HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kobra 4:3sn

Po samostatných nájezdech HC Stadion získal dva body

23.11.2013
Raina Jarošová
V duelu mezi HC Stadionem Vrchlabí a Kobrou Praha se o vítězi rozhodovalo až v samostatných nájezdech. Každou třetinu muselo Vrchlabí dotáhnout jednogólový náskok hostů. Utkání se nakonec dostalo až do prodloužení, kde branka nepadla a rozhodovat se muselo v nájezdech. Vrchlabí se dařilo a nakonec vybojovalo další bod do tabulky.
16.kolo, sobota 23.11.2013, 18:00
4:3sn
Kobra
Pavelka – Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Pulec, Lenoch – Jakubec (C), Filip M. (A), Fořt, Jirků, Moučka, Šťastný, Březina, Bláha, Gengel, Marek, Filip D., Svoboda
Mouček – Ton, Pohl, Verbík R., Cafourek, Verbík J., Sem, Jakeš, Bárta, Čurda, Hampl, Slanina, Paris, Strnad, Žáček, Tuček, Sekerka, Malý, Novák
Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1 - 2:1  Branky a nahrávky: 20. Hamerský (M.), 31. Lenoch (Březina, Bláha), 58. Březina (Bláha), rozh. náj. Bláha – 5. Malý (Hampl), 26. Slanina (Hampl), 47. Čurda (Pohl, Paris). Rozhodčí: Kopeček - Potůček, Novák. Vyloučení: 5: 8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 930. Průběh utkání: 1:1, 2:2, 3:3 - 1:0.

První minuty utkání přinesly šanci na domácí straně – Hamerský se ale do útočné třetiny nedostal. Do první gólové šance se dostal domácí Fořt, ale do branky se netrefil. Naopak v páté minutě zápasu se prosadili hráči Kobry Praha, za kterou skóroval Pavel Malý a Kobra se ujala vedení 1:0. Pár vteřin nato mohlo Vrchlabí vyrovnat, ale Fořt nenahrál přesně a šance byla promarněna. Prvního vyloučení se diváci dočkali v osmé minutě, do oslabení se bohužel dostali domácí hráči. Kobra Praha přesilovku nevyužila, HC Stadion se dostal do přečíslení 2 na 1, ale pokus skončil nad brankou hostující brankáře. Domácí si první přesilovou hru zahráli v 16. minutě, kdy byl vyloučen Slanina. Bohužel ani tato šance nebyla využita, v 18. Minutě se opět Fořt dostal do gólové šance, ale gól z toho nebyl. Ve 20. minutě byl opět vyloučen hostující Slanina a tři vteřiny nato domácí vyrovnali gólem Ondřeje Hamerského, kterému nahrál Filip. Jeho ránu už brankář nedokázal vychytat. První třetina skončila nerozhodně 1:1.

Hned na začátku druhé části byl vyloučen domácí Filip, naštěstí Kobra Praha nedokázala šanci využít, ačkoliv se Paris dostal sám před domácího Pavelku, skórovat nedokázal. Ve 26. minutě si Kobra opět navýšila náskok jednoho gólu po střele Michala Slaniny, kterému se povedlo překonat Pavelku. O pár minut později si opět Paris vytvořil šanci na zvýšení skóre, ale střílel mimo branku. Ve 28. minutě byl vyloučen hostující hráč a domácím se tak znovu naskytla příležitost vyrovnat. Branka na 2:2 však přišla, až když už byl hostující tým v plném počtu. V 31. minutě se povedlo vyrovnat Patriku Lenochovi po přihrávce Ondry Březiny. Několik šanci si vytvořili postupně Březina, Fořt a Moučka, ani jednomu se nepodařilo překonat hostujícího brankáře Moučka. Do konce třetiny se již nic mimořádného nestalo, čtyři vteřiny před koncem byl vyloučen hostující hráč a do poslední části šli vrchlabští s jedním hráčem v poli navíc.

Třetí třetina začala lépe pro domácí HC Stadion, hned ve 41. minutě se snažil prosadit Šťastný, proti brankáři však neuspěl. Naopak znovu svoje vedení navýšila Kobra Praha, ve 47. minutě se prosadil Martin Čurda po přihrávce Jana Pohla do prázdné branky. O pár minut později byl opět vyloučen Slanina, v největší šanci se v přesilovce ocitnul Patrik Fořt, ale svou volnou pozici před brankářem nevyužil. V 57. minutě Vrchlabí opět vyrovnalo skóre na 3:3 po brance Ondřeje Březiny. Do konce třetiny se již nikdo gólově neprosadil a utkání dospělo do prodloužení za stavu 3:3.<./p>

V prodloužení se do první šance dostal domácí Moučka, ale hostující brankář svým zákrokem puk nepustil za čáru. Mimo tuto akci se do žádných větších šancí nedostal ani jeden tým a rozhodovalo se až v samostatných nájezdech.

Jako první jel hostující Čurda, který se trefil mimo branku. Ani další nájezd z domácí strany se nepovedl, stejně jako další dva nájezdy. Ve třetí sérii se za hostující Kobru prosadil Pohl, který se trefil do horního rohu branky. Poté se musel trefit Martin Filip, který nezklamal a vyrovnal na 1:1 svým blafákem. Nakonec svým nájezdem rozhodl o dvou bodech pro Vrchlabí Tomáš Bláha, protože po něm neproměnil svůj nájezd hostující Žáček.

Trenér Pavel Biegl k zápasu řekl: Dnes jsme chtěli potvrdit body přivežené z venku, což se povedlo. Přestože jsme v zápase tahali třikrát za kratší konec, dovolím si tvrdit, že jsme Kobru přehráli a byli jsme lepším týmem. Máme problém v zakončení, ale věřím tomu, že pokud budeme takto hrát dál, tak se to zlomí. Smekám klobouk před diváky, byli dnes naším šestým hráčem. Jsem rád, že má naše hra stoupající úroveň.