HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kolín - Vrchlabí 5:4

Po skvělé první třetině jedeme z Kolína s prázdnou

12.01.2022
Vrchlabí rozjelo zápas v Kolíně ve velkém stylu a hned po první třetině se dostalo vedení 3:1. Bohužel si ho moc dlouho neudrželo, v poslední části Kozlové zabrali a dokázali nejen srovnat krok, ale také zvítězit. Tři body tak zůstaly doma a HC Stadion odjel s těžkou porážkou.
36.kolo, středa 12.1.2022, 18:00
Kolín
5:4
G. Kuzněcov (Burda) – Piegl, Kukla, Pinkas, Niko, Zorko, Váchal – Jankovský, David Šafránek, Jan Veselý – L. Krejčík (C), J. Sklenář, Z. Král (A) – Síla, Matějček, Matyáš Svoboda – Zumr, Morong, Petržilka.
J. Soukup (O. Štěpánek) – Linhart (C), T. Kynčl, Kajínek, T. Jelínek, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Pochobradský, Chrtek, Heřman (A) – Koffer, T. Kaut (A), Mrňa – T. Zeman, P. Urban, M. Machač – Kusý, O. Rohlík, D. Chalupa.
Třetiny: 1:3, 1:1, 3:0  Branky a nahrávky: 18. David Šafránek (Jan Veselý, Niko), 27. Jankovský (Niko, Z. Král), 44. Pinkas (J. Sklenář), 51. Jan Veselý (David Šafránek), 55. Jankovský (Jan Veselý, David Šafránek) – 12. Nedbal (Kusý, O. Rohlík), 15. Chrtek (Pochobradský, Kajínek), 16. M. Machač (P. Urban, Mrňa), 25. O. Rohlík (Kusý). Rozhodčí: Wagner, Skopal – Komínek, Kráľ. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 958. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 3:4, 4:4, 5:4.

Vrchlabí se dostalo do několika šancí, ale Kuzněcov nemusel zasahovat, všechny střely šly mimo branku. Ve 3. minutě to byl Kolín, kdo mohl skórovat. Soukup předvedl skvělý zákrok a po založené akci se dostalo Vrchlabí na druhou stranu. Rohlík ale branku minul. V 6. minutě byl vyloučen hostující Machač, Kolín se dočkal první přesilovky, kterou ale nevyužil. Soukup ale několikrát musel zasahovat. HC Stadion se hodně hrnul do útočného pásma, nic kloudného ale nevymyslel. V 11. minutě byl pak vyloučen domácí Niko, a také Vrchlabí se mohlo předvést. Nakonec se jim to podařilo, v čase 11:52, kdy střílel od modré čáry Karel NEDBAL, přičemž brankář měl hodně ztížený výhled. Navíc byl vyloučen kolínský Váchal. Tentokrát se sice HC Stadion neprosadil, ale Rohlík s Nedbalem k tomu měli velmi blízko. Další branka padla až v čase 14:26, kdy střílel z levé strany Ondřej CHRTEK. O minutu později už to bylo 3:0, v čase 15:27 se trefil Michal MACHAČ, který si objel dva protihráče a Kuzněcov neměl šanci. V 18. minutě byl vyloučen Kaut, a konečně se prosadili také domácí. V čase 17:42 přesilovou hru využil David ŠAFRÁNEK. Na konci třetiny ještě přišlo vyloučení na obou stranách, hosté ještě mohli zvýšit náskok, ale střela skončila vedle.

I začátek druhé třetiny přinesl zajímavé akce z hostující strany. Koffer mohl skórovat hned dvakrát, nejdříve ale minul a poté trefil boční síť. Od modré pak střílel Kukla, ale také minul branku. V čase 24:57 se trefil Ondřej ROHLÍK, který dostal domácí pod tlak a nevypadalo s nimi vůbec dobře. O chvíli později dostal Kolín další přesilovou možnost skórovat. Soukup musel zasahovat proti střele Šafránka, který si počkal na levé straně. Před brankou stál Král, který ale odražený puk nedokázal dostat do branky. Následně Kozlové snížili. V čase 26:01 se trefil Václav JANKOVSKÝ, který střílel od modré čáry. Kynčl se dostal do šance ve 28. minutě, ale minul. Kuzněcov si pak v brance nebyl jistý, ale gól za svá záda nepustil. Chrtek chtěl dorazit puk do branky, ale Kuzněcov fauloval – bez vyloučení. Rohlík zavezl puk do útočného pásma, kde ale nebylo komu přihrát. Kolín se dostával do tlaku, Pinkas, Šafránek ani Niko ale Soukupa nepřekonali. Ve 37. minutě diváci slyšeli tyč, kterou trefil domácí Veselý. Následovalo vyloučení na obou stranách, k domácímu Jankovskému se poté přidal ještě Niko.

Vrchlabí ale nezvládlo přesilovou hru využít, i po naskočení hráčů na led se ale zdržovalo v útočném pásmu. V čase 43:19 se Kozlům povedlo snížit na rozdíl jediné branky a jejich radost neznala mezí. Matěj PINKAS konečně zúročil svou snahu a využil přihrávky od Sklenáře. Ve 44. minutě byl vyloučen vrchlabský Chalupa, Kozlové se ale k ničemu velkém nedostali. Hra rozhodně neměla žádné kombinace, byla hodně rozkouskovaná. Ve 48. minutě dostal puk Linhart, který dostal přihrávku, ale puk skončil na Kuzněcovovi. V čase 50:42 již bylo vyrovnáno zásluhou Jana VESELÉHO, který dorazil puk do branky. Hned na to se Kolín mohl dostat do vedení, nakonec puk skončil v ochranné síti. V 54. minutě předvedl kolínský brankář skvělý zákrok, zasáhl betonem proti střele Nedbala. V čase 54:21 se Kolín dostal do vedení 5:4 - Václav JANKOVSKÝ se trefil do poloprázdné branky a radost fanoušků neznala mezí. V 56. minutě byl vyloučen hostující Oliva, domácí hráči se sice dostali do několika šancí, ale žádná gólem neskončila. V 58. minutě si HC Stadion vzal oddechový čas, následně zkusil hru bez brankáře. Urban mohl vyrovnat, ale nebyl úspěšný. Po skvělé první třetině tako nakonec Vrchlabí odjelo z Kolína bez bodů.

Tomáš Jirků, hlavní trenér:
Cítíme se jako by nás někdo polil ledovou vodou. Dvě třetiny jsme byli jednoznačně lepší a mohli jsme vést i mnohem větším rozdílem. Do třetí třetiny jsme nastoupili s pokorou a jasným plánem, ale bohužel tři hrubé individuální chyby nás stály všechny body. Musíme se z toho rychle oklepat a připravit se na důležité sobotní utkání se Šumperkem.