HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Nový Bydžov - Vrchlabí 0:7

Po šesti kolech je Vrchlabí první v tabulce

24.10.2012
Raina Jarošová
Vrchlabský brankář Effemberk dokázal v dalším kole krajské soutěže udržet čisté konto a nejen díky jemu si tým odvezl ze soupeřova stadionu 3 cenné body do tabulky. Trutnov doma podlehl na nájezdy Novému Městu nad Metují, i tak je ale HC Stadion Vrchlabí na prvním místě!
6.kolo, středa 24.10.2012, 18:00
Nový Bydžov
0:7
Balažík - Majer, Novák, Malina, Doskočil, Pomichálek, Kubišta, Louženský Pavel, Veith, Šebek, Menyhárt, Louženský Petr, Erban, Hrabica, Jebavý
Effemberk, Biegl - Hlaváč, Pulec, Matějíček, Hamerský, Bušek, Provazník, Zázvorka, Mádle - Lepka, Svoboda R., Svoboda M., Jakubec, Bláha, Fořt, Oppelt
Třetiny: 0:0,0:3,0:4  Branky a nahrávky:23. Jirků (Bušek, 31. Matějíček, 40. Fořt (Jakubec), 48. Jakubec (Hamerský), 55. Marek (Oppelt, 58. Marek (Jirků), 59. Jakubec (Hamerský) . Rozhodčí: Derner, Pechánek, Pošvář. Vyloučení: 5:5 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 280.
Stručné shrnutí venkovního zápasu Nový Bydžov - Vrchlabí. Bydžov nenastoupil do utkání s favoritem špatně a bydžovský brankář udržel čisté konto, ačkoliv se Bieglovy formace snažily. Provázela je však neschopnost rychle zakončit rozehráté akce, vytěžit ze své rychlosti. Effemberkovi, který nastoupil v letošní sezoně k druhému zápasu, byla první třetinu spíše zima, protože domácí se do svého útočného pásma dostávali velmi sporadicky.

Druhá třetina už se nesla ze strany vrchlabských hráčů ve svižnějším tempu a z tlaku vytěžil první branku Jirků, hosté se dostali do tempa. V posledních vteřinách přesilovky využil příležitost Matějíček a domácí začali ztrácet na jistotě. Nervy pracovaly a trestná lavice byla v pernamenci na obou stranách.Ve 34. minutě nabídlo Vrchlabí velmi dlouhou přesilovou hru 5:3, kdy na trestné zpytovali svědomí Marek s Pulcem, ale ani dvojnásobná přesila a skoro dvě minuty nestačily Bydžovu k pokoření Effemberka. Golem do šatny potěšil hostující fanoušky Fořt.

Do poslední dvacetiminutovky nastupovali hosté s tříbrankovým náskokem, který Jakubec ve 48.minutě ještě potvrdil. Domácí se ještě semkli a měli snahu o snížení svítícího skore, ale jejich hra byla poznamenána nervozitou. Effemberk si v poslední třetině na puk sáhl víckrát než v předchozích vteřinách, ale nebyla žádná akce, která by jej více ohrozila. Marek doklepl do brány puk po páté a vzápětí si připsal body za šestý gol. Jakubec už jen v 59. minutě potvrdil, že Stadion byl v dobré kondici.