král (Čermák) – Jebavý (A), Ticháček, Výtisk (C), J. Holý (A), Pinkas, O. Baláž, Kottek – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, Chlubna – T. Urban, Koláček, P. Svoboda – Rouha, Berka, Pajer.
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:3  Branky a nahrávky: 26. Pochobradský (Chrtek) – 46. P. Svoboda (Jebavý, Válek), 59. O. Procházka (P. Svoboda), 60. Válek (Výtisk, Tomáš Král). Rozhodčí: Úlehla, Čáp – Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 2:4, navíc Lichtag (Vrchlabí) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 498. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 1:3.

Do první akce se dostali domácí, ale Mrňa poslal Chalupovi skákavou přihrávku. Ve 2. minutě přišly Litoměřice o útočné pásmo po chybné přihrávce. Následně Chalupa zkusil vystřelit, ale puk mu sjel z hokejky a získali ho hosté. V 5. minutě přišla první větší akce zápasu. Kautovi střela nevyšla, jeho dorážka také nespadla za záda Krále. Následně minul Costa, na druhé straně se dostal do šance Přikryl, který ale nezakončil přesně. Další pokus Litoměřic skončil mimo branku. V 9. minutě minul Jícha prázdnou klec a nevyužil svou šanci – Soukup se skvěle zvládnul přemístit. Akce byly k vidění na obou stranách, ve 14. minutě pak bylo k vidění první vyloučení v zápase a domácí dostali výhodu. Nedbal se o několik střel pokusil, všechny ale skončily u Krále. Hosté už byli v plném počtu, když Soukup zabránil gólu vlastního spoluhráče. Přikryl byl také u další akce, Sihvonen ale trefil pouze betony vrchlabského brankáře. Vála v poslední minutě první části trefil pouze lapačku Krále.

I druhá část začala střelami na obou stranách, ale žádný z týmů nebyl úspěšný. Vála se dostal do dobré pozice, ale puk v odkryté brance neskončil. Ve 25. minutě se do šance dostal vrchlabský Matýs, trefil ale pouze břevno. První branky se diváci dočkali až v čase 25:43, kdy se trefil Michal POCHOBRADSKÝ. Následně mohl navyšovat Mrňa, ale Král vyrazil puk lapačkou. Herčík se chystal ke Královi, ale o puk nakonec přišel. V polovině zápasu se ukázal Zeman jako férový hráč a přiznal, že nebyl faulovaný. Přesilovka pro Vrchlabí se tak nekonala. Ve 34. minutě přišla velká šance Procházky, kterému se puk dostal mezi brusle. Poté ke gólu mířil Svoboda, ale i když před ním zívala prázdná branka, jeden z obránců zabránil neštěstí. Ve 36. minutě byl vyloučen domácí Kajínek. Soukup musel svou svatyni bránit, po jedné střele diváci slyšeli cinknout tyčku. Nakonec se HC Stadion ubránil, ale znovu byl vyloučen hráč z domácího týmu. Přesilová hra ale netrvala dlouho, na trestnou šel i hostující Koláček. Soukup měl pak znovu velké štěstí, Sihvonen netrefil prázdnou branku.

Obě mužstva byla chvíli po zahájení třetí třetiny v plném počtu. První minuty byly vlažnější, nakonec ale byly k vidění akce na obou stranách. Král musel zakročit po akci domácích, na druhé straně chtěli Litoměřice vyrovnat. To se jim povedlo v čase 45:24, kdy se trefil Přemysl SVOBODA. Ten měl gól na hokejce už několikrát během dnešního zápasu. Holý střílel od modré, Soukup byl připravený. Ve 49. minutě přišlo Ticháčkovo nahození, které se snažil Přikryl tečovat, ale Soukup si poradil lapačkou. Následný pokus na druhé straně skončil u Krále. V 52. minutě byl do konce utkání vyloučen domácí Lichtag a dal tak hostům k dispozici dlouhou přesilovku. I na druhé straně se vylučovalo. Hosté už byli v plném počtu na ledě, když se k puku dostal vrchlabský Kaut. Voženílek se položil do střely Holého, aby zabránil gólu. Střela z levého kruhu skočila u Soukupa v náručí. V 57. minutě už byli i domácí v plném počtu a snažili se něco udělat s výsledkem. Bohužel pro Vrchlabí, v čase 58:35 vstřelil branku Litoměřic Ondřej PROCHÁZKA, který poslal svůj tým do vedení, když využil přesné přihrávky Svobody na levý kruh. Následně ale byl vyloučený hráč Litoměřic a domácí si vzali oddechový čas. Hra bez brankáře se jim bohužel vymstila. V čase 59:03 přidal třetí branku hostů Lukáš VÁLEK a potvrdil tak dnešní vítězství Litoměřic.

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí):
Pro nás dnes smolný zápas. I když zase na druhou stranu, když nedáme góly a uděláme tam chyby, nezasloužíme si vyhrát. Třicet minut jsme hráli výborně, ale od půlky zápasu se ta miska vah začala překlápět na litoměřickou stranu. Ustoupili jsme z nějaké naší hry, byli jsme moc bojácní, přestali jsme útočit a soupeř se pomalu dostával do takového soustavného tlaku, ze kterého pramenily ty naše chyby, které jsme udělali. Dostat gól po takové chybě dvě minuty před koncem je strašidelný. Soupeři gratulujeme a my se musíme dát nějak dohromady a začít bodovat. Ta špička tabulky nám už hodně uniká.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice):
Z naší stran to bylo první půlku zápasu jen předstírání hokeje, absolutně bez nasazení, bez osobních soubojů, bez pohybu a jenom díky Tomášovi Královi v bráně jsme se drželi v zápase. Dnes to bylo fakt jeho utkání. Od půlky zápasu jsme trochu přidali na forčeku, hra začala mít trošku parametry z naší strany, hnedka to vypadalo jinak. Myslím si, že jsme zaslouženě vyrovnali a v závěru jsme měli jen štěstí. Tam jsme pohrdli pětiminutovou přesilovkou a dneska rozhodně nevyhrál lepší, ale šťastnější.